Admin. budova spol. Webdevel s.r.o.

Fotografie původně cihlové historické budovy na ulici Nerudova v Ostravě-Vítkovicích.

Budova byla zvýšená o jedno podlaží a prošla celkovou rekonstrukcí (po architektonické stránce destrukcí). Jsme velmi rádi za každou opravenou budovu uvnitř města. Ale mnozí víme, že to jde lépe. Proč si někdo vybírá na fasádu kombinaci modrých odstínů asi nikdy nepochopíme.

Původní stav:

Související články


Komentáře

 1. Dan :

  Au.
  Nenalézám slova.

  Thumb up 27 Thumb down 3
 2. Johnny :

  Co se to v těch Vítkovicích děje? Jedna pohroma za druhou.

  Thumb up 22 Thumb down 2
 3. Rdm :

  Ty cihlové domy ve Vítkovicích by měly být chráněny, aby se z nich nestávaly polystyrénem oblepené krabice, to opravdu nejde řešit energetickou náročnost u těch domů jinak?

  PS. jinak je to už nejméně rok a půl staré https://mapy.cz/s/bamosemoho :)

  Thumb up 13 Thumb down 4
 4. Tom :

  Smutné.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 5. Slosor :

  Proč si někdo vybírá na fasádu kombinaci modrých odstínů? Třeba byly zrovna ve slevě.

  Thumb up 4 Thumb down 6
 6. aggu :

  Barbaři #2.

  Thumb up 7 Thumb down 10
 7. FM :

  Ten chodník a cesta na první fotce to je něco :D

  Thumb up 1 Thumb down 3
 8. Cyklista :

  Slosor: Zde asi spíše proto, že Webdevel je celý modrý….

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. Název :

  Cyklista: Přesně tak, dodržení corporate identity.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. aggu :

  Mohli mít krásný historický dům, s krásnými okny, respektující historii Vítkovic. Dočkali by se uznání. Teď mají šmoulí domeček a sklízejí výsměch.

  Thumb up 14 Thumb down 6
 11. Jan Brunec :

  Dobrý den,

  nemám pocit, že bychom sklízeli výsměch. Původní vzhledem domu již nebylo možné zachránit, vzhledem k poškození cihlových zdí předchozí rekonstrukcí obce, která měla dům historicky v majetku. V interiérech nebylo možné téměř nic zachovat vzhledem k obyvatelstvu, které obec v domě nechala žít. Dále bylo nutné změnit parametry domu z pohledu úspor energií a vnitřní zateplení je opravdu velmi špatnou variantou a tak nám nezbylo než dům zateplit z vnější strany.

  Historická pavlač ze zadní strany již byla v neopravitelném stavu, ale nyní jsou v zadní části budovy 2 terasy, které původní pavlač alespoň imitují.

  Modrou barvu jsme opravdu zvolili z toho důvodu, že jsou to naše firemní barvy. K cestě a chodníku lze pouze říct, že před firemním domem musí být parkovací plocha, která je povinná z legislativních důvodů. Možná bychom také raději zachovali více zeleně ale nebylo to možné.

  V případě zájmu rád budu věnovat čas všem kdo budou mít zájem (piště případně na j.brunec@webdevel.cz) a ukážu původní stav na fotografiích a dům ukážu i zevnitř. Není to jistě naše poslední rekonstrukce ve Vítkovicích a tak si rád vyslechnu i další názory. Je velmi lehké něco kritizovat bez znalostí důvodů a také upřímně věřím, že většina přispěvovatelů nikdy nic takového nerealizovala.

  S pozdravem

  Brunec Jan, jednatel Webdevel s.r.o.

  Thumb up 26 Thumb down 2
 12. Pavel K. :

  Jakkoliv může tato šmoulí modř působit v očích pozorovatele modré mžitky a mokré noční můry, je třeba ocenit fakt, že jde o jediný zrekonstruovaný dům v rámci bloku. V kontextu okolí jde o záchranu zdevastované ruiny, která podobně jakou sousední dům byla téměř vyrabovaná, s chybějícími podlahami, sklepem plným zvěře a bordela. Dům zlikvidovaný zdejší divokou místní sebrankou, která je schopna zpeněžit i poslední kus kovu a železa. Trend dotačních titulů udává (ne vždy lichotivý) směr. Zvolená barevná variace je čistě korporátní (koneckonců tomu odpovídá i původní firemní objekt jen 50 m vedle ve stejných barvách). A přiznejme si, že barva je ve výsledku to nejsnáze změnitelné na budově. Dům stojí, je zrekonstruovaný, chráněný před vlivy počasí i místní zvěře… vše funguje.

  Thumb up 13 Thumb down 2
 13. Jan Brunec :

  Ad. Pavel K.
  Ano je to bohužel tak, vedlejší dům jsme také chtěli zakoupit a zrekonstruovat, ale jak píšete již mu chybí i podlahy mezi přízemím a prvním patrem. Místní profesionálové vybourali kompletně klenby a vykradli kovové I profily. Dům už je na hranici zachranitelnosti i při maximální snaze. I přesto se budeme snažit v budoucnu i tento zrekonstruovat, pokud k tomu budeme mít příležitost. V okolí jsou opravené i jiné domy, ale z mého pocitu naše rekonstrukce dopadla ještě velmi zdařile a jejich vzhled je daleko v mých očích horší. Ona celá lokalita je poměrně komplikovaná – naše stavba byla 3x vykradena včetně kompletního uřezání všech kabelů. Kolik odpadu nám bylo navezeno místními před dům bych ani v kontejnérech asi nespočítal. Ke všemu jsme se postavili čelem a na našem náklady vyřešili. Na vedlejší ulici máme ještě 2 objekty, které jsme také kompletně zrekonstruovali a věřím, že přispíváme ke zlepšení Vítkovic jako celku. Věřím, že naše snaha je daleko lepší než kdybychom dům nechali v půdovním stavu a udělali z něj ubytovnu.

  Na druhou stranu bych chtěl poděkovat paní Adamíkové na stavebním odboru úřadu ve Vítkovicích, která se nám snažila vždy maximálně pomoci – děkujeme!

  Thumb up 10 Thumb down 1
 14. Jirka :

  Jan Brunec: výsledek je více než hrozný

  Thumb up 3 Thumb down 11
 15. Jan Brunec :

  Jirka: Děkuji za názor, až něco podobného zrealizujete velmi rád se přijdu podívat :-)

  Thumb up 12 Thumb down 1
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Jan Brunec: Dobrý den,
  já se živím také rekonstrukcemi objektů a plně se dokáži vcítit do vaši situace. Rekonstrukce silně poškozeného objektu není jednoduché a skrývá mnohá překvapení, se kterými nepočítá projektant a jim navržený rozpočet a také investor.

  Že jste využili stávající nevyhovující objekt je určitě chválihodné a nikdo vám to nebere.

  Nicméně jelikož se rekonstrukcemi zabývám, vím také že to jde udělat vzhledově lépe. Že staré objekty musí pro svou energetickou udržitelnost a nenáročnost vypadat odpudivě je dogma, přežitek, nezkušenost.
  I zateplené fasády se dají udělat jinak, než pouze probarvenou omítkou s nahodilými pruhy. V tomto odkaze si můžete přečíst o cihelných obkladových páscích, které jsou vhodně na ETICS systému bet vytvoření teplených mostů ve fasádě. https://www.asb-portal.cz/stavebnictvi/fasada/cihlove-obkladove-pasky
  Římsy, překlady se dají vytvořit profilaci EPS.

  Je to jen o financích a o přístupy firmy, jak chce reprezentovat na venek. Ale natřít si objekt podle firemních barev se snad nedělalo ani v 90. letech. Představte si, kdyby každý administrativní budova byla v barvách firmy… Cirkus.
  Firemní barvy se dají umocnit designovými detaily, logem… Takhle to je s prominutím opravdu jako pěst na oko.
  Ale to je vaše firemní politika.

  Thumb up 22 Thumb down 4
 17. Jája :

  Martin [msstavby.cz]: Odpověděl jste si sám větou: „Je to jen o financích“.
  Ony ty finance nerostou na stromě.
  Přípočítejte cenu za takové pásky, jiné lepení zateplení, jiné kotvení. Profilování říms jen EPS není až tak dobrý nápad, stejně se musí povrchově upravit a hotové římsy jsou cenově pěkná palba.
  A z toho, je to jen o financích nám vyleze tak akorát to, že ano máme to pěkné, budeme to ale déle splácet, budeme mít méně penez pro zaměstnance a méně penež pro rozvoj. Budeme mít víc detailů na fasádě, kde může zatékat a horší údržbu.
  Je to soukromá firma, která se musí chovat ekonomicky, vyrabovaný dům taky mohli úplně strhnout. Já bych do opravy nešel.
  Modrá je vždy zvláštní na fasádě, ale mě neuráží.
  Stejně jim v té lokalitě asi nezbude nic jiného, než před objektem posdtavit vysokou zeď, jinak jim budou vykrádat firemní auta a auta zaměstnanců, takže to z ulicice nebude beztak vidět :-D.
  Jestli se zabýváte rekonstrukcemi, jestli je projektujete nebo realizujete, tak sám musíte vědět, že zadarmo Vám nikdo nic nedá, ale projekt a realizaci po Vás všichni chtějí hlavně co nejrychleji, nejlevněji. Nejlépe to udělat zadarmo a hledat kličky ve smlouvě a penále a kdesi cosi. Při realizaci pak i Ti, kteří ze sebe dělají největšího hochštaplera, který ve financích nevidí problém na začátku, je nakonec málem chudák před krachem, když dojde na placení.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 18. Jirka :

  Jan Brunec: no nic ve zlem…poslu vam nejake fotky…a muzeme se domluvit na prohlidku

  Thumb up 6 Thumb down 4
 19. riltr :

  nechápu v čem je přidaná hodnota toho, že objekt byl zachován, když je totálně pozměněný…nebylo dodrženo členění fasády, oken, barevnost, prostě nic…Názor, že to mohli strhnout skutečně nechápu, protože pro mě to strhli…pochopím změnu vnitřního uspořádání, dispozic a podobně, ale změna exteriéru je neobhajitelná tím, že byl dům ve špatném stavu, jedině těmi penězi…tak proč navíc nehodit firemní barvy na fasádu, dvě mouchy jednou ranou.
  Tentokrát se musím s Martinem ztotožnit, ten dům nějak vypadal, působil na venek a formoval nějak své okolí, to co je tam teď je naprosto bezduché.
  Jsem jen laik, o stavění toho moc nevím, ale při nejmenším, se i bez profilace fasády dala navodit vizuální podoba originálu použitím stejných odstínů a členění, takže snaha určitě nebyla…

  Thumb up 4 Thumb down 1
 20. Cyklista :

  riltr: A viděl jste někdy okolí? Jak ho asi formoval? Jediný cihlový dům, navíc v zadním traktu. https://www.google.cz/maps/@49.8085908,18.2683851,3a,75y,231.72h,95.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOhEekTRCrln-9kcAbpStdw!2e0!7i16384!8i8192

  Pokud by k podobnému zásahu došlo o kus dál, například v Lidické, tak s Vámi plně souhlasím, ale zde, kde s prominutím není nic architektonicky hodnotného, je to …

  Thumb up 1 Thumb down 1
 21. balde :

  ty Vítkovice celkově jsou úplně zapomenuté místo, jestli v centru budeme 50-100 let zastavovat proluky, tak nevím jak Vítkovice :D

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.