Bytový dům Korunní

Informace k dostavbě bloku domů na ulici Korunní v Ostravě-Mariánských Horách.

Místo výstavby se nachází vedle panelového domu na ulici Korunní.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Šílená záležitost :

  Pánové stojící za tímto projektem je nějaký velmi bohatý Pražák a jeho pomocník z Frýdku-Místku. Tito pánove zřejmě využili koronavirové krize, kdy lidé měli jiné starosti, čímž zřejmě v tichosti proběhlo stavební řízení – jinak by se zvedla vlna nevole z celého okolí. Takže nejen že mají peníze, úředníky na své straně, ale i žaludek.

  Thumb up 4 Thumb down 38
 2. Honza :

  Mohli radši ten panelák zbourat a postavit tam pěkné dva bloky. :(

  Thumb up 5 Thumb down 6
 3. balde :

  Šílená záležitost: asi budete muset chodit venčit psíka o 10 metrů dál

  Thumb up 8 Thumb down 3
 4. adamous :

  Šílená záležitost: Tak se odstehujte nekde na vesnici, tady zijete ve meste, ktere se musi rozvijet.

  Thumb up 16 Thumb down 3
 5. Fanda :

  adamous: Mě se líbí to,co jste napsal:Tady žijete ve městě, které se musí rozvíjet.Dobra hláška!Ale k tomu projektu.Kamaradi bydleli kousek vedle a vím že je klidná a pěkná lokalita.Investor si vybral dobře,o ty byty bude zájem.Je jen škoda, že ten panelák zabral zbytečně mnoho prostoru.Kdyby tam byla klasická městská zástavba,tak to vypadá ještě líp.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 6. Adam :

  Honza: Proč by se bouraly stavby, které slouží svému účelu a ještě desítky let sloužit budou? Bourat se mají naopak barabizny které účelu dávno pozbyly. Zdejší „umělecká obec“ to má v hlavě jaksi naopak.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 7. Honza :

  Adam: Vždyť to už je známá věc… Paneláky mají omezenou životnost, měly sloužit jako dočasné řešení, bloková zástavba je do všech směrů vhodnější… Divím se, že to ještě někdo neví.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 8. Adam :

  Honza: Co to zase je za nesmysl? Panelové konstrukce nemají o nic menší životnost, než jakékoliv jiné obytné stavby. Naopak jsou v mnoha ohledech odolnější. Najděte si, jak neskutečně težké je takový panelový dům zdemolovat, ve srovnání třeba s cihlou. Ale ve všech případech životnost omezuje údržba, ne konstrukce samotná. Vy chcete paneláky bourat z ideologických důvodů – takové důvody mě nezajímají a nekomentuji je. Je nesmysl bourat funkční budovy jenom protože se nelíbí Honzovi z Horní Dolní. Až paneláky došlouží, půjdou do korpu. Do té doby se starejte, aby se bouraly v současnosti se rozpadající barabizny.

  Thumb up 11 Thumb down 8
 9. Honza :

  Adam: Můžete to nazvat třeba důvody ideologické, pro mě jsou to ale především důvody estetické a funkční. Já se nemusím jaksi starat o bourání žádných budov, nemám na to žádný vliv. Jenom jsem vyjádřil svůj názor na panelové domy, který sdílím i s mnoha architekty a urbanisty. Že se mnou nesouhlasíte, je samozřejmě vaše právo.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 10. Fanda :

  Adam:Chci se kde jste na to přišel že panelové konstrukce nemají o nic menší životnost než jakékoliv jiné stavby, naopak jsou v mnoha ohledech odolnější? Nebo to je výsledek vašich analýz? Třeba stavby z pálených cihel vydrží stovky let (i tisíc let), a beton asi těžko.Staci znát jen strukturu betonu.Zkuste se zaptat prvního zedníka kterého potkáte a jestli se vám nevysmeje tak je to ještě dobrý.Navic údržba je finančně náročnější.Neni to tak jak tvrdite vy.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 11. Šílená záležitost :

  Fanda: Jenže rozvoj neznamená betonování zelených ploch. Tyto byty nikdo nepotřebuje, než zmínění podnikatelé. Ještě pár takových a „klidná a pěkná“ lokalita vezme zasvé. Ostatně, poznají to sami, až se tam nastěhují (zřejmě důvod vzniku tohoto projektu).

  Thumb up 0 Thumb down 16
 12. aggu :

  Šílená záležitost: Zkuste přijít na to, jak postavit město bez betonování „zelených ploch“. Až na to přijdete, tak to nikomu neříkejte, založte firmu a do roka jste triliardář.
  A za druhé, jak jste přišel na to, že „tyto byty nikdo nepotřebuje“?

  Thumb up 11 Thumb down 3
 13. Šílená záležitost :

  aggu: V obyvatelném městě mezi betonem musí zůstat určité množství rovnoměrně rozmístěné zeleně. Jinak se v něm upečete a udusíte – viz příslušné fyzikální zákony. Je známo, že Ostravu lidé opouštějí, než by se sem stěhovali. Je zde spousta investičních bytů. Větší smysl teď dává obnova zeleně na úkor betonu. Proč myslíte, že stará Poruba je nejatraktivnější čtvrtí? To v Ostravě chceme samou Dubinu?

  Thumb up 1 Thumb down 15
 14. MN :

  Šílená záležitost: Asi žijete v nějaké jiné Ostravě? A pro zajímavost, zrovna jsem měl u nás návštěvu z Prahy a pobavilo mě, že aniž bychom se o tom bavili, tak mi bylo samotnému řečeno, že Ostrava má zeleně až moc a spíš by potřebovala pořádně zastavět.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 15. aggu :

  Šílená záležitost: Prosím vás, motáte páté přes deváté. Co je to „obyvatelné město“? Floskule, nic jiného.
  Ostravě klesá počet obyvatel, protože je v závěru svého postindustriálníhp období, kterým si prochází všechna města na světě s podobným historickým vývojem. A počet obyvatel klesl velmi málo, oproti jiným městům.
  A hlavně, nemá to s tématem tohoto vlákna nic společného.
  Co je to rovnoměrně umístěná zeleň? Žijí (např.) v centru Paříže lidé nebo jen pečená a dušená kuřata? Je Paříž obyvatelné město? Lidé zvládnou žít i ve městech s průměrnou roční teplotou 27°C. U nás je to 8°C. Je Abu-Dhabi obyvatelné město? Platí tam stejné „fyzikální zákony“?
  Proč vás zajímá, zda byty budou k bydlení nebo investiční? Nejsou to vaše peníze. A prozradím vám jedno tajemství, každý investiční byt se jednou změní na byt ve kterém se bydlí. Jinak by nebyl investiční….
  Jak si představujete „obnovu zeleně na úkor betonu“? Kilo zeleně za kilo betonu? Já bych „obnovu zeleně“ prováděl tam kde má smysl. V lese. Ve městě je to úplně jiná disciplína.
  S atraktivitou je to výrazně složitější než si malujete vy nebo novináři. Musel byste definovat, co tím myslíte. Například velmi atraktivní čtvrtí pro novou výstavbu jsou dlouhodobě Radvanice. Kupodivu čtvrť s relativně horším životním prostředím než jinde v Ostravě. Důvod? Zeleň? Nikoliv. Cena pozemků. Poruba je atraktivní nikoliv kvůli zeleni, které je v Ostravě všude dost, ale kvůli urbanismu a ovzduší. Pro investory až tak atraktivní není. Stačí se podívat na mapu projektů tady na msstavby. Když to vezmete zjednodušeně a jako heat mapu, kde je centrum „atraktivity“ v Ostravě? V centru.
  Argumentovat Dubinou je mimo. Dubina je průšvih od počátku a nemá jinde v Ostravě obdobu. A to je na Dubině zeleně spousta v okolí ještě víc. Zelení to asi nebude, že? ;)

  Thumb up 19 Thumb down 3
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  Šílená záležitost: Ostrava je dle mého názoru nejzelenější město v republice. Stačí se jenom rozhlédnout kolem sebe.

  Vždyť ty domy vyrůstají přímo z lesa.

  Thumb up 15 Thumb down 0
 17. davidb :

  Šílená záležitost:
  Porovnejte si množství zeleně a hustotu osídlení
  zde: https://www.google.com/maps/@41.4043424,2.1593727,781m/data=!3m1!1e3
  a zde: https://www.google.com/maps/place/Ostrava/@49.8317236,18.2563635,952m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4711586a3124e79d:0x891973fb9f9e9144!8m2!3d49.8209226!4d18.2625243.
  Máme ještě hodně co zastavět, že!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 18. davidb :

  acdlcia [msstavby.cz]:
  Ten výhled na panorama Beskyd je super.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 19. Rdm :

  Šílená záležitost: o jakém zastavování zelených ploch mluvíte? Jsou tam chodníky, pískoviště a trocha trávníků. Ke kácení toho jednoho stromu, který by snad mohl zasahovat, předpokládám nedojde, takže se jen dané místo dotvoří.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 20. Šílená záležitost :

  V Ostravě přece existuje plno starých domů k demolici a chátrajících betonových ploch – tady by mohla být zástavba klidně i dotovaná. Ale stavit v husté zástavbě, kde zbyl poslední kousek zeleně?

  Ostrava je nepochybně hodně zelená, tak bych se to snažil udržet.

  Pokud chceme argumentovat nějakou statistikou, pak, prosím, zkuste vysvětlit statisticky dokazatelný fakt těm, co pijí pivo v mizerné hospůdce, že se nikdy v historii neměli lépe. (A prosím, pak na té traumatologii neříkejte, že to máte ode mě.) :)

  Thumb up 1 Thumb down 14
 21. Mn :

  Šílená záležitost: Tak kontaktujte investora a vysvětlete mu to. Tady akorát nesmyslně bečíte.

  Thumb up 7 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.