Železniční cargo Mošnov

V budovaném areálu železničního překladiště v Mošnově byla zahájena stavba další haly.

Nově je ve výstavbě objekt SO01

Související články


Komentáře

 1. panakis :

  Super zprava po ranu! Doufam, ze se podari cely ten projekt uspesne rozjet co nejdrive. Bo jak ctu ty zpravy v mediich o umirajicim a skomirajicim letisti Mosnov. Tak z fotek co tu Martin dava si rikam jestli nahodou nejedou v Mosnove Bomby jak cip. Job Air tez umira, ze si musel pristavit novou halu ze? :) Jen co bych jeste rad videl, kdyby se podarilo prilakat investora z letectvi.. nejake komponenty by se tam mohli vyrabet. A co to nove parkoviste pred letistni halou? Uz to stoji? Nejake fota z toho umirani? :D Diky Martine

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. Přemek :

  panakis: Tak ono to umírání bude spíše vztaženo na letecký civilní provoz, lidi na dovolené, to opravdu už zůstala snad jediná linka do Londýna. Co se týče cargo, tam to rok od roku roste a i díky tomu se drží letiště v černých číslech. Jinak souhlas, že by to krom skladišť chtělo i něco výrobního s vyšší přidanou hodnotou. Když už je tu i ten JobAir.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 3. Michal :

  Fota z umírání zde:
  http://www.airport-ostrava.cz/cz/page-letovy-rad-on-line/

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. aggu :

  Přemek: Ono umírání je vztaženo na virtuální realitu, kterou nás denně media krmí. Bohužel i ostravská.

  Vývoj počtu cestujících na Mošnově (v tisících):

  2013 259
  2014 297 +14%
  2015 308 +3%
  2016 258 -17%
  2017 324 +26%
  2018 378 +17%

  Kromě jednoho roku růst. V posledních letech dvojciferné růsty. Typické umírání. Tak určitě…
  Letos se uvidí kvůli 737 a Milánu.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 5. panakis :

  aggu: Na male lokalni letiste dobre vykony. Ano bylo by super kdybychom meli pravidelne linky do vsech velkych mest, ale nemame tolik velmi uspesne managerske populace, ktera obchoduje a dela meetingy po svete. Ale mensi letadla by to mohla zvladnout ty pravidelne linky. Myslim si, ze pravidelna linka Ostrava Praha malym biz jetem by se take mohla uzivit. Ten kdo tam potrebuje byt rychle a cena u neho tolik nerozhoduje tak proc ne? Je asi hloupost vsude cpat velke Jety. Kazdopadne kdyby se media vice orientovala na pozitivni zpravodajstvi a ne za kazdou cenu na medialni hejty tak si myslim, ze bude litat z ovy jeste vice lidi a pritahne to i nejakou leteckou spolecnost.. Ja to vidim tak, ze se pomalu posouvame a vyvijime kupredu. I normalni pracujici stredni trida zacina pravidelne litat na dovolenou letadlem coz pred tim nebylo tak caste.. Verim, ze Ostravaci si svoje letiste udrzi a casem si ho rozlitaji na jeste lepsi uroven.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 6. aggu :

  panakis: Možná té „manažerské populace“ máme i dost, ale prostě létá z jiných letišť, protože nemá jinou možnost.
  To samé platí i pro „běžnou populaci“ a koupáky. To je ale jiná story.
  To, že se z Mošnova nelétá jako z KTW je selhání (politicky dosazovaného) vedení letiště a odpovědných politiků na krajském úřadě. Ztratili jsme 15 let (tolik let má letiště v rukou kraj).
  Za dalších 15 let může Mošnov vypadat jinak ;)

  Thumb up 6 Thumb down 2
 7. O. :

  aggu: A ted si za DU dohledej podobny vyvoj v Katovicich. A klidne za trosku delsi casove obdobi. Predpokladam, ze snad nepatris do particky kamaradu zbojnika Luksi.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 8. Martin [msstavby.cz] :

  panakis: Ano, parkoviště je hotové. Taková 70.-80. léta. Betonová plocha a pár stromečků kolem, aby se neřeklo. V západní Evropě se parkoviště stavějí jinak. Současně se stavbou parkoviště byly upraveny i autobusové zastávky. Samozřejmě že se na jedné objevilo červenobílé zábradlí. Mimochodem z této zastávky tuším provoz přesunuli na zastávku před příletovou halu.

  Neříkám, že parkoviště nemělo vzniknout, ale je to fail.

  K tomu růstu cargo přepravy. Bylo by fajn, kdyby se vědělo, co zatím z velké části také stojí. Narůstá totiž přeprava zbraní a vojenské techniky do zemí jako je Angola, Saudská Arábie a podobně. Pak se divme,že do Evropy proudí uprchlíci, když i naše Česká zbrojovka zabíjí po světě nevinné. Ale tak hlavně že z toho něco kápne že.

  Thumb up 5 Thumb down 22
 9. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Proc ten clovek ze sebe dela vetsiho b…. nez je.Uprchlici urcite nemiri do Evropy protoze,Ceska zbrojovka to tak chce.Ale za vidinou lepsiho mim.podporenou masivni ppdporou socialniho systemu. Mimojine bych chtel Martinovi a doufam,ze to prizna, blokuje nazory,ktery lidi,ktery nesdili nazor s nim.Smutne Martine.

  Thumb up 18 Thumb down 4
 10. Bios :

  Danek: Dýchl na mě duch idealisty Havla, který létal po světě a šířil osvětu o lidských právech. A zatímco ho v USA poplácávali po zádech a v Číně se smáli, jak CSFR/CR utlumuje vojenskou výrobu, Němci, USA aj. okamžitě zabrali „námi“ opuštěné vojenské trhy a s úsměvem na tváři prodávali zbraně dál a Čechoslovákům bez práce zbyly jen oči pro pláč . A teď tu máme zase naivní generaci pirátů se stejnými naivními názory – něco jako Martin. Česko vyváží zbraně asi za 1 MLD EUR, v porovnání se světem to nic není a je dobře, že se vracíme na trhy co jsme opustili, jelikož myslet si, že člověk je z podstaty dobrý a že žádné války na světě nebudou může jen velmi naivní člověk. Mimoto z Ostravského letiště se jistě nevyváží zbraně…to letiště je rádo, že tam občas něco přistane jako důsledek chybných politických rozhodnutí. Teď už se Katowicím nikdy nevyrovná. Navíc si jistě většina normálních obyvatel MSK přeje, aby Tatra dobře prosperovala a dodávala techniku, pořádáním hipsetrských konferencí uprostřed výrobních hal a pronájmem sdílených kol se ti lidé neuživí…

  Thumb up 21 Thumb down 6
 11. Robur :

  aggu: Omlouvám se, že reaguji později, ale dnes jsem se vrátil z letiště Katowice (letěl jsem odtud poprvé) a dovolím si poněkud upravit statistiku od agga výše. Růst počtu pasažérů letiště Leoše Janáčka od roku 2013 vypadá slušně, ale není uvedeno, že rok 2013 byl nejhorší od roku 2004! Pokud uvedu, že v roce 2008 byl počet pasažérů 354 tisíc, tak loňský výkon 378 tisíc už není tak oslnivý (růst 6,8 % za 10 let).
  No a když už jsem zmínil ty Katowice, které měly v roce 1996 přepravených 68 tisíc pasažérů a byly daleko za Mošnovem, v roce 2000 jej předehnaly a v roce 2018 to bylo 4 838 149 pasažérů! Úctyhodné.
  To už samozřejmě dohnat nelze a tak zde všichni doufáme alespoň v cargo pro celý široký region. Tam jsme drželi s Katowicemi dlouho krok, ale loňských mošnovských 5.448 tun je méně než 18.543 tun v Katowicích (i přes loňský pokles).
  Pokud zůstane Mošnov slušným lokálním letištěm, bude to fajn. Výhodou slabého provozu je alespoň Den NATO, který by zde jinak těžko byl.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Neblokujeme názory, ale pár jedinců, co často přispívali mimo téma, přispívali lživě a uráželi ostatní diskutující. Navíc na SOUKROMÉM webu si, s prominutím, můžeme dělat co chceme. Nejsme veřejnoprávní medium a tak nějak nemáme potřebu dávat prostor lidem, co věří že jsme očipování od ještěrů a Soros má dvojité víčka a platí demonstrace. Viď.

  Ale pokud je podle vás fajn, že zase vyvážíme zbraně jak za komárů a někdo, kdo zbrojní průmysl nepodporuje je podle vás idealista, tak je to váš boj.

  Bios: “ Mimoto z Ostravského letiště se jistě nevyváží zbraně…“…

  Ty tanky do Angoly před cca měsícem nebyl důsledek chybných politických rozhodnutí.

  Thumb up 5 Thumb down 18
 13. Michal :

  A potřebu dávat prostor člověku, který tady kdekoho nazývá 3,14čou, máte?
  Já jen tak, pro zasmání. Váš blog, váš boj.

  Thumb up 3 Thumb down 5
 14. O. :

  Robur: Dekuji za tento komentar. Tohle jsem presne mel na mysli, aby si to aggu dohledal za DU, a ne aby nas tady krmil cisly vytzenymi z kontextu.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. aggu :

  Robur: Ano, ano v roce 2003 to bylo 197tis., v roce 2008 přišla ekonomická krize (do Ostravy, do Prahy ne), atd., atd….
  Nenimrám se v minulosti, kde budou Tošenovský, Lukša, Palas a Novák zářit navždy jako jasné hvězdy. Už se to vrátit nedá. Ale budoucnost napsaná není.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 16. O. :

  Robur: Jinak ja jsem pro zmenu nedavno poprve v zivote pristal na Mosnove. Pripadal jsem si jako v pocatcich aviatiky, kdy se litalo z louky u stodoly. Mel jsem po dlouhe dobe chut na smazak. Nez jsem ho dojedl, spolu se mnou pak jeste asi 5 zamestnancu letiste, tech par lidi co prileteli se mnou si pobrali kufry a zmizeli. Vzapeti se zavrelo okynko jedineho obcerstveni a hala zustala uplne prazda. To jsem fakt jeste nikde nezazil, vetsi provoz je snad i na vlakove zastavce v Polance. Smutne kam toto letiste diky Luksovi a jeho particce zbojniku dospelo. Rad bych lital z Ostravy, drzim palce at se podari nejake pravidlene (aspon 2 krat denne) spojeni na aspon jeden hub, ale jsem v tomto pripade spis skeptik.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 17. thvari :

  Bios: A já jsem myslel, že tyhle nebetyčné nesmysly a záštiplné příspěvky vůči „pirátům“ a “ hipstrům“, kteří si i v Ostravě dovolují žít jinak než člověk z fabriky na výrobu zbraní, už tady na tom webu nebudu muset číst. Mimochodem, kdyby sdílená kola nebyla výdělečný byznys, tak to nikdo dělat nebude. Vyjeďte si trochu do světa, ať se vám otevřou oči, každé evropské větší město je má. A že si je Ostrava dotuje, to je celkem její problém, rozhodli o tom paradoxně politici z ANO, kteří vedou v Ostravě koalici už dobrých šest roků, jestli si toho teda někdo ráčil nevšimnout.

  Václav Havel nebyl žádný idealista, ale normální politik, který jako jediný prezident dělal naší zemi dobrou reklamu. Když ho srovnáte s tím, jak nás pak propagoval Václav Klaus, který se proslavil akorát ukradeným perem v Chile a tvrdohlavým antievropanstvím a odmítáním přesně toho politického prostoru, do které jsme 40 let toužebně chtěli patřit, a s Milošem Zemanem, který jezdí na návštěvu jedině do autoritářských zemí na dálném východě, kde otvírá trhy tak akorát oligarchům typu Petra Kellnera, tak proti nim byl i Václav Havel hotový byznysový mág, který nás směřoval do těch společenství (ano, do té Klausovy „škaredé“ EU), které našemu exportu v konečném důsledku svědčí nejlépe, protože jsou to země, co nám jsou kulturně i vzdálenostně nejblíž, tak je logické, že byznys budem dělat nejvíc s něma. Samozřejmě, i přes chyby za mnohé vděčíme i Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi ještě z doby, kdy se jako lídři ODS a ČSSD společně s námi škrábali z komunistického světa do toho kapitalistického, a kdy jsme dělali první krůčky v otevřené Evropě, ale jejich prezidentství už bylo a je jen ztráta času a naplnění jejich egoistických ambicí s pramalým zájmem pracovat tvrdě pro svou zemi.

  Thumb up 16 Thumb down 17
 18. Archerr :

  ad železniční cargo : https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/misto-dolu-je-v-paskove-dopravni-terminal-investice-splhaji-do-stamilionu-20190616.html

  Thumb up 4 Thumb down 0
 19. Rýša :

  thvari: Docela rozumné, souhlas, jen se divím, že máte tolik červených.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 20. cervik :

  thvari: Smutné, že většina lidi neví, kdo za Havlem stal, viz Bakala. Ale nějakého hrdninu potřebujeme, že jo ;-)

  Thumb up 9 Thumb down 6
 21. thvari :

  cervik: Kdybysme nebyli naivni blbecci, tak se po valce chovame jako Rakousko nebo Finsko, a zadnou sametovou revoluci ani hrdiny bysme nepotrebovali. Ale vsichni chteli jit tou lehci cestou, radsi nez pracovat se pridat do komunisticke strany a sebrat bohatstvi nekomu jinemu. A tak se tu chovala a dodnes chova cast naroda (schvalne nerikam jak velka, bo to sam nevim).

  Thumb up 6 Thumb down 4
 22. dsffffffgbusdpogb :

  cervik: Njn, Bakala spolu s Havlem podepsal Chartu a taky s ním seděl v Ruzyni, že jo.

  Thumb up 4 Thumb down 12
 23. panakis :

  Ja mam takove tuseni, ze by se to tam mohlo rozjet do vetsich rozmeru a objemu.. prejme jim uspech. a pracujicim dobre vyplaty :)

  https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/na-ostravsku-vznika-nejvetsi-logisticke-centum-ve-stredni-evrope-ma-zajem-o-zbozi-z-ciny-1360033

  Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.