Předmětem veřejné zakázky jsou stavební úpravy (rekonstrukce) stávajícího schodiště, které v současnosti slouží jako spojovací komunikace okolo skokanského můstku mezi městem Frenštát pod Radhoštěm a vrcholem Velký Javorník. Vynášecí nosná zeď schodiště bude založena na základových pasech v nezámrzné hloubce min. 0,9 m pod úrovní terénu a zhotovena z betonu C25/30. Do základů (opěrné zdi) bude uloženo nové vedení veřejného osvětlení. Nad terénem bude vynášecí zeď vysoká cca 1m a dlouhá dle počtu výstupních schodišťových stupňů. Do této zdi budou kotveny jednotlivé schodišťové stupně, zábradlí a bude zde umístěno a osazeno LED osvětlení pro přímé osvětlení stupňů. Jednotlivé stupně budou tvořeny jaklovou nosnou konstrukcí s korýtkem, do kterého bude osazena stupnice z pororoštu. Podestu bude tvořit betonová deska s kamenným vsypem proti skluzu. Pod desku bude zhotoven štěrkový zhutněný podsyp. Na vybrané podesty budou umístěny betonové tabule s kvízem (celkem 10ks), tabule budou taktéž osvětleny LED svítidly.
Situační výkres je přílohou veřejné zakázky

pramen: nen.nipez.cz







Šla jsem tam večer z Kontakt Fest… Měla jsem baterku. Schody katastrofa. Jako, již několik let. Takže
oprava opravdu nutná. Snad to už příští rok bude lepší.
Proč zase jen rošt jako stupně schodů? Původně byly betonové a ty bych rád.