Postup prací na svinovském mostě

V současnosti dominuje opravované půlce Svinovských mostů monstrózní příhradová konstrukce. S její pomocí se budou zvedat jednotlivá pole jak silničního, tak tramvajového mostu, kterých je dohromady dvanáct. Dělníci pak demontují ložiska umístěná mezi mostem a jeho podpěrami, dají tam nové, a pak zase jednotlivá pole spustí.

„To je práce na další měsíc. Až se umoudří počasí, tak se také začnou dělat chodníky, komunikace a dešťová kanalizace pod mostem,“ uvedl dále David Nosek, šéf projektu ze společnosti Imos Brno, a dodal: „Stále platí, že bychom chtěli celé Svinovské mosty uvést do předčasného provozu už 20. prosince, tedy mnohem dřív, než je naplánováno.“

zdroj, více fotek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Nevite nekdo co jsou ty cervene konstrukce? to je nove teleso mostu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: je to tam napsano. příhradová konstrukce. nejsem stavar, ale predpokladam, ze na to „namontujou“ tu cast mostu, pod kterou potrebujou resit ty nosniky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  Ano …. to jsem cetl… ale i tak…. jestli tomu dobre rozumim… tak na te konstrukci bude zvednut cely jeden betonovy blok, a pak pod nim vymeni ta loziska. A pak to daji dolu… s tim ze se to cele posune o jeden blok dale a repete…..??
  Co kdyz budou mit zdvihlou cast nad cestou nebo vlakem, nebude to druha studenka? nebo tam bude zastaven provoz na nejakou dobu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. kacziq :

  Na to by se měli podívat ti chytráci co se pořád ptaly v On-line rozhovoru s Aleše Boháčka (který pořád odpovídal že se ta část bude zvedat) proč ta část nemůže být průjezdná… Docela mě ten rozhovor pobavil :D http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/on-line-rozhovor-s-alesem-bohacem20120116.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Kubaiss :

  Tady jsou fotky, jak to vypadá zvednuté: https://plus.google.com/100044820845331802035/posts/Ngw1Ar2x2kS

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Ivo :

  Zatím to teda vypadá, že budou jednotlivé ty mostní dílce a veškeré spoje rekonstruovat, protože podle těch fotek to vypadá, že ta příhradovina nese celou váhu toho betonového pole. A asi se ani nebudou vůbec dělat nové konstrukce, pouze půjde o revitalizace původního mostu.

  PS: Nesleduju dění kolem Svinovských mostů, takže pokud jsem tady napsal něco, co už bylo někde dávno řečeno, tak to neberte v potaz.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.