Výstavba sportovní haly pro Gymnázium a SPŠEI

Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě pod Radhoštěm dostane novou sportovní halu a multifunkční sportoviště. Mimo školních hodin tělocviku budou areál využívat také místní sportovní spolky a organizace. Projekt vyjde celkově na 145 milionů korun, Moravskoslezský kraj by na něj měl dostat zhruba 60milionovou dotaci od Národní sportovní agentury. Na halu a následný provoz bude přispívat také město.

V nové sportovní hale budou moci probíhat i tři hodiny tělocviku najednou, její prostor totiž půjde rozdělit na více částí, navíc bude možnost využívat i malou tělocvičnu ve vyvýšené části objektu. Díky modernímu pojetí i vybavení se výrazně zvýší kvalita výuky tělesné výchovy.

Projektantem a autorským dozorem stavby je společnost DUPLEX, halu postaví společnost PSG Construction. Realizace haly by podle smlouvy se zhotovitelem měla trvat 15 měsíců, první sportovci si tyto nové moderní prostory užijí na začátku školního roku 2024/2025.

„Celkové náklady jsou vyčísleny na 145 milionů korun, věřím, že se nám podaří získat dotaci od Národní sportovní agentury, hovoříme zde o příspěvku ve výši zhruba 60 milionů korun. O zbytek nákladů se ze dvou třetin podělí Moravskoslezský kraj, třetina půjde z rozpočtu města Frenštát pod Radhoštěm. Město by se pak také mělo podílet na provozu haly,“ řekl náměstek hejtmana pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania.

zdroj: msk.cz