Cyklostezka Břidličná-Ryžoviště

Mezi Břidličnou a obcí Ryžoviště vznikne cyklostezka. V aktuálním řízení se řeší její první etapa mezi Břidličnou a obcí Vajglov.

První část stezky vznikne mezi bývalým hostincem U Zaka v obci Vajglov a ulicí Na Poličce v Břidličné. Znázorněné vedení je přibližné.

zdroj: rymarov.cz

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Jen pro zajímavost, před válkou se tato dvě městečka jmenovala Frýdlant nad Moravicí a Brunsejf, v němčině Friedland an der Mohra a Braunseifen.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. Weigelsdorf :

  Pavel: Tak z hlediska obcovací řeči to bylo kompletně německé území a po vyhnání původních obyvatel je to dodnes tak trochu zdivočelá země a konec světa plný Divokých včel a prostoru pro „undergroundovou“ turistiku mimo ruch profláknutých horských jesenických středisek. Břidličná byla Frýdlantem do roku 1950 (od roku 1973 je opět městem). Někdejší město (dnes obec) Ryžoviště – v nadpisu článku zde nesprávně uvedeno jako „Rýžoviště“ – bylo Brunzejfem až do roku 1955.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 3. Pavel :

  Weigelsdorf: Z obou uvedených lokalit a dokonce i z Vajglova, o němž je váš nick, mám předky. Ještě zajímavější vývoj názvu byl v sousední obci Lobnig-Měrotín-Lomnice.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Weigelsdorf: Děkuji za korekci názvu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Nedorostek Rudolf :

  Pokud uvádíte „cyklostezka Ryžoviště Břidličná“, proč v mapě neukážete, kde ta stezka povede v Ryžovišti? Pro mně je to stezka Vajglov Břidličná. Nedělejte si PR.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 6. Crazym :

  Nedorostek Rudolf: Dělají si PR 🤣🤦‍♂️ Kkte 🤪
  I to má volební právo…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Nedorostek Rudolf: Celkový projekt je cyklotrasa Ryžoviště – Břidličná. Správní řízení se však týká pouze etapy Břidličná-Vajglov. Vedení zbylé části jsme nedohledali.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.