Zóna Hrušov

Objekty v průmyslové zóně Hrušov, které měly začít růst na jaře, se začínají realizovat až nyní.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. balde :

  super že to nešlo k ledu

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. Fanda :

  Balde: Když už jsme u toho, že to nešlo k ledu,tak vedlejší Semerákova zóna trochu zamrzla.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. Martin :

  Fanda: Po bývalé chemičce?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Fanda :

  Martin: Ano,po té bývalé chemičce.Trochu jim vzala Contera,se zájemců o logistické sklady, já jim to ale Contera chce vybudovat ve své zóně logistické sklady, administrativní a obchodní budovy,a vědecko-vyskumne budovy.Kdezto v druhé zóně mají být jen logistické haly, směrem do centra města.Podle mě by to mělo být naopak, administrativa a vědecko-vyskumne a obchodní budovy, směr centrum města.Proto v tomhle případě jde jen o kšeft.

  Thumb up 6 Thumb down 10
 5. Fanda :

  Martin: Omlouvám se, několikrát jsem se v předešlém komentáři překlad.Chtel jsem říct, že dva kilometry od sadu Komenského sadů v centru města,je vážně úlet.To se jinde nevidí.Sklady patří k dálnici nebo k dopravě po řece,a né blízko centra města.Tyhle pozemky by měli sloužit k tomu ,aby navázaly na blízké centrum a pomohly se mu rozvinout.Ale logistickým centrem určitě né,naopak to zvýší nákladní dopravu kolem centra.

  Thumb up 8 Thumb down 13
 6. LK :

  Fanda: vždyť to je právě hned u dálnice

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Archerr :

  Fanda: navic tam je možnost vlečky . na kolik to zamrzli nevim ale nabizi to Goodman což neni maly hráč v oboru

  Thumb up 4 Thumb down 2
 8. Fanda :

  LK:Je to nedaleko dálnice dobře,ale budou tam jen logistické sklady.Urcite by bylo lepší,kdyby u ulice Orlovská byly objekty s vyšší přidanou hodnotou.To jsou vědecko-vyskumna centra, kancelářské a obchodní budovy.Jak je to u Contera a v Přívoze Asental Land.Tak jsou to jen sklady bez vyšší přidané hodnoty.Zamestna se tam, nevím,sto dělníků do těch skladů a toť vše.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 9. Fanda :

  Archerr: Proč by investovali do sprovozneni a napojení vlečky na železniční trať? Přijedou tam kamióny po silnici, naloží a vyloží zboží a jedou zase dál.Nenarocne na investice, postavit sklady a napojit se na silnici.Pridana hodnota žádná.Proste sklady na kšeft,nedaleko centra města.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 10. Archerr :

  Fanda: to si mužete řict o multimodalu na mošnově také….

  Thumb up 6 Thumb down 4
 11. adamous :

  Dle tohoto clanku to vypada, ze ani s dostavbou Hrusova by snad nemel byt problem: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ctp-group-sklady-haly-humpolec-remon-vos-vysledky-zisk-udrzitelnost.A200922_111633_ekoakcie_rts

  Thumb up 1 Thumb down 1
 12. adamous :

  Jinak, bohuzel Ostrava ma hodne nespificky umistene centrum mesta. Kdyby bylo umisteno nekde pekne ve stredu mesta, tak jako to ma Brno nebo Praha, tak by to asi pusobilo trochu prirozeneji.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 13. Fanda :

  Archerr:Nemohu to stejné říct o Mošnovu.Ta zóna je u letiště a nebudou a nejsou tam jen sklady.Ten nový projekt je opravdu skvělí a doufám že vyjde.Prinese to tisíce pracovních míst a firmy vysokou přidanou hodnotou.Zapojuji se do toho projektu i vysoké školy.To by mohlo nastartovat celý region.Kdezto zóna Hrušov jsou jen sklady.To je ten obrovský rozdíl.Jak už jsem zmínil zóna Mošnov je u letiště, kdežto zóna Hrušov je ve městě která přinese pár skladníku.

  Thumb up 6 Thumb down 8
 14. Archerr :

  Fanda: a která firma bude v pronajmu v hrušově?

  Thumb up 3 Thumb down 6
 15. Fanda :

  Archerr:Se jich zeptejte, určitě vám odpoví na váš dotaz.

  Thumb up 5 Thumb down 6
 16. Archerr :

  Fanda: nebylo by jednodušší napsat pouhé “ nevím“?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 17. Fanda :

  Archerr: Zjistím to,a potom vám dám vědět.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 18. Fanda :

  adamous: Právě o tom to je.Misto rozšiřování centra,a to vědeckými pracovišti, kancelářskými a obchodními budovami+bytovými domy (kromě velkých nákupních center),se směrem do centra Ostravy tlačí velké logistické sklady.Presne naopak jak by se mělo centrum rozšiřovat.

  Thumb up 8 Thumb down 7
 19. Fanda :

  Archerr: Zapomněl jsem dodat, že společnost Goodman se stahuje z trhů ve střední Evropě.Nema tady prostě nějak velký úspěch.A to už od začátku roku.Vraci se na osvědčené trhy,kde působí.Proto jsem použil termín zamrznutí, jsou tady jiní hráči, kteří zde působí dlouhodobě.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 20. Archerr :

  Fanda: pořád to inzerují pod nazvem goodman multi park , koneckonců to je jedno hlavně že se to nejak pohlo, ale jestli tam bude sklad nebo vyroba neni jiste, proto jsem se ptal na ty najemce, přišlo mi že už o nejakych vite ;-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 21. Fanda :

  Archerr: Tak vy máte dobré informace, že se to nějak pohlo,a že tam bude sklad nebo výroba, a že to není jisté.Doporucil jsem vám,aby jste se obrátil na na společnost Goodman,ti mají jistě nejlepší informace.Kdyz zatím oni sami nezveřejnili nájemce,tak mě nepřísluší komentovat jejich budoucí nájemce.Opakuji, když vás ta zóna Hrušov tak interesuje a zajímáte se o ní,tak se ptejte společnosti která ji koupila.Mohu vás ujistit, že vím možná to stejné co vy.Kazdopadne mě ta společnost moc nezajímá, protože nemá moc velký zájem investovat v našem regionu, její zájem je jinde.Spis si myslím, že to prodá dál.Proste na kšeft.

  Thumb up 8 Thumb down 10
 22. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Jaké vysoké školy a jak se zapojují do projektu rozvoje zóny Mošnov…?

  Čísla o „tisících pracovních míst“ s přidanou hodnotou se vzala kde?

  *skvělÝ

  Thumb up 9 Thumb down 7
 23. Fanda :

  Martin (msstavby.cz)I naprosto tupý člověk pochopí, že v zóně Mošnov,kde by mohlo působit desítky nových firem,budou potřebovat tisíce nových zaměstnanců.Samozrejme nebudou tam jen logistické haly,ale i firemní zázemí, která potřebují vysokoškolsky vzdělané lidi.Letecke opravny JOB air Technic je toho příkladem.Takove firmy potřebují inženýry a vývojáře.Vratim se ještě k tomu co jsem napsal: Přinese se to tisíce míst a firmy s vysokou přidanou hodnotou.Jestli jsi pochopil to tak, že to přinese tisíce pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou,tak lituji tvé učitele ze základní školy.Sam jsi možná pochopil, že zóna Mošnov, pomůže nastartovat náš region,a že může být významným dopravním uzlem v rámci středoevropského prostoru.Kdyz se tak stane,tak se tím i podpoří, třeba například rozvoj poptávky po technicky vzdělaných lidech.Jsme velká aglomerace s univerzitami,tak budoucí investoři budou mít jistě zájem spolupracovat s univerzitami.Kdyz to vyjde,tak to bude skvělé.Nejakou vzdálenost z centra Ostravy do Mošnova (22kilomentru), půl hodiny jízdy autem neřeším,to je jako jet MHD nebo regionálními spoji do centra.Kdyz tam bude zaměstnáno patnáct tisíc lidí,v Hrabové je asi 11 tisíc,tak ta dostupnost se ještě zlepší.Tak ten projekt velký Mošnov,bude přínosem pro ekonomiku regionu.

  Thumb up 13 Thumb down 7
 24. Jenki :

  Až tam bude zaměstnáno 15 tisíc lidí tak to nebude půl hodiny autem, ale dvě a půl hodiny autem (v zácpě).

  Ono i teď je to půl hodiny autem možná tak v neděli dopoledne, když prší.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 25. Fanda :

  Jenki : Dobře, když bude taková situace,tak pojedu vlakem,budu tam rychleji za stejné peníze.Jde o to, když vydělám více peněz,tak proč bych to neudělal.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 26. Pavel :

  Dalsi blouzneni o tisicich vedcu a vyzkumniku a melobysepostavit. Hezky ve skladu budete makat a budete radi.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 27. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Naprosto tupý člověk umí odpověď na otázku. Což se tobě nedaří.

  Psal jsi: „Prinese to tisíce pracovních míst a firmy vysokou přidanou hodnotou.Zapojuji se do toho projektu i vysoké školy.“

  A já se ptal: „Jaké vysoké školy a jak se zapojují do projektu rozvoje zóny Mošnov…?“

  Údaje opět vycucané z prstu…. Pohybuješ se trochu mimo realitu. Ještě jednou. Které univerzity a jak konkrétně se zapojují do rozvoje lokality v Mošnově? Když jsi to napsal, tak musíš vědět, ne? :o)

  A pokud si myslíš, že spolupráce univerzit a firem spočívá tom, že lidé školu vystudují a pak nastoupí do práce, tak to opravdu spolupráce není….
  A jestli chceš být opět přízemně osobní, tak já také lituji tvé učitele. Hlavně češtiny.

  Upřímně jsi troll co tu nemá co dělat a prakticky vše co napíše si vymýšlí nebo přibarvuje. Škoda že píšeš z více jak desítky IP adres lokalizovaných do Anglie a Francie…

  Thumb up 16 Thumb down 8
 28. Fanda :

  Martin (mssravby.cz)Pohybuji se také ve Německo, Belgie, Luxembourg, Španělsko, každopádně ti usnadním práci a z těch zemí se také ozvu,aby jsi mne lépe lokalizoval,jak říkáš.Tobe bych doporučoval aby jsi také více procestoval země evropy,potom možná budeš mít větší zkušenosti s architekturou a urbanismem měst.Mozna se s tebou i někdy podělím o to,jak to funguje v jiných městech evropy.Tobe by to určitě prospělo, když tvojí zálibou je architektura.

  Thumb up 7 Thumb down 10
 29. Fanda :

  Martin (msstavby) Alespoň jsi se veřejně přiznal, že šmírujete lidi přes tento web.Mel jsem takové tušení.Me je to celkem jedno, ale asi to nebude jedno všem čtenářům.

  Thumb up 8 Thumb down 14
 30. Martin [msstavby.cz] :

  Fanda: Takže nám nepovíš, které univerzity a jak se zapojují do rozvoje lokality v Mošnově, co? :D

  Nešmírujeme, tím že zde napíšeš komentář, vidíme z jaké IP adresy byl odeslán. Vidí to tak všechny weby, kde funguje diskuze.

  Thumb up 12 Thumb down 9
 31. Crazym :

  Tvl, Ty troubo, to byla školácká chyba, to bych od takového světem protřelého jedince nečekal. Ty nevíš, že tento web si založili jen kvůli tomu? Jsou ve spojení s Gatesem, CIA, GRU, BIS a možná i se Sorosem, Ilumináty a NWO, bo jim není nic svaté. Se získanými daty kšeftují a proto se mají tak dobře a včil když jsi se jim na to chytil mají o Tobě tolik informací, že na Tebe brzy někdo zaklekne.

  Thumb up 9 Thumb down 10
 32. Fanda :

  Crazym :Ty se raději věnuj okolí svého bydliště,na nic jiného se stejně nehodíš.Jde poznat, že praktiky bývalého režimu ti zůstaly.

  Thumb up 9 Thumb down 10
 33. Fanda :

  Martin (msstavby.cz)S kým se bavíš, tvý rodiče měly s tebou asi problémy, co? Neumíš ani vést slušnou debatu.Tri dny jsi nekomentoval žádný komentář a potom vylezeš z kanálu a začneš všem vnucovat své přihlouplé názory.To že šmírujes bylo určeno tobě, né zbývajícím dvěma pánům, kteří s tebou spolupracují.Proti nim nic nemám, nemají totiž tak trapnou povahu jako Ty.

  Thumb up 9 Thumb down 16
 34. Crazym :

  Bože, co to je za p.čusa…

  Thumb up 18 Thumb down 7
 35. Fanda :

  Crazym :Ty se svou inteligencí to nikdy nepochopíš.Divim se jednomu, že hoši, kteří pracují na Masarykově náměstí,ti už jednu nenatáhli.Smirovat lidi každý den a posílat fotky na web msstavby.cz,jak dotyční pracují je vážně úchylka.

  Thumb up 8 Thumb down 12
 36. Kuťa :

  Fanda: hej posluchej slyšíš mě? V jedné diskuzi jsi tu psal, že zdejší diskuze ti za to nestojí a už se tady nebudeš vyjadřovat. Tak co tady včil předvádíš? Tak jsi talián nebo co?
  A teď k „tématu“ : V Mošnově je nyní asi pět velkých fabrik, pár menších a další se staví. Kolik procent z jejich zaměstnanců jsou ti vysokoškoláci a kolik jich je obyčejných dělníků co makají u pásu? Tím, že se tam postaví další million fabrik plus nějaké kanceláře, tam ty vysokoškoláky naženeš jak?
  Twl chlapče, běž se doučit češtinu a nauč se jak se odpovídá na zdejší komentáře, bo číst to po tobě je víc utrpení než zábava…

  Thumb up 9 Thumb down 6
 37. Fanda :

  Kuta : Vaše čeština, prokládaná ostravštinou je obdivuhodná.Bohuzel z vašeho komentáře néjde vyrozumět vůbec nic.Obycejne plácání o ničem.Prectete si znovu váš komentář a pokuste se příště vytvořit něco racionálního.Chlapec už nejsem, když mám děti.Takze si nechte své slaboduche názory pro lidi, kteří vás tolerují.

  Thumb up 6 Thumb down 11
 38. Kuťa :

  Fanda: Obdivuhodná být může no, netvrdím, že ne. Ale když nedokážeš pochopit pár vět, je s tebou asi něco špatně. Jestli máš děti přece nevylučuje, že ty sám nemůžeš být dítě, na to si přišel jak? Je plno lidí, co mají nízký věk a už se stali rodiči a jejich vyjadřovací schopnosti jsou podobné jako ty tvé.
  Jestli máš se zdejšími diskuzemi problém, prostě tu nechoď, jak už jsi sám tolikrát naznačil. Jsi tak ubohý, že nedokážeš dodržet ani vlastní slovo. Zamysli se nad sebou Fanouši.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 39. Fanda :

  Kuta : Už jsem se zamyslel,nad vámi.Kde se vytratila vaše čeština, prošpikována rádoby ostravštinou? Možná jste chtěl zaujmout tím, že vy jste ten správný chachar,se správným názorem.Bohuzel jste dokázal jen to, že jste jen člověk, který věří svým slaboduchym názorům.Takze Vy se zamyslete nad svým komentářem, protože z něho vyznívá, vůbec nic.No, každopádně vám gratuluji, že jste byl schopen sestavit nějaký komentář.Reknu vám upřímně, že jsem nečekal že to dokážete.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 40. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Ten člověk je psychicky narušený. I takoví na internetu jsou. Ten člověk je jako covid-19 nějakou dobu tady s námi bude a občas přijde ve vlnách.

  Thumb up 7 Thumb down 7
 41. Kuťa :

  Fanda: haha, opravdu nemám nic lepšího na práci než zaujmout nějaké lidi, které ani neznám na nějaké diskuzi. Je mi upřímně jedno, jestli jsem ten správný chachar (jak se to mimochodem pozná?), prostě mluvím (píšu), jak mi to přijde vhodné. Já nikde netvrdil, že tak budu mluvit nebo že tak musím mluvit, ale ty jsi tady už několikrát tvrdil, že se zdejšími diskuzemi končíš… Ale furt tu otravuješ dál twl… Možná nechápeš smysl toho, co říkáš, nebo jsi chtěl být jenom dramatický, jako určité celebrity, co „vyhrožovali“ že se odstěhují do jiné země, pokud vyhraje český (a americký) prezident…
  Řekl bych, že je s tebou sranda, ale asi už nebudeš nejmladší, takže jsi spíš k pláči.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 42. cervik :

  https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/singapursky-fond-glp-stavi-v-ostrave-sklady-za-miliardu-ve-hre-o-najemce-je-take-amazon-1373568

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.