Administrativní budova ul. 28.října

Vizualizace administrativní budovy na ulici 28.října v Ostravě-Mariánských Horách.

Autor: Kohl architekti


zdroj: kohlarchitekti.cz

Související články


Komentáře

 1. Marek :

  že by se SmVaK rozrůstal? kdo ví…

  Thumb up 6 Thumb down 1
 2. Balde :

  Zbytecne male a vadi mi ze kdyz tam jeste je pozůstatek blokovém zástavby ze to nezavazuje

  Thumb up 23 Thumb down 4
 3. thvari :

  liana janáčková je sice ciganobijka par excellence, ale její marhory narozdíl od ostravakova MOaPu novostavby neblokují. povedené.

  Thumb up 16 Thumb down 5
 4. rasta :

  Nevyužitý prostor. Už se nectí žádné zásady celistvosti, návaznosti na okolí a jen taková hloupá maličkost jako je uliční čára???

  Thumb up 23 Thumb down 2
 5. Alcedo :

  Když nejsou Vaše pozemky asi těžko bude napojen blok… a s tím asi souvisí velikost
  Uliční čára je zde kde (já ji třeba vidím s budovou Telcomu, Telefoniky či co to je dnes…)

  Thumb up 3 Thumb down 2
 6. Adam K. :

  první fotka: krásné reprezentativní okolí budovy

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. aldar :

  Parkoviště na terénu? Nikde jinde než v Ostravě by si to nedovolili.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 8. Pavel :

  Zapomínáte na to, že vy nikdo nejste investoři. Každé nadzemní i podzemní patro stojí spoustu peněz, za které musíte zaplatit nebo ručit v bance. A vy tady handlujete milionovými názory jakoby se nechumelilo…

  Thumb up 10 Thumb down 6
 9. Cyril :

  Další solitér :(

  Thumb up 1 Thumb down 2
 10. rasta :

  Alcedo: Dohledejte si fotky z historie. Jak to v tomhle místě vypadalo. Náměstí a ulice měly hlavu a patu. Telecom je komunistický vřed, který tam přiletěl od mimonu.

  Thumb up 7 Thumb down 7
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  rasta: Ano staré budovy ustoupily těm novým, ale to tu bylo i dříve. A kdo má právo rozhodovat o tom která doba nebo podoba byla ta správná. Vy snad? To řekne nějaký rasta a budeme bourat telecom a stavět repliky starých blokových zástaveb a pak se ozve někdo jiný co bude tvrdit že těm blokům musely ustoupit stodoly a my je tam budeme stavět? Co když tam před těma stodolama byly nějaké chýše které tím pádem mají stejné právo aby se tam vrátily a ty by se uprostřed města opravdu vyjímaly. Je to tak jak to je a z toho vyházejme je to vývoj který buď přijmete nebo ne a to je váš problém.

  Thumb up 13 Thumb down 8
 12. Davidb :

  aldar:
  Tak tady je to řešeno aspoň trochu dobře.
  Parkoviště je i pod budovou, takže zabírá méně místa.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. dolil :

  Budova Telecomu je špičková architektura.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 14. Michal :

  Budova Telecomu není špičková architektura.

  Thumb up 4 Thumb down 13
 15. rasta :

  acdlcia [msstavby.cz]: asi jste dost nepochopil, co jsem měl na mysli. Jednoduše řečeno, pokud 40 let neměli komunisti slitování a cit pro historii a tehdejší projektanti tvořili povětšinou obludnosti, tlačeni kádry zhora. Tak v dnešní relativně svobodné a demokratické době by měl mít architekt cit pro okolí, do kterého chce svůj projekt zasadit. Já nikomu nic nepřikazuju, je to soukromá investice. Můj názor je, že se tam takový solitérní objekt nehodí. Se vzhledem nemám problém. Na této ulici se plánují a již stojí jiná zvěrstva… a paní Ing.Arch. s tím nemá problém…

  Thumb up 9 Thumb down 1
 16. Aleš :

  Budova Telecomu není špičková architektura, nicméně vzhledem k okolnosti, jaké „obludy“ této společnosti hyzdily a v mnoha případech ještě hyzdí jiná česká města, Ostrava vůbec nedopadla špatně. I v republikovém měřítku se jedná o nadprůměr. Inu, opět tolik proklínaný brutalismus. Přitom to jsou nejcennější díla, která, s další čestnou výjimkou bruselského stylu, minulá epocha zanechala… To ten plánovaný objekt již zrůdnost je.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 17. aldar :

  to Pavel: To ta parkovací místa má stavět stát z našich daní? soukromému investorovi? To snad nemyslíte vážně…
  To davidb: Pohled na parkovací auta je to, co by mělo nahradit nejcenější plochu jakéhokoli objektu – přízemí, Vyjel jste někdy za hranice této země třeba na západ nebo jih?

  Thumb up 3 Thumb down 1
 18. Davidb :

  aldar:
  Vyjel.
  Teť třeba v Mnichově to měli velmi podobně, 1/3 přízemí byla parkoviště, 1/3 vjezd/výjezd do garáží, 1/3 recepce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Davidb :

  aldar:
  Tím nemyslím, že by podzemní parking nebyl lepší.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. filterko :

  Ales:Brutalismus?zkuste si prosim nejprve nastudovat co to je a jak tyto stavby vypadaji,dekuji…

  Thumb up 0 Thumb down 2
 21. Aleš :

  filterko:
  Reakcí na jednoduché architektonické linie první poloviny 20. století vznikl v 50. letech ve Velké Británii směr zvaný brutalismus.

  Mezi znaky brutalismu patří záměrná konstrukční pravdivost v extrémním přiznání materiálů a obslužných prvků, čímž je myšlena zejména konstrukce, ale také inženýrské sítě a různá potrubí, a také požadavek na pádný, jednoznačně zapamatovatelný architektonický výraz.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. talage :

  Tak či tak, budova Telecomu z mého pohledu patří k povedenějším stavbám a zasloužila by si drobný facelift, nebo spíše vyčištění. Je to technologická stavba, které obecně k Ostravě patří. Doufám, že se jí v budoucnu ujme nějaká technologická firma a bude nadále sloužit jako datacentrum, nebo něco podobného.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 23. filterko :

  Aleš: výborně, tak a teď se podívejte na budovu telecomu, která je olepena, hliníkem, tvarovkami a nějakým polykarbonovým obložením…kde je ta pravdivost (extrémní) přiznaných materiálů? Fasáda stavby je spíš ovlivněna postmodernistickou architekturou…Typická 70. léta viz, přístavba pražského hl. nádraží, či obchodní dům v Liberci…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 24. Aleš :

  filterko:
  To je opravdu na hodně dlouhou a obsáhlou přednášku a já nejsem vystudovaný teoretik umění. Místo toho doporučuji k přečtení knihu: Architektura 60. let: „zlatá šedesátá léta“ v české architektuře 20. století od autorů Oldřicha Ševčíka a Ondřeje Beneše.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 25. thrpst :

  Je to moc malé, mělo by to mít více pater.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. acdlcia [msstavby.cz] :

  rasta: Pochopil jsem to moc dobře. A kolik těch bloků se tak asi vejde na tu zelenou plochu? Jeden blok domů se dá jen těžko považovat za blokovou zástavbu. V okolí třech solitérních staveb by právě bloková zástavby působila jako pěst na oko. Taky bych uvítal kdyby ta budova měla alespoň šest pater, ale je to soukromý projekt takže těžko diktovat jak má stavba vypadat.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 27. Petr Lesák :

  VEJŠ, ŘEKL JSEM VEJŠ !!!
  Proč stavební úřad neřekne: „Tak takhle tedy ne, toto je jádrové území města, využijte potenciál pozemku do výšky, nikoliv do prostoru!“

  Thumb up 4 Thumb down 1
 28. Petr Lesák :

  Stavební úřad nebude zajímat, jestli je to investor A nebo B (někdo asi jo, pokud složí tučnou obálku na stůl – nebo spíš pod něj). Ale jednou je to město nikoliv investora, ale občanů, které zastupují úřady.
  A jak usnesení magistrátu, tak samotný stavební úřad má páky na to, aby rozhodl, že se bude parkovat primárně pod zemí, výška objektů bude minimálně 15 metrů a fasáda nebude jak z cirkusu >;)

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.