Bývalé sklady se proměnily na moderní kanceláře

Přes sto let stará vila na Poděbradově ulici, jedna z nemnoha kulturních památek v Ostravě, získala moderní přístavbu. Nová třípatrová budova je dobře vidět například z Frýdlantských mos­tů.
Objekt zaujme na první pohled masivním prosklením celé horní části i tím, jak elegantně navazuje na historickou část z roku 1903 z neomítaného cihlového zdiva. „Nová spodní část je postavena v původním duchu. Nad ni je kontrastně posazena moderní prosklená nástavba,“ popsal autor návrhu Jan Havlíček.
Přístavba vznikla na místě bývalého skladu, který byl zbořen. „Zpočátku jsem chtěl původní zděnou stavbu, která na tomto místě stávala, zachovat. Avšak její technický stav to nedovolil. Proto byla odstraněna,“ vysvětlil Havlíček.
Auta se parkují pomocí výtahu

V nové budově vznikly velkoplošné kanceláře, které mohou být členěny podle potřeb nájemců. Dvě třetiny budovy jsou přitom již v tuto chvíli obsazeny. Příští týden se tam stěhuje společnost eCentre a jejích 38 zaměstnanců.
„Jednak je to budova, která má dobrou dostupnost do středu města. A v rámci poskytovaných služeb tam máme veškerý servis, který potřebujeme pro naši činnost,“ sdělila Katarína Kijonková, marketingová manažerka společnosti eCentre.
Celková plocha nové přístavby činí zhruba 1200 metrů čtverečních. Každé patro je zařízeno pro asi 20 lidí. Do budovy se vstupuje z ulice Brandlovy, kde je také vjezd pro osobní automobily do autovýtahu, kterým se řidiči s auty dostanou na parkoviště v suterénu. S historickou budovou na Poděbradově ulici, která prošla nákladnou rekonstrukcí v roce 2006 a slouží také jako kanceláře, je nová přístavba vnitřně propojena.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.