Začaly úpravy Smetanova sadu

V ostravské městské části Mariánské Hory a Hulváky dnes začaly komplexní úpravy Smetanova sadu. Práce za 8,7 milionu korun zahájila sanace dřevin, proměna bude dokončena v červenci.

Park bude mít nový mobiliář i osvětlení, zahradníci vysadí stovky trvalek, travin a cibulovin včetně tulipánů, narcisů, krokusů a kosatců. Vybaven bude také odkazy na dílo světoznámého skladatele Bedřicha Smetany. Součástí návrhu je i vybudování nových pěších tras, doplnění stojanu na kola či vznik pískoviště pro děti.

„Část parku nejblíže k panelové zástavbě bude sloužit k odpočinku pro rodiče s dětmi a seniory, zóna u vstupu do budovy střední školy bude poskytovat dostatek prostoru pro setkávání studentů a jejich krátkodobou relaxaci,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).

Dodala, že park tvoří dvě aleje vzrostlých stromů, které chce město v maximální míře zachovat. Stávající zeleň doplní nové stromy. Podél východní strany parku, kde je oplocení zahrad rodinných domů, bude živý plot s tisem červeným. Nové chodníky v centrální části budou z přírodních materiálů, část dalších ploch z probarveného asfaltu. V parku přibudou lavičky z kamene i tropického dřeva. Vybavení doplní i kamenné sedací zídky.

zdroj text: archiweb.cz
zdroj vizualizace: fajnova.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.