Komentáře

 1. Jann :

  Taková to byla výstavní čtvrť, Hrušov. Vrchol přišel za První republiky, po válce začal úpadek, který vrcholil v 80. a 90. letech. Vše dokončila povodeň v roce 1997. Pak se z místa staly zelené plíce pro okolí (blízko skládka, dálnice, trosky chemičky, hořící haldy dolu Heřmanice atp.). Nyní masivní kácení a budoucnost plná prefabrikovaných hal a zpevněných ploch…
  Hold tak nějak chápu, je to daleko od centra a Ostrava stále do velké míry zůstala průmyslovým a dopravně-logistickým centrem.

  Thumb up 11 Thumb down 3
 2. Raptor :

  Jann: pamatuju jak jsem tam z dedou chodil pesky z Muglinova do hrackarstvi Bugla (?),krasna cast Ostravy, na netu sbiram fotky, bohuzel moc jich nemam.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. thvari :

  Jann: Hrusov je proste obet komunismu – ve smyslu, ze se tam vesele borilo pro vystavbu autostrad, pripadne se nechaly veci chatrat, aby se pak mohlo zduvodnit, proc je potreba je zdemolovat – jako stovky jinych mist v celem Ceskoslovensku. To torzo, ktere z toho pak zbylo, uz po revoluci ani s nejlepsi vuli neslo zachranit, zvlast kdyz tomu definitivni hreb do rakve dala ta povoden. Druha vec je, ze kdyby Ostrava zazivala rozmach, dalo by se uvazovat o tom, vystavit tam znovu ctvrt, protoze je to perfektne blizko centra. Ale to by se v Ostrave muselo fakt stavet a stavet a stavet, zatim nejsme schopni ani dostavet proluky v centru nebo plochu na Karoline.

  Thumb up 15 Thumb down 2
 4. forse :

  Krása, celou tu oblast bych řízeně zapálil a nechal prohořet na popel :)

  Thumb up 2 Thumb down 13
 5. PetrP :

  Sedm stovek pracovních míst pro Ostravu

  https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/sedm-stovek-pracovnich-mist-pro-ostravu

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. Přemek :

  thvari: Po pravdě, postavit krásnou čtvrť, jak říkáš, asi 200m od smradlavé skládky ze které na všech okolních stromech visí igelitové sáčky atd., no nevím nevím kolik lidí by tam chtělo bydlet. Se zbytkem jinak souhlasím, hodně takových míst se nechávalo zchátrat. Nejsem historik ani starší ročník, ale vím, že jednu dobu, někdy 50-60tá léta se plánovalo z Poruby udělat novou Ostravu a vše co je teď centrum a Přívoz mělo padnout uhlí. Proto se tam po válce desítky let nic neopravovalo.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. Hrušov vzpomínky :

  Moje babička, děda a celá rodina pocházela z Hrušova…bydleli ve velkém čtverci…k Buglovi chodil můj otec a potom i já pamatuju si ho sice už jen mlhavě ale pamatuju…A měli jsme garáž za hřištěm a otec se strejdou tam hráli fotbal…pamatuju si i lanovku nad Hrušovem…rybník u hřbitova co ho zasypali…a rybníky za štrekou u haldy ..tam jsem chodil s dědou na ryby jako Málek kluk

  Thumb up 6 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.