Autobusové přístřešky, Bílovec

V Bílovci se nachází unikátní a architektonicky ojedinělé přístřešky autobusových zastávek, které jsou dílem architekta Josefa Hrejsemnou (navrhl také budovu vlakového nádraží v Havířově). Nyní se řeší, co s nimi…

Zájem o zastávky vyvolala menší činnost v létě tohoto roku. U zastávky na ulici Dukelská byl odstraněn nevyužívaný novinový stánek. Objevila se tedy otázka, co s přístřeškem. Samozřejmě by byla škoda o tyto unikátní zastávky přijít, což dle postupu města hrozí…

Na webových stránkách města Bílovec se můžeme dočíst následující:

Bývalá autobusová zastávka na Dukelské ulici dávno neplní svou funkci a přilehlý novinový stánek zel prázdnotou již několik let.

Problémem je, že pod zastávkou se nachází zatrubněný vodní tok Jablůňka. Tato lokalita vykazuje dlouhodobý havarijní stav. Byly zjištěny staticky narušené konstrukce zatrubnění daného vodního toku a nebezpečí propadu chodníku.

V současné době došlo k odstranění zbytečné prodejny a oslovení specialistů ohledně technické pomoci řešení této nelehké situace. V současné době došlo k odstranění zbytečné prodejny a oslovení specialistů ohledně technické pomoci řešení této nelehké situace.

Nutno podotknout, že autobusová zastávka je dílem architekta Josefa Hrejsemnou a že se objevila aktivita občanů, kteří žádají tuto stavbu zachovat. V tuto chvíli neznáme podmínky, které by bezpečnostně dovolovaly podpořit stávající stav. O celé situaci Vás budeme nadále informovat.

Současný stav přístřešku na ulici Dukelská:

Další přístřešek se nachází na ulici Ostravská:

zdroj citace: bilovec.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Zajímalo by mě, proč opravujeme věci ve veřejném prostoru zpravidla až v době, když jsou v havarijním stavu. Zachoval bych to, je to originální a pěkné.

  Thumb up 22 Thumb down 0
 2. Jann :

  Co jsem se pod těmi diamanty načekal na autobus na gymplu… Jen ať to prosím vás neboří, je to krásný unikát. S poměrně jednoduchou údržbou, stačí pořádně natřít a izolovat patky.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. Tom :

  V posledním městském zpravodaji z listopadu odpovídá starostka města na otázku:
  “Zastávka na Ostravské ulici se ruší?”
  Neruší. Jen odstraňujeme nepotřebný novinový stánek. Jinak chceme dílo architekta Josefa Hrejsemnou po úpravě terénu zachovat.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Tom: To je ta druhá v článku zmíněná zastávka. Ta první je na ulici Dukelská.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.