Bruntál hledá investory

Bruntálská radnice hledá investora nebo developera, který by zajistil nové využití bývalého vojenského areálu. Stavět by se zde mohly sklady či logistická centra. Pozemky o výměře tří hektarů leží na okraji města. Město už dříve nechalo zdemolovat budovy, sanace prostoru skončila v roce 2009. ČTK to řekl mluvčí radnice Jiří Ondrášek.

Parcely nejsou podle územního plánu určené pro bydlení. Počítá se zde se stavbou hal pro drobnou výrobu či výrobní služby. Nabízí se také příležitost k vybudování skladů, administrativních budov či dopravních terminálů. Místo totiž leží na trase Hradec Králové – Šumperk – Bruntál – Opava – Ostrava.

„Využití tohoto území řešíme již delší dobu. Městské pozemky na této ploše jsme vyčistili od budov bývalých vojenských kasáren a sanaci místa jsme ukončili v roce 2009. Nyní je plocha připravena pro další využití, jsme připraveni jednat s investory a developery a tuto plochu jim nabídnout. Doufáme, že se podaří investora najít a využít plochu pro podnikatelské účely,“ řekl starosta Bruntálu Petr Rys.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Archerr :

  Vsuvka- článek z poloviny minuleho roku, patrně toho čeká Bruntál víc.

  ´´Na nich hodláme vystavět několik průmyslových hal pro lehkou výrobu. Tím vytvoříme více než 500 nových pracovních míst. Věřím, že v Bruntále se naše činnost propíše do zvýšené životní úrovně místních obyvatel, širších spotřebních možností a vyšší vzdělanosti. Už teď spolupracujeme s místní odbornou střední školou, studenti docházejí k nám do areálu. Chceme se podílet na nových kurzech a projektech. Investice do vzdělání je jedinou, která má jistou návratnost. V regionu navíc chtějí otevřít své nové továrny další firmy, takže věřím, že i s jejich přispěním Bruntálsko čekají lepší časy.´´

  Zdroj:http://www.stavebni-forum.cz/cs/roland-hofmanm-m-l-moran-v-prumyslovych-parcich-navazujeme-na-historicke-dedictvi/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. D-r :

  Dokud ne bude dálnice je to těžké.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. Infoš :

  Bruntálsko dlouhodobě trápí jeden základní problém a tím je dopravní infrastruktura, od toho se odvíjí spousta dalších problémů..

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.