Porota vybrala 5 nejlepších návrhů proměny Bredy

Z více než 40 renomovaných ateliérů, které se přihlásily do architektonické soutěže na budoucí využití obchodního domu Breda vybrala odborná porota pět nejlepších návrhů.

Vybraná studia nyní budou zpracovávat finální návrhy na nové využití bývalého obchodního domu. Vítěz soutěžního dialogu, se kterým bude podepsaná smlouva na projekční práce a autorský dozor, bude vyhlášen v březnu 2024.

Soupis všech uchazečů v soutěžním dialogu je patrný ze zápisu Rady města, kdy jeden z bodů zasedání bylo rozhodnutí o postupujících a vyřazených uchazečích. Přesné znění bodu: Zadávací řízení se soutěžním dialogem „Rekonstrukce a revitalizace obchodního domu Breda“ – Výběr postupujících uchazečů a rozhodnutí o vyloučení nepostupujících týmů

Ze zápisu je patrné, že mezi postupujícími týmy jsou PLURAL s.r.o. (Bratislava), atelier gram s.r.o. (Brno), PEER COLLECTIVE s.r.o. (Brno), Sadovsky & Architects s.r.o. (Bratislava), David Kohn Architects Limited (Londýn).

Zbylí soutěžící

zdroj: opava-city.cz

Související články


Komentáře

 1. Dominik Janků :

  Atelier gram s.r.o. působí velice „seriózně“. Založen před půl rokem, žádný web, základní kapitál 3 000 Kč. Podívám se jim na zoubek.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 2. Akm :

  Dominik Janků: Klidne si zoubkujte, ale predtim nez napisete neco podobneho si treba zkuste ten web najit, staci na to par sekund :) https://ateliergram.com/ – to, ze se do vyberu 5 dostalo mensi studio (s dobrymi napady) nemusi byt nutne prohra pro tento projekt.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Dominik Janků: Atelier gram se pravidelně a dlouhodobě umisťuje na předních pozicích v rámci architektonických soutěží.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 4. Dominik Janků :

  Díky všem za info!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.