Komentáře

 1. Jann :

  Taková to byla výstavní čtvrť, Hrušov. Vrchol přišel za První republiky, po válce začal úpadek, který vrcholil v 80. a 90. letech. Vše dokončila povodeň v roce 1997. Pak se z místa staly zelené plíce pro okolí (blízko skládka, dálnice, trosky chemičky, hořící haldy dolu Heřmanice atp.). Nyní masivní kácení a budoucnost plná prefabrikovaných hal a zpevněných ploch…
  Hold tak nějak chápu, je to daleko od centra a Ostrava stále do velké míry zůstala průmyslovým a dopravně-logistickým centrem.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 2. Raptor :

  Jann: pamatuju jak jsem tam z dedou chodil pesky z Muglinova do hrackarstvi Bugla (?),krasna cast Ostravy, na netu sbiram fotky, bohuzel moc jich nemam.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 3. thvari :

  Jann: Hrusov je proste obet komunismu – ve smyslu, ze se tam vesele borilo pro vystavbu autostrad, pripadne se nechaly veci chatrat, aby se pak mohlo zduvodnit, proc je potreba je zdemolovat – jako stovky jinych mist v celem Ceskoslovensku. To torzo, ktere z toho pak zbylo, uz po revoluci ani s nejlepsi vuli neslo zachranit, zvlast kdyz tomu definitivni hreb do rakve dala ta povoden. Druha vec je, ze kdyby Ostrava zazivala rozmach, dalo by se uvazovat o tom, vystavit tam znovu ctvrt, protoze je to perfektne blizko centra. Ale to by se v Ostrave muselo fakt stavet a stavet a stavet, zatim nejsme schopni ani dostavet proluky v centru nebo plochu na Karoline.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 4. forse :

  Krása, celou tu oblast bych řízeně zapálil a nechal prohořet na popel :)

  Thumb up 2 Thumb down 10

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.