ARCHIKULTURA MS

V poslední době na území severní Moravy probíhá mnoho kulturních akcí spojených s architekturou a designem – Meat design, výstavy v domech umění, sousedské slavnosti, promítání dokumentů v Cineportu atp.

Rádi bychom pravidelně publikovali na webu msstavby.cz přehled těchto události a oslovili více lidí. Za tímto účelem jsme vytvořili na Facebooku skupinu MS ARCHIKULTURA, kde chceme tyto informace shromažďovat. FB Skupina ZDE

Jelikož jsme v redakci pouze tři, jsme závislí na vašem osobním vstupu, tipech, informacích atp.

Nechceme dělat z kultury masovou záležitost. Ale o těchto dobrých událostech by mělo vědět co nejvíce lidí zajímajících se o architekturu a design. Pokud máte přehled o podobných akcích, připojte se do skupiny a řekněte o ní svým přátelům. Stále je zde klima takové, že člověk musí kulturu hledat. Namísto toho, aby mu šla naproti.

A třeba generace více osvícené kulturou již nebudou chtít přebarevné fasády atp.

Název našeho projektu se podobá názvu události, které probíhá v těch dnech v Ostravě –  ARCHIKULTURA 2016

Mezinárodního festival architektury, designu a umění ARCHIKULTURA, je přehlídka zaměřená na architektonická témata v tom nejširším pojetí. Cílem předsevzetí je, podobně jako tomu je v dalších evropských městech (Londýn, Barcelona, Berlín, Oslo, Vídeň, Budapešť, Praha, atd.), přiblížit moderní a současnou architekturu široké veřejnosti. Výstavy, přednášky, diskusní fóra, promítání filmů či procházky za architekturou dávají příležitost všem zájemcům rozšířit své poznatky o práci architekta, problémech výstavby a možnostech jejich řešení, seznámit se s architektonickou historií nejen města Ostravy, ale porovnat úroveň jejího dalšího rozvoje s aktuálním děním v této oblasti ve světě.

Více k události ZDE

Související články


1 komentář

  1. jan :

    Meet design je jiste dobry pocin, ale bylo videt ze je to první rocník a vystavovatelu bylo malo a tak pulka z nich byla neco ve stylu a kvalite designu DIY. Ale pevne verim ze v dalsich rocnicich poroste kvalita i pocet vystavovatelu. Je to urcite neco co tady chybelo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.