ASO na prodej za 30mil. kč

Občas se v malém ostravském realitním rybníčku objeví na trhu zajímavé nemovitosti. Nyní je na prodej funkcionalistická administrativní budova na rohu 28. října a Sokolské třídy. Obchodní dům ASO navrhl brněnský architekt Bohumír Čermák a je z roku 1939. Později známý jako obchodní dům Hutník. Poté byl přestavěn na kanceláře.

Nabídka nemovitosti na sreality.cz.

aso

Související články


Komentáře

 1. Aleš :

  Další katastrofa na obzoru? Ten obchodní dům jsem miloval…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 2. Jiřík :

  Tak přestavet na byty !

  Thumb up 4 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš: Proč katastrofa?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Adam :

  Jiřík: Další byty, ve kterých nikdo nebude chtít bydlet? Skvělý nápad.

  Thumb up 3 Thumb down 12
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: Opravdu?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Nimrod :

  Adam: Proč bych v nich nikdo nebydlel? Myslím, že by to nebyl špatný nápad. Aspoň by ukázal zabedněným majitelům, že by to šlo…lidi do centra chtějí!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Crazym :

  Jj, všichni majitelé něčeho jsou zabednění a dělají to špatně obzvlášť z pohledu těch co nic nevlastní a ví jak to dělat správně a proto navrhuji jim to sebrat a vše bude patřit všem a vybudujeme tu lepší zítřky :DD Jen nevím co uděláme s těmi exmajiteli, chtělo by to něco efektivního a osvědčeného. Nějaký návrh? Co tak je poslat do lázní nebo na tábor, navrhuji Jáchymov či na to místo patřící Osvětimovi. Jen prosím chvíli počkejte, třeba do 25 února ať to pak nemusím slavit dvakrát :DD

  Thumb up 6 Thumb down 4
 8. balde :

  Adam: Adam: Adam: najít v centru plus minus 100m kolem masarykače je dost problém

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Adam :

  martin [msstavby.cz]: Nimrod: balde: Tak se tam nastěhujte, vy umělci. Můžete si tam všichni bydlet spolu. Vás deset. Ostatní chtějí bydlet na normálním místě.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Adam: :D

  Thumb up 5 Thumb down 1
 11. skelet :

  na byty by to potřebovalo aspoň nějaké parkovací místa.. ale jinak co by ne..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. alex :

  Crazym:
  Schází už jen obvinění z budování socialismu, návratu k totalitě a kryptokomunismu.
  Že si majitelé nemovitostí v městech, obdaření veksláckou mentalitou, počínají mnohdy neurvale, je tak zřejmé, že to nevidí jen ten, kdo to vidět nechce. Takže si jejich eskamotáže zaslouží nazývat pravým jménem. A jejich apologeti, neschopní argumentovat ničím jiným, než ideologickými floskulemi, jsou stejná liga jako bývalí komanči, jen stříknutí nějakým pataneoliberálním odstínem.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 13. alex :

  ASO je podobný případ jako MD Textilia-Ostravica: velkoryse střižené otevřené prezentační prostory, se skvěle řešeným přirozeným osvětlením, s promyšlenou a zároveň jednoduchou vertikální i horizontální komunikační infrastrukturou – tedy to, co město potřebuje, aby se nestalo prostou králíkárnou na přežívání a konzum. Za což, jak se domnívám, tady většina abonentů ochotně zvedne ruku. Navíc jsou tyto tradiční dominanty městského života obdařeny něčím jako historickou pamětí a geniem loci – na rozdíl od nových budov.
  Nasekat z takových prostor kamrlíky na přežívání nebo openspace je zhůvěřilost, protože tohle už dnes, v době narychlo montovaných galerií, které teď můžou stát tady a zítra po nich neštěkne pes, nikdo nepostaví. Jejich fungování a zalidnění ovšem vyžaduje uvážlivé, osvícené, dlouhodobým výhledem a cílovou ideou obdařené investování veřejných peněz.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 14. Crazym :

  alex: Naštěstí nerozumím řeči Vašeho kmene protože bych se mohl urazit :DD To čemu rozumím jako je např. vekslácká mentalita je něco za co bych se neměl urážet že? Protože to je stejné jako když nás nazývali spekulanty, příživníky, nepřátele lidu a spousty jinýma názvy a ejhle doba se změnila a spekulace je základ úspěchu, příživník je zcela něco jiného a nepřítel lidu býval jednu dobu i na Hradě a jmenuje se po něm kdeco :DD
  A když už jsme u toho nazývání věcí pravým jménem tak možná by nebylo špatné,kdyby jste se z toho správňáka neobdařeného veksláckou mentalitou proměnil nějakým zázrakem v majitele nemovitostí v tom městě a poznal tu srandu i z druhé strany a nám ostatním předvedl jak se to dělá abychom Vám mohli v tichém úžasu vzdát hold. Jen doufám, že Vás pak někdo nezačne něčím označovat :D
  Jo a nežerte to tak a trochu se uvolněte :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. alex :

  Crazym:
  Nenesu odpovědnost za to, co vás uráží nebo ne. Vekslácká mentalita majitelů nemovitostí, nebo, chcete-li, jejich spekulativní podnikání, je bohužel jedním z pilířů nynější podoby kasinového, korporátního kapitalismu, který si oblíbil měnit peníze v nic a nic opět v peníze. A z nějakého důvodu se jeho protagonisté domnívají, že jsou solí civilizačního pokroku. Jejich znakem je podnikatelský záběr asi tak půl úhlové vteřiny a orientace na výnos v horizontu hodin, řádově. Řekl bych, že v regionu nechvalně známý pan Bakala je jejich prototypem.
  Pak existuje jiný typ podnikatelů, kteří rozhodně nejsou žádní lidumilové, ale přinejmenším jim docvaklo, že derou-li se o moc a zisky a chtějí-li být dlouhodobě úspěšní, patří k jejich podnikání také přijetí odpovědnosti za rozvoj přiměřeného rozsahu lidského společenství v kulturní, edukativní a sociální oblasti. Říká se jim podnikatelé baťovského typu a v zájmu nás všech doufám, že nejsou druhem na vymření.
  Co z výše řečeného v jazyce mého kmene lze vztáhnout na prosté majitele nemovitostí ve městě Ostravě, nechávám na vás.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 16. Martin :

  alex: Četl jsem jen začátek Vašeho příspěvku a hned mne napadlo jméno Baťa! A to jsem ten komentář ještě ani nedočetl! Tohle odpověděl Tomáš Baťa, když se ho ptal pan Sczygiel, jak žít: „Člověk se musí pořádně učit, dívat se kolem sebe otevřenýma očima. Neopakovat chyby a vyvozovat z nich závěry. Poctivě pracovat a NEHLEDĚT JEN NA VLASTNÍ ZISK“. Vystihl to pěkně!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. jarnemec :

  Dům je až z roku 1939 (viz M. Strakoš: Průvodce architekturou Ostravy). Původní datace 1929 se vztahuje k přestavbě staršího domu (proto ten omyl ve starších textech). V roce 1937 interiér upravil Jan Gillar (fotky byly k vidění např. v roce 2009 ve výkladci v rámci Uliční galerie). Pak byl požár a nastala doba pro komplexní novostavbu. Průchozí část v přízemí vznikla až v 70. letech 20. století jakou součast propojení s vedlejší novostavbou (na svou dobu, vcelku povedenou). nejsem si jistý, ale myslím, že to byl první (když tak mě opravte) OD v Ostravě, kde byl eskalátor. A moc krásný pohled je z ulice Na Hradbách, cca v té zatáčce za soudem, jak je parkoviště v proluce, jde tam krásně vidět onen „parník“ plující mezi domy…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  jarnemec: ok, diky. to datum je tusim z webu mesta primo..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. dolil :

  http://img.ihned.cz/attachment.php/210/64319210/HqSEOd3cCez8lGpFko709gfyjvnRKwW4/jarvis_5728d3a5498e117459449105.jpeg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.