MŠ Francouzská Kopřivnice

V Kopřivnici byla zahájena rekonstrukce mateřské školy na Francouzské ulici.

MŠ získala i novou vzduchotechniku s rekuperací. Vhodné po utěsňování obálek budov a pro alergiky. Nicméně všechny zde pracující učitelky nebyly schopny se naučit rekuperaci obsluhovat. Postavily před ní tady automat na vodu a rekuperaci nepoužívají. Dokonce se všechny shodly na tom, že to je věc nepotřebná…

Související články


1 komentář

  1. SpinJ :

    To je bohužel obecný problém obsluhy složitějších zařízení. Je jedno jestli to bude učitelka, kuchařka, školník … nejjednodušší a nejfunkčnější je tam nemít „žádné“ ovládání do kterého by mohl někdo zasahovat. Ideálně uzamykatelý rozvaděč, kde se nastaví časový plán, případně řízení dle čidel CO2, což je typický případ pro třídy ve školkách a školách. Co mě více trápí je, že teď se díky dotačnímu titulu všude začínají oběvovat VZT jednotky (což je samožrejmě dobře, protože po zatepleních je to jediná rozumná možnost jak větrat a nepřicházet o tu draze zateplenou energii), ale nikdo už neřeší jejich další servis. Takže to dopadne jak je pro ČR typické a to, že jakmile VZT jednotka zahlásí servis resp. výměnu filtrů a pan ředitel zjistí kolik to bude stát, jednotka se raději vypne a bude po větrání. Z toho je mi trochu smutno, hlavně kvůli dětí.

    Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.