Cyklotrasa P

Aktuální fotografie výstavby cyklostezky P propojující ostravské městské části Vítkovice a Hrabůvku.

Fotografie zaslal čtenář jp. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Cíťa :

  realizovat cyklostezku formou chodníku v ulici U Haldy, kde je téměř nulový provoz, je neuvážené plýtvání finančních prostředků z fondů pro cyklostezky!!!

  Thumb up 15 Thumb down 7
 2. Crazym :

  Cíťa: Hele nebuď cíťa :-) Tu cestu využívám pravidelně při cestě na kole z centra na Dubinu a to propojení mezi už vyznačeným trasami zde https://mapy.cz/s/1MuA1 má smysl. A jsem zvědavý jak vyřeší to málo místa v tramvajovém podjezdu u Moravské (první fotka), tam člověk musí dávat pozor a pokud možno zastavit když potká někoho v protisměru a taky jsem zvědav jak to budou vést dál od bývalého Edisona směrem na Aviatiků, já to roky jezdím zákazem přes koleje a pod mosty vedle Místecké, je tam vyjetá pěšina https://mapy.cz/s/1MuMm ale vždy musí člověk 2x křížit dost frekventované sjezdy na místeckou, to jim asi normy nepovolí :-)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. aggu :

  Pokládání štěrkové vrstvy (asi recyklátová směs) bez geotextilie přímo na jíly (které namrzají, a rozbřídají) nad nezámrznou hloubkou je součástí jakého plánu? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Michal :

  Přesně jak píše Cíťa, chodník vedle ulice U Haldy (od Edisona směrem do centra) je naprostý nesmysl – provoz tam není skoro žádný

  Thumb up 5 Thumb down 4
 5. thvari :

  Michal: No a naopak v místech, kde by samostatný chodník byl měl posílají cyklisty namalovaným pruhem mezi chodce, nebo hůře, na cestu mezi auta. Pokud by tohle byla první vlaštovka, že se v Ostravě chystáme natahovat skutečné cyklostezky (tedy, smí na ně jen a pouze cyklisté), byla by to výborná zpráva.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. radim17 :

  nevíte jestli tyto úpravy zahrnují i napojení na ulici výstavní? to kličkování mezi autama u křižovatky s rudnou je dost veký adrenalín.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. jp :

  radim17: Nezahrnují, tahle stavba je od jenom zastávky Kolonie Jeremenko po křižovatku ulic U haldy a Hasičská. Konec stavby je na fotce 6. Jak píše Crazym, taky jsem zvědavý jak to budou dále řešit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. O.O :

  A bude tam asfalt, nebo zase zbytecna zamkovka?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Crazym :

  radim17: No pokud je pro Tebe příliš velký adrenalin bezpečné překonání tohoto úseku https://mapy.cz/s/1MBJK tak dojeď o trochu dál na křižovatku, tam počkej na přechodu pro chodce na zelenou, přejdi těch cca 15 metrů pěšky a pokračuj po cyklostezce. A budeš to mít bez adrenalinu :-) No a pokud i to bude na Tebe moc, tak to kolo radši zahoď :DD

  Thumb up 2 Thumb down 3
 10. via :

  Cyklostezka vede od ulice Starobní u zastávky Kolonie Jeremenko, dál kolem ulice U Haldy (fotky), pak po Provaznické (severní chodník) a Dr. lukášové, zezadu za obchoďákem. U polikliniky se napojuje na cyklostezku Dr. Martínka. Povrch je asfalt a cyklodlažba.
  Dále připomínám, že co nevidět by měla začít stavba cyklostezky na Výstavní od Futura k Průmyslové!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. radim17 :

  crazym: děkuji :-) . zkus tento přejet ve špičku. tady nejde ano o mě, už jsem to x krát projel, ale nemám odvahu tuto část projet se svým 7-mi letým synem. navíc zde nejsou žádné značky a směrovky. neznalý tohoto úseku najednou skončí, nemyslím doslova, uprostřed křižovatky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Crazym :

  Aktuální stav stavebních prací na cyklotrase zde: http://crazym.rajce.idnes.cz/Cyklotrasa_P_Ostrava_-_postup_stavby/
  PS. V tom podjezdu tramvajové tratě bude veselo jak se tam zvýší pohyb lidí, jen moje řidítka zaberou větší půlku profilu a lidi jsou hodně neohleduplní a tam se s tou šířkou nedá nic udělat, jen se zvedlo zábradlí :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Jp :

  Crazym: To naroubovane zabradli v tom podjezdu je vtipne, vcera jsem tam sel a moc nechapu, proc tam stvorili tu „vidlicku“ kdyz kolem finskych domku cyklostezka asi pokracovat nebude a chodnik uz tam byl od schodu z Moravske. Jinak prace pokracuji i dal, u Edisona delaji novou zamkovku a uz se zacalo i kopat (naproti LR).

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.