121 RD vyroste v Šenově – Volenství

Informace k projektu výstavby inženýrských sítí a komunikací až pro 120 rodinných domů v Šenově u Ostravy. Projekt je rozdělen na etapy.

V zájmovém území řešené lokality jsou evidovány záměry na výstavbu samostatných rodinných domů, a to zejména v návaznosti na zastavěné území v jižní a západní části lokality. Proto byla zpracována Územní studie Šenov Volenství, která má spolu s následnou projektovou dokumentací a vlastní stavbou komunikací a inž. sítí zajistit vznik nových stavebních pozemků, které umožní zájemcům výstavbu individuálních rodinných domů včetně možností jejich napojení na dopravní a technickou infrastrukturu v této lokalitě. Stavba této obytné zóny se nachází mezi ulicemi Volenská, Václavovická, Šajarská v jižní až jihozápadní části katastrálního území města Šenova u Ostravy.

V 1. etapě výstavby dojde k vybudování páteřní komunikace včetně napojení na komunikační systém v lokalitě – silnici III/4701 (ul. Václavovickou). Ukončení na východní straně parcely bude v této části vybudována i část nové komunikace – ulice Nová Šajarská. Tato etapa stavby zahrnuje dále i 4 slepé větve komunikací, na které budou navazovat komunikace v 2. etapě výstavby.

Navržené komunikace a vybudované inž. sítě budou tvoři obytnou zónu pro individuální výstavbu cca 121 rodinných domů (dle územní studie). V 1. etapě podél páteřní komunikace se předpokládá stavba 33 rodinných domů.

senov

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Andy :

  120-200 rodinných domu misto nádherného pole v šenove? Vazne? Co z toho tady rovnou udělat koncentrační tábor, aby si jeden úchyl namastil kapsu a zvýšil své miliardy o dalších 100 mega? Je mi z toho na bliti, jak jeden zmetek muže rozhodnout o půlce Šenova. Nezapomeňte vysekat tu přírodní alej, aby tady uz nezbylo nic hezkého. Vse kvůli nenazranosti milionářů. O tomhle by mel rozhodovat lid senova a ne někdo, kdo zde ani nežije. Doufam, ze mu ty miliony co na Volenstvi vydělá, přinesou jen smůlu a bídu. Tfuj!

  Thumb up 0 Thumb down 7
 2. adélka :

  Andy: Nějak nerozumím Vašemu rozčílení. Lid Šenova zastupuje stavební úřad při povolování stavby. Nevím přesně co se zde chystá, ale určitě bych nechtěla, aby lid rozhodoval o tom, co si kde můžu postavit.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Hynek [msstavby.cz] :

  Volenství II

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Crazym :

  No, a tady máme názorný příklad cílové skupiny Ostravaka, stačí rozvěsit billboardy s hesly jako: Stop nenažraným milionářům. My ty nádherné pole nedáme. Miliardy je vám málo nenažranci? Vůli lidu zajistí jedině naše strana. ANO, bude líp :DD
  A takoví místo aby šli tlačit na své zastupitele hodí lístek pro slibotechny, protože oni to s námi myslí dobře a zařídí to za nás a pak vykřikují na netu, jak je to možné? :DD

  Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.