Asfaltování v Bělském lese

V ostravském lesoparku Bělský les probíhá asfaltování původně štěrkových komunikací.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Asfaltovány jsou vyznačeny komunikace

Původně byly komunikace značně přírodnější

Související články


Komentáře

 1. Tomáš :

  To mi přijde trochu škoda, i když věřím, že to sportovci ocení, tak pořád mi to do lesa prostě nesedí.

  Thumb up 30 Thumb down 8
 2. ASFALTÖRR :

  Starostova dcera provdala se včera za krásného asfaltéra. Maličkému koupili na měsíční splátky pěkný parní váleček, jezdí tam a zpátky.

  Thumb up 14 Thumb down 12
 3. Marián Kyral :

  Tomáš: Asfaltová lesní cesta není nic výjimečného. A ona si to příroda stejně zase brzy vezme zpátky ;-)

  Thumb up 12 Thumb down 5
 4. Karla Langerová :

  Tak super. Nejdřív se rozbombarduje sídliště aby se zúžily chodníky v rámci ochlazování měst a pak se navalí asfalt do lesa. Tak to bych chtěla vysvětlit

  Thumb up 18 Thumb down 19
 5. Věcný kritik :

  Hnus, jsou to prostě tupá odporná deprivovaná hovada. Se divím, že tam ještě nepokáceli všechny cenné stromy…

  Thumb up 10 Thumb down 23
 6. Dana Šamajová :

  Stezka pod kolibou je super,až na ty schody k pramenům, starší lidé s hůlkou, třeba,mají prostě smůlu, ale asfaltované cesty v lese ještě tak široké, tak to se vám hoši nepovedlo,zničený les a kouzlo přirody😢😮😭😭

  Thumb up 16 Thumb down 15
 7. Raztakayakbadya :

  Betonová lobby (klikači mínusů brzdičům pokroku) tu zase jede bomby 😂

  Thumb up 6 Thumb down 11
 8. Pavel Stehlík :

  Totální zbytečnost. Rozbombardovaný les. Co tam ještě chcete postavit? My cyklisti neumíme jezdit po lesní cestě? Někomu vadí trochu bláta? Fakt hnus, nějaký úředník se hodně nudí. Bojím se co z Bělského lesa jednou uděláte.

  Thumb up 27 Thumb down 18
 9. Marthin :

  Další ukázka ostravské bezohlednosti ovšem trochu jinak, než si většina myslí. To si opravdu nikdo z místních stěžovatelů není schopen představit, že do lesa chtějí na procházku i osoby s různým tělesným postižením (např. důchodci s chodítky), rodiče s dětmi na odrážedlech, bruslaři atd. a chtějí co nejvhodnější povrch přizpůsobený jejich hendikepu? Zase je tady černobílé pohodlné vnímání: asfalt špatně, štěrk dobře… Prostě některý materiál se někde hodí více a jinde méně. Když borci z MAPPA zvažovali, jaký povrch dát do rekonstrukce Černé louky, taky udělají uprostřed cestičky spíše pro chodce, zatímco po okraji bude povrch i pro cyklisty. Město nemůže být děláno jen pro jednu skupinu obyvatel. Otázkou ovšem je, jak se bude asfalt chovat za pár let pod tlakem kořenů stromů a jak ohleduplně se k sobě (ne)budou jednotlivé skupiny obyvatel chovat. To už ale neovlivní žádný povrch…

  Thumb up 28 Thumb down 11
 10. Marian maroš :

  Perfektně zvolený materiál. Ti lidé z radnice opravdu nemají mozek. To raději ani nezmiňuji připravovanou rekonstrukci náměstí SNP a parkoviště před Alexandrií. Možná,kdyby to platili ze svého,tak by se nad tím aspoň trošku zamysleli.

  Thumb up 10 Thumb down 17
 11. Mirek :

  Kdo takové zvěrstvo vymyslel a pak i ti co tohle schválili,by zasloužili minimálně pořádně nafackovat. Zvířata vyháníme z lesa, už se téměř nemají kde schovat,voda se v přírodě ztrácí – místo abychom lesy chránili jako oko v hlavě,tak je bezhlavě ničíme kde se dá.Stačí se logicky zamyslet.Kdoví kde se na takový naprosto zbytečný projekt berou peníze. Na daleko důležitější problémy údajně nejsou peníze.Tady opravdu zůstává rozum stát – do lesů chodíme přece kvůli jiným potřebám než se procházet po asfaltu a dívat se co jsme zase zničili. 😢👎🌲

  Thumb up 13 Thumb down 17
 12. Mira :

  Další příklad je stezka vody. Kdo se bude o ní starat a bude udržovat v dobrém stavu? Za pár let na údržbu nebudou peníze,tak se zbourá a postaví něco nového. Stačí se podívat kolem stezky. Přístupové cesty mají vyryté hluboké rýhy od těžkých strojů a ty se samozřejmě nechaly tak – drží se v nich pro les tolik potřebná voda.
  Však nám to příroda zase vrátí i s úroky. 😢

  Thumb up 7 Thumb down 1
 13. jorge :

  Papaláši z radnice Ostravy Jihu opět posunují hranici imbecility. Co tím chtějí říct?

  Thumb up 12 Thumb down 15
 14. Jindra :

  Dalsi hřebík do rakve životního prostředí v Belskem lese. A take z pohledu bezpečnosti pohybu to bude výzva. Představa ze to někdo na kopci rozjede a po kilometru to na křižovatce neubrzdi a někoho smete je alarmující.

  Thumb up 8 Thumb down 13
 15. Kočvara :

  Marthine, lidé s chodítky a kočárky se do vyasfaltovaného lesa nedostanou, protože chodníky, které jsou na sídlišti v okolí školy Mitušova 16 a školky Mitušova 90 (ulice Mitušova, Cholevova, U Lesa..) jsou 50 let neopravené, se zbytky asfaltu! Technologické postupy shvalované zastupiteli města (bez znalosti a zájmu o věc) – bez komentáře.

  Thumb up 7 Thumb down 8
 16. Karel :

  Není to sice pěkné a do lesa to nepatří ale na druhou stranu to bude pohodlnější pro imobolni spoluobčany.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 17. pomsta Jouzovy :

  Tudlenctu hysterii nechápu. Celá severní polovina Bělského lesa (od cyklostezky Smyčka-Dakota) je ASFALT.
  V jižní polovině teď vyasfaltují JEDNU spojnici do St.Bělé a vy se tu můžete zbláznit.
  Řekl bych, že spoustě lidí to pomůže a pro nás ostatní , co nemáme rádi davy zbude dost (všechny ostatní) užších či širších pěšinek a kamenných cest.

  —–
  já, když chci do „lesa“, tak jdu do toho polaneckého :)

  Thumb up 23 Thumb down 6
 18. Petr Rumpertesz :

  Dobrý den, nevíte v jaké kvalitě bude asfalt? Jestli je to vhodné pro inline tak sláva. Sice do legendárního lesního okruhu inline okruhu Hradečnice v Hradci Králové hodně daleko, ale aspoň něco málo dobrého by se v Ostravě zase postavilo.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 19. ASFALTÖRR :

  Znám křišťálovou studánku, kde Bělský jen je les. K ní vede asfalt vylitý a vůkol serepes.

  Hláška dne: Bruslaři chtějí co nejvhodnější povrch přizpůsobený jejich hendikepu.

  Thumb up 17 Thumb down 10
 20. Fred :

  Nevím jestli jste si toho všimli, ale většina těch „štěrkových“ cest původně byla asfaltová. I na fotkách zde jsou vidět zbytky původního asfaltu! To že je roky bez jakékoliv údržby totálně zdevastovaly na tom nic nemění…

  Thumb up 13 Thumb down 3
 21. aldik :

  Chodníky napříč Jihem stále rozbité (jasně, je to největší obvod, opravuje se postupně, nejde udělat vše najednou), ale na chodníky v lese peníze jsou. Wtf? V lese naopak (byť je to městský lesopark spíš, ne les na horách) naopak ty nezpevněné cesty očekávám víc než asfalt.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 22. Rdm :

  Fred: to je pravda, památky po asfaltu najdeme na celé trase https://mapy.cz/s/kemokukono https://mapy.cz/s/dojesoseza
  Je to zbytečná hysterie, asfaltuje se jedna „hlavní“ spojnice, ostatní cesty zůstanou tak jak jsou (předpokládám). Bělský les už není „jen les“, je to městský lesopark a podle toho se taky upravuje.

  Thumb up 13 Thumb down 3
 23. Martin H. :

  Já se divím, že se takové věci vždy dělají tajně a pak je z toho humbuk a nenávist. Kdyby to někdo dobře komunikoval a třeba řekl, že je to pro lepší přístup záchranky, nemusel být takový virvál. Ale takhle hude každý návštěvník lesa odcházet zklamaný, protože nepochopí proč tam je asfalt.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 24. Tamáš Janušík :

  Není to zrovna nádherné ale pokuste se vžít do kůže třeba takových vozíčkářů a starých lidí kteří na tom nejsou nejlíp(sám jsem strávil na vozíku dva roky). Taky si chtějí užít trochu zeleně. Vy co jste na tom fyzicky v klidu tak si můžete zajet třeba do Beskyd když vám to nevyhovuje. A Bělský Les Není zrovna CHKO. Za mně super(myslete i na ostatní).

  Thumb up 10 Thumb down 4
 25. Ťápal Bronislav :

  Tak nejspíš se některý radní,či jeho kamarád chystá vybudovat v Bělském lese málo rekreační rezidenci pro odpočinek po náročném zasedání zastupitelstva.A k rezidenci je třeba cesta,aby si návštěvníci nepoškodili své luxusní limuzíny.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 26. petrK :

  to vypadá, že se sem nahrnuli hutníci z Liberty, co sedí doma a nemají co dělat, tolik omezených a skoro až debilních komentářů tu dlouho nebylo

  Thumb up 7 Thumb down 5
 27. Stein Bronislav :

  Vykácel bych celý les a potom celé vyasfaltoval a kde nezbude asfalt tak bych doporučil beton. Je vidět že má město dost peněz. Doufám že zbude i na opravu komunikací v Zábřehu. Na chodníky jsme čekali 8 let co tu bydlím. Jen doufám, že už se to opraví pořádně ne tak jako loni parta „HIC“ s propanbutanovů bombou, pytlíkem nějakého asfaltu a lopatama. Po zimě díry větší než v říjnu když to plácali.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 28. Propuštěny Hutnik :

  petrK: A jaktože ty nejsi v robotě a sediš doma na netu a nemaš, co dělat, a pišeš tu debilni komentař ?

  Thumb up 2 Thumb down 11
 29. Tereza :

  Oceníte to až se tam nebudete brodit v bahně

  Thumb up 7 Thumb down 3
 30. Milan :

  Tereza: Kup si pohorky, nebo se projdi po parkové části Bělského lesa s hustou sítí městských chodníků na sever od tramvajové smyčky.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 31. Malina :

  Nejsem úplně proti, ale určitě by to šlo udělat rozumněji. Za mě by byl ideální stav, kdyby proběhla oprava stávajících asfaltových cest a ty se vhodně doplnily novými úseky tak, aby vznikl pěkný asfaltový okruh s využitím pro in-line, vozíčkáře, cyklisty. Tady toto mi bohužel přijde jako klasické ostravské poloviční řešení.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 32. Marthin :

  Kočvara: Tohle je, bohužel, jeden z důvodů, proč moc nevěřím v nějaký pokrok Ostravy a o to více se obávám „cesty do Detroitu“. Skoro nikdo tady není schopen uvažovat strategicky a investičně. Strategicky v tom smyslu, že si určím nějaký cílový stav (město vhodné pro všechny obyvatele), a pak tomu POSTUPNĚ přizpůsobují jednotlivé stavby. Tady se prostě defétisticky řekne, že pokud to nemohu opravit všechno najednou a hned, nemá to cenu měnit vůbec a pojedem podle stejného chaotického ad hoc scénáře jako v minulosti. Opět, jak říkám: Hledají se tu důvody, proč něco nejde, místo hledání způsobů, jak by to jít mohlo.
  Investiční způsob uvažování by byl: Chci něco mít v budoucnu, musím do toho postupně v menších částkách investovat postupně „každý den“ a dělám to proto, abych tu velkou věc měl v budoucnu. Jenže pak to naráží na moderní mentalitu, že všichni chtějí mít všechno hned, nechtějí na nic čekat, lidi jsou hrozně rychle negativističtí při prvním neúspěchu, nevěří politikům (přítom „politikům se nevěří, politici se kontrolují“)… atd atd
  ASFALTÖRR: Čemu se divíte? Prostě bruslení je civilizační sport a vyžaduje infrastrukturu. Podobně v civilizaci chodí ženy v podpatcích a potřebují k tomu vhodné chodníky. Podobně řidiči aut potřebují silnice. Je sice pravda, že kamarád nedávno vzpomínal na moskviče, který byl jejich posledním autem, co mohlo přejet přes poorané pole, ale to auto pocházelo z míst, kde civilizaci neznali. Pokud chce být Ostrava městem a nesmrsknout se úbytkem obyvatel znovu ve vesnici, musí mít základní atributy civilizace. Neznamená to ovšem, že by se měla vzdát přírody v ulicích. Jen tohle zakomponování přírody zpátky do města v ČR moc neuvidíte, za tím se musí jet třeba do Skandinávie.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.