28. října 1753/80

Aktuální fotografie přestavby objektu na ulici 28. října bytový dům. Co se týče uliční fasády, zde se blíží práce k dokončení.

Související články


Komentáře

 1. Mx :

  No jako pěkné to určitě je, protože je to nové. Ale v centru Brna nebo olomouce nebo plzně by s tím ani náhodou neuspěli. Na Ostravu dobré. A je to celé takové nějaké pošmourné.

  Thumb up 1 Thumb down 31
 2. hugo :

  ta žlutá musí pryč

  Thumb up 4 Thumb down 4
 3. Ondra :

  Vnitřní strana nic? :D

  Thumb up 5 Thumb down 4
 4. Mx :

  Tady se opět ukazuje na těch lajcích, proč je Ostrava neatraktivní město. Všechny atraktivní místa v republice se vyznačují fasádami s barevně odlišeny štuky a v naprosté většině dominuje vínově červená nebo červená pozitivní střecha. Ale ostraváci opět zběsile klikají na kritiku těchto našich ostravských černobílých metod. Ostrava, která za posledních 50-100 let rozhodně není vzorem krásy pro zbytek republiky má jako vždy svoje názory a myslí si, jak není kdovíco. Tohle město je ztracená díky postojům svých lidí. Hrůza.

  Thumb up 3 Thumb down 26
 5. Pavel :

  Mx: Kolik červených střech je v Paříži, Londýně, Vídni?

  Thumb up 10 Thumb down 5
 6. Mx :

  Pavel: Tak se nejprve podívejte na tyto města z ptačí perspektivy a na jejich veřejný prostor, urbanismus a památky, vikýře, věžičky atd., nemůžete srovnávat Ostravu s těmito městy. Až budeme mít jejich architekturu a veřejný prostor, pak možná. Není jsme město proluk, velmi omezeného počtu památek, a hezkých fasád. Nic moc urbanismu, všude ještě škaredého veřejného prostoru a toto všechno si zaplácávámé ničením toho nála hezkého, čeho si v jiných místech České republiky váží a umí to udělat hezké. Mě zajímá, co máte proti tradičním českým nádherným a vysoce oceňovaným turistickým místům, kde používají jiný přístup než v londýně a Ostravě, kterou s ním srovnáváte. Pozn. V těchto Vámi jmenovaných městech nedominuje černá, když už tak často plechové střechy. Rozhodně to není koberec černo černé tmy jako v Ostravě.

  Thumb up 2 Thumb down 18
 7. ivan :

  Jo pěkné, ale k bydlení fakt nevím…

  Thumb up 3 Thumb down 7
 8. Tom :

  Fasáda je velmi pěkná, naopak bych s barvičkami šetřil.

  Thumb up 13 Thumb down 4
 9. Meister_War.py :

  Mx: A jak se urbanismus, veřejný prostor, proluky, lidé, památky a vše ostatní, co jste vyjmenoval, má co dočinění s touto nádherně zrekonstruovanou budovou, kterou se rozhodl majitel opravit? To Vás ta černá střecha vyvedla natolik z míry? Jste snad první člověk v ČR, kterého urazila černá střecha u soukromého rekonstruovaného domu, kdy začnete u rekonstrukce hnusného domu nadávat na proluky a začnete mluvit o věžičkách. Nemluvě o tom, že pokud někde na druhé straně ČR o 800 starším městě mají červené střechy, tak to neznamená, že je musíme mít i my.

  Ano, máme málo památek protože jsme průmyslové město, které z 80% vyrostlo v minulém století.

  A 80% těch věcí, které tady zmiňujete, tak nemá s tímto soukromým počinem nic společného. Nebo měl snad místo rekonstrukce svého domu jít ten soukromník opravit veřejné náměstí?

  Thumb up 24 Thumb down 6
 10. Mx :

  Vy jste to vůbec ale vůbec nepochopil. Ostrava je v očích naprosté většiny Čechů ušmudlané potemnělé město, a tyto jednobarevné našedlé fasády a smršť černých střech tomu hlavně v zimním období přispívají. Co je na tom tak nepochopitelného a v čem se tak vždycky pitváte? Co je tak nepochopitelného na tom, že jiná velká i malá krásná naše města preferuji úplně jiné způsoby a ty jsou hodnocena jako pěkná města? Prostě Ostravaci mají vkus, který jde považován za škaredý. Pak se nedivme, že Ostrava je považována za špinavé ušmudlané město. Mají pravdu. Ostravakovi prostě stačí jenom, že je to nově opravené.

  Thumb up 1 Thumb down 26
 11. riltr :

  Mx: Milý pane Mx, barevnost fasád je povětšinou historicky určená architektem domu. Ano máte pravdu, je zajímavé pozorovat a zabývat se tím, jak se jednotlivá města v barevnosti fasád liší, každopádně pro dosažení genia loci, bychom měli vycházet z původní barevnosti fasád, tzn. dodržovat barevné členění. Myslím, že i toto sleduje památková péče. Pokud se Vám líbí větší barevnost, kupte si fotografickou publikaci o Ostravě z období 70. – 80. let, tehdy si zřejmě soudruzi jako vy řekli, že Ostravě je zřejmě příliš šedivá a začli fasády dělat divoce barevné, což se sice někomu asi líbilo, ale s autenticitou stavby to mělo pramálo co dočinění…Pro mě to je stejné, jako když při rekonstrukci nedodrží původní členění oken apod…
  Vaše stížnost je tedy adresována kamsi do počátku 20. století, 1. republiky a dále…

  Thumb up 9 Thumb down 4
 12. Barevně odlišený chrlič nad věžičkou :

  riltr: Výstižně napsáno.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 13. Crazym :

  Zbytečné tlachy o estetice. Rozhoduje hlasování peněženkou. Z 18 bytů je ještě k dispozici 11 a to to ještě nedodělali. Z toho, že první mizí 1+KK o třiceti m2 soudím, že to nebude na trvalé bydlení :-) https://karolinska.cz/#nabidka-bytu
  Za mě jenom plus když bude spraven další barák v centru. Bydlet tam nebudu ale nemám důvod to hanit. Co mě pobavilo je https://screenshot.cz/PW9FC/ a taky https://screenshot.cz/WLWO9/ ale co, jsou to je marketinkové kecy a realita dnešních cen :-)

  Thumb up 1 Thumb down 5
 14. Mx :

  Riltr: Vážený milý pane, je to marný boj. Ostravaci prostě mají vkus, který se odlišuje od zbytku republiky. A i ale nejen proto je Ostrava opravdu považována za nehezké město většinou lidi, kteří sem přijedou. A ještě si myslí, jak jsou světoví, že nedělají kýč. Mimochodem se tady mnohokrát objevilo za poslední rok pár barevně odlišených fasád štuků, a zběsile to tady bylo pozitivně lajkováno. To co vy nazýváte soudružkým pokusem, je jinde standard. Takže argumentujete naprosto nesmyslně. A co se týká těch černých střech, pohled na Ostravu v zimě z výšky je fakt hnusný a působí špinavě a každé město se dnes prezentuje takovými pohledy v médiích a ta negativní barva vytváří negativní dojem občas i v ulicích. Je vidět, že jste fakt Ostravu ještě nikdy neopustil a nenavštívil města, které jsou považována za krásná u nás, v Polsku, Slovensku i jinde. Krása je soubor detailů, nejenom množství štuků nebo tvarů. Do toho všude zámková dlažba a jinak hnusný prostor. Že je to super, říkají fakt jenom nadšení patrioti. I když já jsem taky patriot přesto všechno. A místní likeři si myslí, jak propagují krásu hejtováním. Je to marné.

  Thumb up 1 Thumb down 23
 15. Mx :

  Martin Ms stavby: Já prosto respektuju názory většiny. Takže i když má nějaký názor hodně negativní lajků, je to naprosto v pořádku. Ale to zesvětlování komentářů tak, že skoro nejdou číst, je normální cenzura a je to neuvěřitelně a naprosto trapné v dnešní době. Je to v podstatě potlačování jiných názorů než většiny. Protože takhle už se nikdo potom tyto komentáře nečte. Jak jste na takovou blbost přišel? A budete mít odvahu názory nepotlačovat? Nechcete doufám říct, že jen chcete zvýraznit nepřijimané názory? To byste potom musel barevně odlišovat ještě ty vysoce lajkované.

  Thumb up 4 Thumb down 19
 16. Mx :

  Riltr: čtěte prosím pořádně komentáře, nikdo tady nehovořil o tom dělat křiklavě žluté nebo jinak kýčovité fasády. Ale o barevném odlišování těch různých tvarů a štuků. Stačí 2 barvy na 1 fasádu, což ke i v Ostravě na mnoha domech..

  Thumb up 2 Thumb down 13
 17. Meister_War.py :

  Mx:
  To se obávám, že máte dost tunelovou vizi. Viděl jste zbylých 90% Ostravy? Ostrava je z velké části složená z panelových či cihelných sídlišť, která hrají barvami a díky tomu vypadají jako dětské omalovánky. Vy jste se ale zaměřil na tenhle konkrétní dům a před zbytkem Ostravy jste zavřel oči. Ostrava je opravdu barevná. Stačí se podívat o 100m dál.

  Bohužel buď jste slepý a nebo to schválně ignorujete.

  Ale jak můžeme vidět, tak nejen v ČR se postupně ty kýčovité barevné paneláky a zděné domy, které mají častokrát divoké nesourodé zbarvení, pomalu ale jistě začínají přemalovávat na střídmější barvy. Ona ta euforie z 90. let, kdy se najednou všichni snažili co možná nejvíce vybočit z dosavadních konvencí, opadá a lidé si začínají uvědomovat, že nevypadá pěkně, když má jeden blok domů 50 různých barev.

  A to není jen ta „hnusná a zaostalá“ Ostrava. Podobně se postupuje napříč ČR. Jen Vy máte očividně nějaké mindráky, kdy musíte za každou cenu do Ostravy kopat.

  Thumb up 17 Thumb down 5
 18. Mx :

  Kolikrát tady mám ještě napsat, že mluvím o odlišených štucích a ne pouťových fasádách? O kterých pořád tady někdo píše??? Jednobarevné historické fasády ale v Ostravě začínají dominovat. Naopak, vidím právě krásnou malebnou porubu s červenými střechami a taky odlišenými štuky většinou. Samozřejmě jsem měl na mysli hlavně centrum města, které je vizitkou města, nebo mariánské hory, kterými projíždíte, Vítkovice a tak dál. A zajdete si prosím na vyhlídku ostravské radnice, uvidíte v zimě temné město a nevábný koberec černých střech a architekturu daleko od Londýna, Vídně a Paříže, kterou se tady argumentovalo.

  Thumb up 1 Thumb down 22
 19. Mx :

  Tady jeden obrázek za 1000 slov:
  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-v-roce-2030-ciste-chytre-a-kulturni-mesto-20160317.html

  A pak si vyhledejte jiná města v republice a srovnejte

  Thumb up 1 Thumb down 14
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Mx: Lajky u komentářů jsou zde od toho, aby čtenáři mohli vyjádřit názor s daným příspěvkem i jinak, než psanou reakcí. Ty žvásty o cenzuře a trapnosti bych si s prominutím odpustil. Komentář zde je, přečíst to lze i tak. Stačí si v daném komentáři zvýraznit text a jde přečíst zcela bez problémů.

  A ano, pokud sis nevšiml, tak pozitivně lajkované komentáře jsou také zvýrazněny. Někdy je potřeba smířit se s tím, že některý názor je prostě velmi hloupý.

  Thumb up 13 Thumb down 6
 21. Mx :

  Martin: Jestli sis nevšiml, tak lajky Nekritizuju, moje ego to opravdu nepoškodí, Anebo to, že některý názor nezapadne, jsem vůbec nekritizoval, čti pořádně, ale to trapné a velice hloupé podbarvování. Psycholog by si na tobě smlsnul. A nevšiml jsem si že bych ti dovolil mi týkat, Takže to respektuji, Jinak to opětuji.

  Thumb up 1 Thumb down 15
 22. Mx :

  Tohle dělali komunisti, že ztěžovali přístup k nepopulárním informacím nebo těm minoritním, anebo je odstraňovali úplně. Je to forma cenzury.

  Thumb up 1 Thumb down 17
 23. Martin [msstavby.cz] :

  Mx: Zesvětlování nepopulárních komentářů, nebo naopak zvýraznění těch pozitivně hodnocených je způsobeno počtem lajků. Myslím, že o tom jak to funguje, něco vím… ty psychologu ;-)

  Thumb up 11 Thumb down 7
 24. Mx :

  Martin: To je hodně chabá výmluva cenzorství a omezování plurality názorů na systém, systém a fungování systému snad máš pod kontrolou ty ne, ty ajťáku?

  Thumb up 1 Thumb down 21
 25. Martin [msstavby.cz] :

  Mx: Ještě jednou a naposled.
  Popisuji ti, jak fungují lajky u komentářů a jaký to vliv na samotné komentáře.
  Uvědom si, že tento web není webem veřejné instituce a fungují zde pravidla, která zde nastavili soukromí vlastníci. Respektive členové redakce před téměř 9 lety.
  Uvědom si, co je cenzura, než se začneš na ní odkazovat. Maže ti zde, na stránce soukromé osoby, někdo tvé názory a reakce? Očividně ne, že? I když mě přestává bavit tolerovat výkřiky o cenzorství, návštěv psychologa nebo srovnání s komunistickým režimem.
  Tvé příspěvky, pro některé bohužel, jsou stálé čitelné. Což jsem napsal již výše.

  Pochop, že tvůj názor není v oblibě a místní komunita ti to dala najevo. To si musíš přebrat sám.

  Pokud se však budou opakovat osobní útoky, které jsi již předvedl, budu zvažovat tvé blokování. Tahle snůška nesmyslů mě moc neba :o)

  Thumb up 10 Thumb down 8
 26. 3H5 :

  Je sympatické takříkajíc přiznat barvu a vyznat se ze své preference kýče. Tak tedy podle Mx krásná malebná Poruba s červenými střechami.

  Historická architektura ale nemá svou primární hodnotu v líbivosti či nelíbivosti, ale je především svědectvím doby a její celkové společenské situace. Někomu může historická architektura nedokončeného díla soudruhů z 50.let připadat jako malebná. Nekdo jiný by zase tohle dílo směle označil za kýčovitou, pseudohistorizující sorelu, asi již na věky strašící města na území bývalého sovětského žaláře. A také za terminálně úpadkovou architekturu plnou zbytnělého dekoru popírajícího předválečnou avantgardní, modernistickou architekturu a vracející dějiny architektury zpět do poloviny 19.století, aby se tentokrát do imitace historických šlechtických sídel pozvedlo po měšťanstvu i osvobozené dělnictvo. Tak či onak, architektura tady není proto, abychom posuzovali barevnou líbivost střech a věžiček z dronu, ale je odrazem lidské společnosti a jejích aktuálních hodnot a potřeb a také i odrazem lokálních epoch prosperity či úpadku. Ostrava není Český Krumlov a snaha ji učinit takto kýčovitě „malebnou“ by byla snahou souvislosti nechápajícího pošetilce.

  Jinak aktuální oprava čp.1753 podle mě OK. Škoda, že je dům utopen za „provizorním“ sjezdem z nedokončených mostů, ale co už s tím, tohle provizorium tu bude navždy, potvrzené aktuálně dopravním špuntem u zastávky Karolina a v budoucnu snad i mrakodrápkem. Takže své si přidá každá epocha a kvalitu prověří jako vždy čas.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 27. Mx :

  Martin: Tvoje příspěvky vůči mě jsou rovněž plné velice osobních útoků na mne a mé názory. Takže si je po sobě prosím přečti než budeš takto kritizovat. Stále jsem nepochopil, proč tento systém máte a ty jsi zástupce tohoto serveru a nevysvětlil si, proč se takhle chováte. Hrozba zablokováním je opravdu nedemokratická a vysoce arogantní, přečti si nejprve svoje četné osobní útoky a urážky.

  Thumb up 3 Thumb down 15
 28. Mx :

  3H5: Zapomínáte na Brno, prahu, Olomouc, Telč, Krumlov, Plzeň, Domažlice a dalších 50 měst v České republice A naprosto dominantní m způsobem i v celé střední Evropě, kde jsou mnou popsané standardy (odlišování štuků a jiná barevnost krytin) prostě standardem. Tady se dělá přesný opak a to je podstatou celé mé kritiky.

  Thumb up 2 Thumb down 16
 29. O. :

  Mx: Kazdy z nas, kdo tu prispivame pravidelne, nekdy napise prispevek, ktery schyta vice nesouhlasu. To uz tak na tomto svete chodi, vetsina z nas uz je dospelych, takze to vi a nebreci kvuli tomu. Tak uz taky prestan brecet, smir se s tim, ze ne vzdycky musis mit ve vsem pravdu. Protoze cim vic to rozmazavas, tim vic to smrdi.

  Thumb up 12 Thumb down 4
 30. Martin [msstavby.cz] :

  Mx: Ale no tak, nevytahuj pojem demokracie. Demokracie totiž není pouze o nárocích, ale i povinnostech. Tvou povinností je chovat se vůči ostatním s respektem a slušně, což posílání k psychologovi není.

  Uvedl jsem hned v první reakci, proč je tento systém takto nastaven „Lajky u komentářů jsou zde od toho, aby čtenáři mohli vyjádřit názor s daným příspěvkem i jinak, než psanou reakcí.“.

  Prošel jsem si tvé komentáře do roku 2019. Má reakce na ně byla ve 13 případech. I když jsi jich napsal několik stovek. Ani v jednom z nich není osobní útok.

  Thumb up 10 Thumb down 6
 31. Mx :

  Martin: 1. Kdo hovoří o tvých historických útocích? Přečti si dnešní komentáře. 2. Kolikrát mám ještě napsat, že nekritizuju lajky ale to zesvětlování a ztěžování přístupů k obsahu názoru a nucení čtenáře k nějakého speciálnímu označování, aby byl text a odlišný názor nadále snadno viditelný? 3. Nebudu se už nadále zdržovat výpisem všech tvých osobních útoků dnes zjevných či nezjevných, stačí si přečíst. Ano, byly vzájemné, nikoliv z 1 strany. A už jen to svévolné tykání je za hranou společenských konvencí. Jsem ochoten to hodit za hlavu a příště, vzájemně, neopakovat.

  Thumb up 2 Thumb down 14
 32. Mx :

  O: Jsi jen další, co vůbec nečte a pak píše nesmysly. Zkus si aspoň tentokrát přečíst pořádně a to bod dva mého předchozího komentáře Martinovi. A nepiš tady nesmysly o tom že že mi vadí negativní lajky Anebo něco brečení. To je ubohé.

  Thumb up 1 Thumb down 16
 33. Dan :

  Mx: Vzdycky kdyz ctu vase komentare, tak mi v hlave naskoci takovy histericky hlasek s chaotickym vystpem.

  nu, kdyz to nenapise nikdo jiny, tak:
  1. Jste predstavitelem a zastance kyce, viz vase jine komentare.
  2. Idi0t, protoze vsechny osocujete, ze si maji znova precist to, co napsali. Vy sam ale nechapate psany text. ZABARVENI KOMENTARU JE DANO LAJKY, KTERE ODRAZEJI NAZOR CTENARU. Nesmyslne komentare pak neobtezuji ostatni. Uz?
  3. Lidi s vami nesouhlasi a vy zacnete fnukat. Slaboch.
  4. Jediny, kdo zde urazi, jste vy.
  5. Souhrn toho veseho dava vedet, ze ubozak jste vy. Trapny.

  Kdo je pro blokovani „Mx“, tak palacek nahoru :o)

  Thumb up 12 Thumb down 11
 34. Mx :

  Dan: Jsi ubožák

  Thumb up 5 Thumb down 15
 35. Crazym :

  Mx: Mx: Já tak nějak furt nechápu co tady ještě děláš když je to tu tak nedemokratické, plné cenzury, arogantních lidí bez vkusu co zde omezují pluralitu názorů skoro jako komunisti a navíc si dovolují tykat a ještě k tomu dával palečky dolů. Jeden by se z toho skoro zhroutil co? 🤪

  Thumb up 13 Thumb down 9
 36. Mx :

  Crazym: Vše překrucuješ

  Thumb up 3 Thumb down 13
 37. Mx :

  Crazym: Ujišťuju Tě, že jsem naprosto v pohodě, ono totiž mít dostatek argumentů a vlastní názor neznamená ty nesmysly co tady o sobě čtu, To spíš svědčí o těch lidech, kteří takto od druhých píšou :-) -:) Ale to jejich boj

  Thumb up 3 Thumb down 13
 38. Nanu :

  Dan: „Jediny, kdo zde urazi, jste vy.“ Hmm. A není to málo? Pro přečtení celého vašeho komentáře jsem dospěl k závěru, že taky urážejí dokonce dva :-)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 39. Cyklista :

  Jednoduší bude potkat se na pískovišti a rozkopávat si bábovičky…..

  Thumb up 1 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.