Armáda míří na mošnovské letiště

Do mošnovské zóny přijde nový investor. Česká armáda tady postaví logistické centrum, které není určeno k bojovým účelům. Sloužit bude výhradně logistice. Moravskoslezský kraj uzavře s Ministerstvo obrany České republiky memorandum o spolupráci při přípravě území pro výstavbu tohoto centra. Před chvílí o tom rozhodli krajští zastupitelé. Stavba by mohla začít na přelomu 2024/25. Práci tu najdou stovky lidí. Stát slíbil peníze na rekonstrukci přistávací dráhy mošnovského letiště, na kterém můžou přistávat největší dopravní letadla na světě.

zdroj: FB Moravskoslezský kraj

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  To jako koleje přetnou hlavní přístupovou cestu k letištní hale?

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. balde :

  Crazym: jj, tak snad tam bude podjezd

  Thumb up 3 Thumb down 0
 3. LoLec.CZ :

  balde: Crazym: podjezd bohužel nebude, všude úrovňové přejezdy. A na I/58 čtyři kruháče za sebou, už se těším. :-/

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. adamous :

  balde: Aby to zase nedopadlo ve stylu – pro Ostravu drahe reseni, dame tam zavory a hotovo.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 5. Rdm :

  Úrovňového křížení bych se v tomto případě neobával, ten železniční provoz AČR nebude imho závratný a rychlost, kterou tam ty vlaky pojednou taky nemůže být vysoká, když po sto metrech už bude zastavovat :)

  A tři kruháče jsou plánovány dlouho https://www.msstavby.cz/i-58-obchvat-mosnov-v-roce-2022-20-12-2021/

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. balde :

  adamous: kruháče za mě Ok, u takhle exponovaných křižovatek ve městě a ještě u zóny, kde bude spousta kamionů, nejbezpečnější řešení

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. Hans :

  Crazym: Vzhledem k tomu, že se celé letiště stává čím dál víc průmyslovou lokalitou a lidi na dovolenou odtamtud prakticky neletaji, tak to asi není zas takový problém.

  Thumb up 10 Thumb down 10
 8. vojta :

  Rdm: Máš pravdu s tím, že provoz pro AČR nebude závratný, trať bude ale využívat i megalomanský projekt Pannatoni na pozemcích před Job Airem

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. aggu :

  Crazym: Plánoval se tunel.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. aggu :

  Hans: Statisíce lidí se dá označit jako „lidi prakticky nelétají“?

  Thumb up 14 Thumb down 3
 11. Raptor :

  Velmi se bavim, jak se ze vsech stran neustale podotyka, ze se nejedna o objekt slouzici k bojovym ucelum :-)).A ovečky jsou spokojene, dostaly info ktere potrebovaly.

  Thumb up 7 Thumb down 20
 12. thvari :

  Raptor: je to spravne komunikovany a kazdy rozumny clovek chape, ze nebudes nahravat ruskym dezinformatorum na smec. at se ty jejich informacni prostitutky aspon trosku zapoti.

  Thumb up 18 Thumb down 6
 13. Crazym :

  thvari: Jé krásné a zábavné sledovat proměnu „správné komunikovanosti“ v čase. Ale pokud někdo průměrně inteligentní nechápe, že dnešní války jsou o logistice, čímž se tyto správně komunikované objekty stávají prioritními cíly, tak mu jakákoliv ani zrovna správně komunikovaná informace nepomůže :-)

  Thumb up 8 Thumb down 2
 14. vojta :

  Crazym: Protože pár metrů vzdálený sklad pohonných hmot čepro, který na svém místě stojí již roky, potenciálním cílem není, že?:-) Letiště by tak či tak v případě války bylo automaticky cíl, a je úplně jedno, jestli vedle dráhy rostou kalašnikovy, nebo z terminálu visí bílá vlajka.

  Thumb up 14 Thumb down 4
 15. Petr :

  Může mi někdo vysvětlit ty stovky pracovních míst v tomto centru, to mi zní jako menší logistický hub. To česká armáda přepravuje tolik materiálů, aby tam mělo smysl mít několik set lidí?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 16. Archerr :

  Petr: to asi ne stovky míst ale co jsem poslouchal jednani zastupitrlstva kraje tak díky té armádní investici půjde do infrastruktury 8-10 miliard především na přistávací dráhu,vlečku (tu možná využije i Panattoni jak říká správně Vojta) uvraťovou trať od Prahy a zkapacitnění silnice.Navíc se dosáhne větších čísel cargo dopravy.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 17. thvari :

  A dovětek k samotnému Mošnovu. Nechci znít jako hnidopich, ale pokud se to letiště posunulo významem podstatně dál, než bylo před dvaceti lety, doufám, že na to naváže taky samotné město. Nerad bych, aby Mošnov, když je těsně u letiště, zůstal jen takovou větší vesnicí s benzinkou a motorestem. Investice by měly téct krom samotného letiště a jeho infrastruktury i do Mošnova jako takového.

  Thumb up 14 Thumb down 0
 18. Patrik :

  No doufám, že to opravdu nebude úrovňový přejezd, to by bylo hodně nešťastné.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 19. aggu :

  thvari: Starosta Mošnova se jasně vyjádřil co si k armádě v Mošnově myslí. Takže lze předpokládat, že všechny, i potenciální investice, hrdě odmítne.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 20. balde :

  thvari: Mošnov evidentně o nějaký rozvoj své obce nestojí, tvl kdyby chtěli, tak tam probíhá mega boom co se týče rozvoje bydlení služeb atd., ale příjde mi že si myslí že u nich to bude status quo, a to se velmi pletou, měli si nechat od kraje, města a investorů nechat vybudovat veřejnou infrasktrukturu, ze které by těžili, ale prozatím slyším jen stěžování si a brečení, že se v Mošnově na letišti něco děje, to by jeden nečekal, že se okolí letiště bude rozvíjet že :D

  Thumb up 9 Thumb down 1
 21. Martin :

  Z dostupných map (pravda, moc jich není) to vypadá na nové vlečce na úrovňové přejezdy. Což znamená, že nebude existovat směr, odkud by se dalo k terminálu letiště přijet tak, aby člověk nemusel aspoň přes jeden přejezd. Nenapadá mě jiné letiště, kde by to tak bylo. Na druhou stranu je pravda, že asi taky není moc běžné stavět tunel kvůli vlečce a nadjezd by mohl být problematický kvůli leteckým ochranným pásmům…

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. M. :

  Martin: Jeden nadjezd už je o kousek dál, to by problém nebyl…

  S tím Mošnovem to je fakt problém. Mohli si tam nechat postavit aspoň nějaký hotel nebo penzion. Školu před nedávnem rekonstruovali (nebo jenom tělocvičnu?), tak si k ní mohli nechat přistavět bazén, ať se nemusí koupat v Lubině… :-D

  Thumb up 5 Thumb down 1
 23. davidb :

  M.:
  Rozpočet Mošnova s cca 700 obyvateli je 20,5 mil. Kč = 29.300 Kč/obyvatel.
  U našeho města to je 31.200 Kč/obyvatel. U Ostravy 42.400 Kč.

  Myslel jsem si, že Mošnov dostává od letiště více peněz z daně a DPH.
  Pokud ne, tak by si měli vydupat nějaké podpory. Ale to záleží, zda to vůbec chtějí.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 24. M. :

  davidb: No právě, asi nechtějí, nebo je jim to jedno… Asi dobrý politik, co myslí na blaho lidu.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Permonik :

  balde: A jaký boom by měl probíhat?

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.