Aktuální informace ze stavby Nové Karoliny

Projektový tým Nová Karolina, který zasedá v pravidelných intervalech v Radnici města Ostravy, se dnes sešel již po jedenatřicáté. Na jednání zazněly aktuální informace o současných i následných krocích ve výstavbě této lokality.

Na území Nové Karoliny stavbaři v minulých dnech zahájili pilotáž základů obchodního a zábavního centra. V dubnu se bude pokračovat v realizaci stavební infrastruktury, v betonáži podkladních vrstev a základové desky. V současné době vede společnost Multi Development intenzivní jednání se dvěma potenciálními zájemci o prostory v kancelářském objektu. Nejpozději koncem letošního roku bude obnovena stavba administrativního centra a hned na to bytového objektu.

Demolice stávající lávky, která spojuje prostor nákupního centra Karolina a autobusového nádraží s vlakovým nádražím Ostrava-střed, bude realizována v únoru příštího roku. Hned v březnu budou zahájeny práce na výstavbě nové lávky podle návrhu architektky Evy Jiřičné. Dokončení této části díla je naplánováno na podzim roku 2011.
„Těší mě, že občané města stejně jako já mohou po mnoha měsících nečinnosti sledovat na stavbě čilý ruch. Ten dokládá schopnost našeho partnera Multi Development přes všechny potíže celý projekt realizovat,“ řekl náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.