ZUŠ nám. Míru, Krnov

Aktuální exteriérové fotografie dokončené rekonstrukce Základní umělecké školy v Krnově.

Opravená škola na náměstí Míru je ve zkušebním provozu a v pátek 25. srpna si poprvé v učebnách a koncertním sále zahráli muzikanti. Stalo se tak během měření hlučnosti, jehož výsledky jsou podmínkou kolaudace stavby. Tou skončí dva roky trvající rekonstrukce školní budovy pro potřeby základní umělecké školy, která město Krnov stála 76 milionů korun bez DPH. Žáci do nové školy začnou chodit v listopadu.

„Do konce září budou prostory vybaveny novým mobiliářem a říjen budeme mít na samotné stěhování a především dokončení všech administrativních záležitostí s ním spojených. Musíme totiž provést změny i v rejstříku škol,“ uvedl ředitel ZUŠ Krnov Kamil Trávníček. Mobiliář, tedy nábytek, různá sedadla a židle, lavice, stoly, skříně, psací stoly nebo knihovny, přijde na 3,7 milionu korun bez DPH a je financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje, který je zřizovatelem ZUŠ Krnov.

Kraj se také ve spolupráci se školou podílí na financování přestavby varhan za 1,2 milionu korun, které se v červenci přesunuly z budovy ZUŠ na Hlavním náměstí do varhanářské dílny Ivana Boka. „Varhany z roku 1932, které původně stály v aule gymnázia, budou mít v novém koncertním sále nové uspořádání, získají špičkový hrací stůl od Roberta Ponči a také design skříně bude zajímavý, asymetrický a barevný. Nástroj dotváříme i po zvukové stránce, takže bude mít větší zvukové možnosti,“ řekl Ivan Bok.

Původní stav:

zdroj citace: krnov.cz

Související články


1 komentář

  1. Dan :

    Pravidelne projizdim kolem stavby a byla radost pozorovat ono znovuzrozeni budovy :)
    Povedlo se!

    Thumb up 8 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.