Ambiciózní cíle pro Moravu

Lucemburské realitní fondy TRIKAYA si zvolily za centrum svých developerských aktivit v České republice Moravu. Navzdory současné krizi firma masivně investuje do nových projektů bydlení.
„Každý náš projekt je svým způsobem jedinečný a nabízí nové standardy bydlení za příznivou cenu,“ říká Dalibor Lamka, předseda představenstva. Firma hodlá realizovat během tří příštích let projekty v souhrnné hodnotě kolem dvou miliard korun.
Strategickým cílem společnosti TRIKAYA je nabídnout výjimečné bydlení v klidu a v zeleni a přitom v dosahu centra města. Buduje bydlení areálového typu s důrazem na budoucí vlastnickou komunitu, která se může podílet na dotváření společných prostor.
TRIKAYA se ihned po svém příchodu do Brna soustředila na komplikovanější projekty. V lokalitě pod Hády hodlá firma přeměnit nevzhlednou, nevyužívanou továrnu na novou lokalitu pro bydlení. Plánují se energeticky úsporné byty v uzavřeném, bezpečném areálu. Všechna auta by měla parkovat pod zemí. „Jsme si vědomi výjimečností této lokality, proto plánujeme vyhlásit na tento projekt mezinárodní architektonickou soutěž,“ představuje vizi investora Alexej Veselý, který je ve společnosti TRIKAYA zodovědný za řízení projektů. Developer chce nabídnout bydlení parkového typu s rychlou dostupností do centra města.
Nejpřísnější nároky na kvalitu splňuje také projekt ERASMUS, který se staví v centru Brna. Vznikl ve spolupráci s Vysokým učením technickým a svůj domov zde najdou například zahraniční profesoři, kteří budou v Brně pracovat na svých projektech. Díky Erasmu vzniklo pro místní obyvatele zbrusu nové parkoviště a plánuje se vybudování odpočinkové zóny. Navíc se TRIKAYA podílí na projektu Dobrý skutek, kdy z každého prodaného bytu věnuje pět tisíc korun na podporu dětí bez domova.
TRIKAYA zahajuje také výstavbu Rezidence Františkov v Ostravě. Jen několik stovek metrů od radnice Slezské Ostravy vznikne v zeleni areál s 63 terasovými byty a podzemním parkovištěm. Jednotlivé byty budou nabízet nerušené výhledy a jejich obyvatelé budou moci využívat vlastní zahradu s bohatou zelení.
Rezidence Františkov v Ostravě = bývalá Siesta od Orca

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.