Zahájení cyklostezky Na Lukách

Polanku nad Odrou a Starou Bělou propojí nová cyklostezka.

Nová cyklostezka zaplní mezeru na oblíbené výletní trase Ostravanů do krajiny kolem řeky Odry. Po Velikonocích začala dostavba úseku mezi městskými částmi Polanka nad Odrou a Stará Bělá. Odvede cyklisty i chodce z úzké a frekventované silnici, na které je ohrožují rychle jedoucí auta.

Cyklostezka bude začínat u splavu na Odře – významném východišti do CHKO Poodří. Podle tamních lidí tam už měla být dávno. Podle starosty Ostravy-Staré Bělé Mojmíra Krejčíčka (nezávislý) bude stezka sloužit cyklistům i chodcům. „K budování této stezky se přistoupilo z důvodu bezpečnosti. Je budovaná jako sdružená pro chodce i pro cyklisty v šířce dvou a půl metru. Vede pod komunikací v těsné blízkosti CHKO,“ upřesňuje starobělský starosta.

Stavba, kterou platí ostravský magistrát, má být hotová během letních prázdnin.

Na mapě cyklostezka I,L

na lukach

zdroj: ostravounakole.cz

Související články


Komentáře

 1. via :

  Na ceduli u stavby mají napsané odevzdání stezky v květnu. To teda budou mít co dělat, páč místy je stále jen nedotčená tráva.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Ondřej :

  Nato, že to dělají od zimy a skoro 3 měsíce nikdo nepohnul ani tím válcem, co tam stojí , tak mají chlapci co dělat..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. SpinJ :

  Stavba se hrozně vleče, ale jestli to mají odevzdat v květnu, tak to si nemyslím, že stihnou. Každopádně je dobře, že se to staví, jen doufám, že to cyklisti budou využívat a nebudou se motat po cestě, tak jak to celkem často zažívám v úseku od kolejí k Odře.

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.