Bytový dům Ostrava-Vítkovice

Vizualizace architektonické studie rekonstrukce objektu na bytový dům v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Duplex 

zdroj: duplexarchitekti.cz

Související články


Komentáře

 1. dolil :

  Je to k pláči.

  Thumb up 7 Thumb down 19
 2. Davidb :

  dolil:
  Proč?

  Thumb up 3 Thumb down 4
 3. Moon :

  Když si vezmu, z čeho to chtějí vyčarovat, tak úplně v pohodě rekonstrukce. Pro tu lokalitu by to bylo určitě fajn. Snad se to realizuje.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 4. Nimrod :

  Už vidím, jak do 10.patra tahají hlínu na zatravnění a výsadbu na střeše :-) Ale pro rekonstrukci jsem všemi deseti…a učiliště už to nepotřebuje?

  Thumb up 2 Thumb down 8
 5. p :

  Moon: vždyť je to škola a pokud vím, tak se nebude rušit. Proč by tedy tu budovu někdo měnil na byty? Samozřejmě v delším časovém horizontu to možné je, ale ne aktuálně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Adam K. :

  Návrh vypadá velmi soudobě-střízlivě (při faktu, z čeho to vzniká). Na poměry našeho kraje je to rozhodně AKCEPTOVATELNÉ.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 7. Lukáš :

  prý hlínu :D tak určitě :D a stavební materiály nahoru vynesou levitací :D

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Adam :

  K pláči to je, se všemi bolestmi současné pseudoarchitektury. Hnusné barvy a textury, nepravidelně rozmístěná okýnka nepravidelných tvarů, nepravidelně rozmístěné přilepené cokoliv, a samozřejmě strom na střeše.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 9. LK :

  Adam: tak nepravidelná okýnka jsou naprosto logická. Stejně tak jako nepravidelné balkóny. Pokud mají různá patra různé dispozice pro byty, tak logicky v různých místech máte jiné požadavky na okna/balkóny. Tzn. okna na fasádě následně reflektují místnosti, ne aby místnosti musely reflektovat okna ;-) Určitě se Vám nebude líbit návrh mého domu, který má okna navrdo podle místností a tak jsou na fasádě nepravidelně rozesetá. Ale radši budu mít nepravidelná okna na fasádě, než abych musel slevovat z komfortu místností uvnitř ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. Jann :

  Co se pamatuji, tak to byla vysokoškolská kolej. Je to z ruky, asi už se tam studentům bydlet nechce a není poptávka. Tak je pak jiné využití jen dobře.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. aldik :

  Náhodou vypadá to dobře, podobně by mohli předělat i Hlubinu, DMH v Zábřehu, Metalurg.. na normální byty (ne luxusní a drahé, normální nájmy a nejlépe ve vlastnictví města/obvodu). Ovšem kam pak s těmi problemovými obyvateli? :D

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. D.L. :

  aldik:

  Řešení jednoduché…Myslím, že nemalá část tam ubytovaných, ani nemá v OV trvalý pobyt, tak přistavit autobusy a rozvést do měst, které mají uvedeno v OP.
  Myslím, že Ostrava nemá povinnost řešit problémové obyvatelstvo jiných měst!!!

  Thumb up 17 Thumb down 3
 13. :

  Vzhledem k tomu, že se má podporovat sociální bydlení a stavět nové byty, tak bych se nedivil, že by cikáni zase zadarmo dostali bydlení, aby ho mohli za pár měsíců upravit do nerozpoznatelné podoby neslučitelné s bydlením.
  Na co podporovat mladé, slušné a pracující nízkopříjmové skupiny lidí, kteří si nemůžou dovolit ani „králíkárnu“ jak říkal ten ožrala. Máme tu přece milé a natahující „obyvatelstvo“. Jojo, jak byl např. Chánov kdysi hezké sídliště…

  Thumb up 5 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.