Young Architect Award 2012 startuje

Do této soutěže se mohou přihlásit studenti či absolventi oborů architektury, urbanismu, krajinářské a zahradní architektury a autodidakti praktikující v oboru, kteří v konečném termínu odevzdání soutěžních prací nepřesáhli věk 33 let.

Ústředním motivem soutěže je řešení veřejného prostoru v historickém kontextu a to z hlediska environmentálního, rozvoje územního plánu a ochrany kulturního a průmyslového dědictví (dotváření historických sídel, intervence nové tvorby).

Z doporučených témat Národním památkovým ústavem vybíráme relevantní našemu regionu:

• Moravská Ostrava
    • Ostravská jatka
    • Prostor mezi ul. Porážkova a ul. Brandlova
    • Náměstí Dr. E. Beneše
    • Proluky v centrální části – Masarykovo nám. a nám. Msgre. Šrámka
    • Černá louka
    • Žofínská
  • Ostrava Poruba
    • Urbanistická koncepce řešení prostoru mezi původní vilovou zástavbou tzv. Hradčany
      a objekty I. obvodu Ostravy – Poruby
    • Rehabilitace prostoru mezi zástavbou hornického sídliště ulice Dělnické a pokračující