Výrobní hala Mošnov – dokončeno

Fotografie dokončené stavby nové výrobní haly v průmyslové zóně Mošnov.

mosnov

mosnov

Související články


Komentáře

 1. valach jak poleno :

  No šance mošnova, že se tam postaví „něco“ velkého ještě žije. Nexen to sice zabalil, ale Amazon by tam ještě nakonec mohl být, když to v Brně tak zpackali. Navíc se na netu objevilo: Zastupitelstvo na své včerejší schůzi přijalo usnesení, že je město Ostrava připraveno přijmout společnost Amazon do své průmyslové zóny Ostrava – Mošnov a vytvořit jim maximální podporu pro jejich investici. Osobně vidím šance tak na 30%, což není špatné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  valach jak poleno: mno, ja nevim, o mosnove se mluvi jen v regionu, v oficialnich vyjadrenich, ktere presahujou nas pisecek, jsem tu lokalitu nezaznamenal. operacni reditel pro evropu 2.4. rekl, ze pujde o „stredni evropu“ a musi to byt vyreseno rychle. takze jestli den na to zastupitelstvo pokyne, ze jsme pripraveni prijmout, mi prijde jako vylozene s krizkem po funuse (rsp. pokud se to nabizelo dostatecne uz od pocatku, tak je to relevantni max pro titulky do novin). tech tvych 30% vyvera z ceho? (kdyz odhlidnu, od toho, ze obecne 30% je spatne hodne, dyt to neni ani 50/50 :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. valach jak poleno :

  Hynek [msstavby.cz]: O mošnovské alternativě se mluví de facto od začátku problémů se schvalováním Dobrovíze nebo Brna. Není to jen informace z „našeho písečku“, to jistě víš. D jaké míry to byla spekulace a do jaké jeden ze záložních plánů amazonu, toť otázka.
  Od počátku se také mluví, že je Mošnov (ovšem nejen on) maximálně připraveny s řadou stavebních povolení (rychlé řešení). To včerejší schvalování rozhodně není s křížkem po funuse, jelikož zamítnutí brna bylo oznámeno teprve před dvěma dny, teprve teď je na čem pracovat a co schvalovat. Osobně chápu to včerejší schvalování jako signál: heleďte v brně Vám to 3x sundali ze stolu, my už to schválili takhle dopředu.

  A z čeho vyvěrá moje kvazičíslo 30%? Vychází z informací, drbů a střípků:-). (že amazon chce dodávat zejména do rakouska, že už staví v Polsku další sklady, že vyžaduje dálnici, letiště a velké město v blízkosti, že v česku a okolí není příliš zon odpovídají velikosti, že na slovensku mají momentálně horší dańové podmínky…)

  Každopádně už ho snižuju na 20%, jelikož v ČT více spekulují o Holešově (což by bylo také fajn) a nebo bratislavě. Pořád je to pěkné číslo, protože ostatní potenciální lokality (mělo by jich být 8)nemají o moc vyšší šance. Rozhodně nepochybuj o tom, že zástupci Ovy jsou v kontaktu se zástupci amazonu, ovšem to samo o sobě nic neznamená.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. valach jak poleno :

  Tak Nexen definitivně u Žatce, Amazon pravděpodobně mimo ČR (i když v Brně ještě věří). V mošnově ale možná bude něco třetího: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/na-ostravsko-pry-miri-velky-investor-z-asie-mohl-by-zamestnat-tisic-lidi-1085495

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.