Buduje se již budova Organica?

Na místě plánované administrativní budovy Organica na Karolině jsou již vidět zemní práce. Přesněji se jedná o zřízení stavební jámy a zařízení staveniště. Samotná budova se ještě nerealizuje.

Fotografii zemních prací nám zaslal čtenář. Děkujeme!

Na místě již probíhají zemní práce:

Související články


Komentáře

 1. TML :

  Ano, viz: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6822772046548746240/

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. Mik :

  Akorát nechápu proč upravují i plochu hned vedle trojhalí?

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. rasta :

  Mik: zřejmě deponie materiálu a zařízení staveniště. Nedávno se to upravovalo do kulturního stavu, tak doufám, že si to město nechá zaplatit.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 4. Mx :

  Skvělé, že už to začíná, s radostí budu sledovat postup.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. David :

  Plánuje se někdy dodělat to náměstí? Na všech vizualizacích se objevoval super prostor, amfiteátr, sluneční hodiny či co to bylo, vysazené stromy… a vícemeně je tam jen položená dlažba vedoucí k Trojhalí a nějaký tenisový kurt… Myslím, že už je na čase s tímhle opravdu něco udělat ještě dříve než se otevře Organica! Se pak nedivím, že jediný venkovní prostor jsou terasy obchodního centra nebo u jeho vchodu. Ta představa kolik lidí bude pracovat v té budově a budouli chtít jít ven přes pauzu – asi maximálně sednout na patník. Snad se s tím pohne….

  Thumb up 22 Thumb down 0
 6. balde :

  David: Pokud se podíváte na vizualizaci, tak součástí má být i úprava před prostoru budovy směrem k náměstí, takže místo pro sezení jak říkáte by tam být určitě mělo, ale to určitě neznamená že nesouhlasím, že by město mělo něco udělat se zbytkem náměstí, zejména zarostlá plocha, kde byl původně písek je dosti trapné a altány které jsou tak vysoké že nestíní a a nic pod nimi není to taky nevytrhávají.
  https://www.organicaostrava.cz/

  Jinak plocha vedle trojhalí za mě bude asi sloužit jako zázemí pro stavební firmu – unimobuňky atd.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. rom :

  Náměstí by se mělo dodělat současně s Organicou – ale toto je malost těch plánovačů a urbanistů u nás – raději budou řešit jiné věci a bude to taková Potěmkinova vesnice. A přitom to není velký prostor. V současné době je to středověké náměstí – asi pocta zakladateli Ostravy, po kterém toto náměstí hrdě nese jméno. Je to opravdu k zblití, pokud někdo takto neuvažuje. Jsou na to 2 roky, tak snad se někdo vzpamatuje.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 8. Dr Kohn :

  rom: Toto je samozřejmě politická otázka. Ono by se to totiž opravit mělo, ale priority jsou směřovány na jiné akce. Například jen to zahloubení místecké przentováno před nedávnem zabralo několik lidí na pár let. A k čemu to je? bude lepší prostor před domy, kde se stěhují nepřízpusobiví. Kdyby neřešili s ŘSD toto, mohli jsme už dávno mít pěkné náměstí u Karoliny. Bohužel…. :(

  Thumb up 3 Thumb down 12
 9. thvari :

  Dr Kohn: tak se tam stěhujte vy, když jste tak přizpůsobiví, místo toho, aby každý snil o bydlení na dědině za městem :D.

  to že město s ŘSD vyjednalo zahloubení je skvělá varianta pro město a spojení centra s Fifejdama. dávat do souvislosti s tímto jednak vůbec nedává smysl, protože město může v jednu chvíli teoreticky investovat asi do deseti tisíce různých věcí, ale holt nemá nekonečný rozpočet. zadruhé zahloubení Místecké jedna z nejdůležitějších priorit prostě byla, stejně tak jako je jí náměstí Biskupa Bruna

  Thumb up 7 Thumb down 0
 10. Zdenka :

  Dobrý den, mohu se zeptat která firma staví Organicu?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. chytrak :

  Staví Contera za peníze nejen americké TPG Real Estate Partners. Staví i v Hrušově

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. Ivan :

  Opravdu potřebuje Ostrava další Kancelářskou budovu, jenom namátkou vybrané prostory:
  Orchard
  1st floor 157 m2 K dispozici ihned 11,5 EUR/m²/měsíc
  1st floor 626 m2 K dispozici ihned 11,5 EUR/m²/měsíc
  5th floor 1909 m2 K dispozici ihned 11,5 EUR/m²/měsíc
  Pronájem kanceláře 344 m²
  Pronájem kanceláře 261 m²
  Pronájem kanceláře 218 m²

  Administrativní objekt Nová Karolina Park:
  Pronájem kanceláře 850 m²
  Pronájem kanceláře 800 m²

  IQ Ostrava:
  Pronájem kanceláře 2 000 m²
  Na rok 2022 je plánována výstavba druhé fáze projektu, která nabídne téměř 17 000 m2 moderních kancelářských ploch -(no tak to jsem zvědavý :-)

  Thumb up 4 Thumb down 25
 13. vojta :

  Ivan: Pardon, ale dejte si radši facku. Takže radši proluky jo? Organica se staví pro předem domluveného nájemce, navíc se stihly zaplnit i další patra. Dejte si ještě jednu facku. Pokud se nebude stavět, město se nikam nepohne.

  Thumb up 15 Thumb down 3
 14. aggu :

  Ivan: Nevím co to jsou za čísla, ale pokud volné plochy k pronajmutí tak namátkou Nová Karolina Park má cca 25000 m2 k pronájmu. Pokud zbývá 1600 m2 tak mají cca 94% obsazenost, v podstatě plno.

  Thumb up 14 Thumb down 3
 15. adamous :

  Ivan: No, ono je to o tom, ze ta buda ma konkretniho najemce. Tieto uz se asi 2-3 roky zpet porozhlizelo po necem lepsim. Bez Tieta by ten projekt mozna vznikl taky, ale asi o dost pozdeji.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Rdm :

  Ivan: že mají volné prostory může být dáno také tím, že pro menší firmy mají drahé nájmy (takže je potřeba konkurence) a pro ty větší jsou zbývající volné prostory nedostačující (takže je potřeba konkurence) :)
  Hlavně si myslím, že jde o soukromé peníze a pokud není nějaký problém, že by třeba obcházeli nějaké zákony, tak klidně deset nových kancelářských budov.

  Thumb up 14 Thumb down 1
 17. Ivan :

  OK, tak to jsem zvědavý kolik nových zájemců se bude rvát do budovy po Tietu, v dnešní době, kdy poslední 2 roky ukazují, kam směřují trendy, a to na home office atd. Ale OK, jo podle některých je kanclů stále málo. Jo a co třeba ten mrakodrap od RT Torax, (Své nabídky podali dva zájemci. Společnost RT Torax splnila podmínky a zároveň předložila atraktivní a neočekávané řešení. Investor bude na pozemku stavět obchodně administrativní centrum s dvěma věžemi – obytnou s 48 a administrativní s 60 podlažími).

  Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-projekt-mrakodrap-slza-202006.html

  Thumb up 2 Thumb down 2
 18. adamous :

  Ivan: No, my se treba poohlizime po lepsich a vetsich kanclech a Tieto Towers je ve hre …

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. cervik :

  adamous: Ke mne se dostala i informace, že pro ABB je Nová Karolina Park kapacitně nedostačující a mají v plánu jít do většího…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 20. vojta :

  cervik: TOP, co by bylo víc než růst tak významné firmy…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 21. Zdenka :

  CONTERA je investor, ale kdo jim to realizuje? Díky

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Veronika :

  Jaká je tam stavební firma?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.