Bydlení pro trpící Alzheimerovou chorobou

Od května 2015 by se mělo v Havířově otevřít speciální centrum s 152 lůžky a 72 pokoji. Pro seniory s potřebou permanentní péče bude z toho vyhrazena třetina, zbytek je určen trpícím Alzheimerovou chorobou a demencemi ve všech stádiích.

Pětipodlažní budova bude mít v přízemí vstupní halu s recepcí, jídelnu, administrativu a technické zázemí. Jídelna má multifunkční charakter, který dává prostor pro zájmové činnosti, vzdělávání, zábavu a odpočinek. Ve zbývajících podlažích jsou umístěny dvou a třílůžkové pokoje. Každé patro má vlastní společenskou místnost.

Dominantou Centra je chráněná zahrada, která s krytou venkovní terasou navazuje na centrální jídelnu. Zahrada plní nejen funkci relaxační, ale i terapeutickou. Základní komunikační trasa je proto přizpůsobená pro pohyb imobilních osob na vozíku. V průběhu jejího absolvování se klient setká s přehledně organizovanými prvky, vytvářejícími různé podněty na smysly – hmat, čich, zrak. Tato struktura je doplněná odpočinkovými sektory s možností posezení. Ve vybrané části zahrady budou umístěny speciální cvičební stroje určené pro seniory.

zdroj: denik.cz, FB Anavita

Související články


Komentáře

  1. Fist :

    Zevnitř lepší než zvenčí. Nenadchne, ale neurazí.

    Thumb up 0 Thumb down 0
  2. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek „Velké domovy pro lidi s demencí budí u odborníků rozpaky“ na idnes.cz: http://goo.gl/ocHPeq

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.