Vyhlídková terasa letiště Leoše Janáčka

Letiště Leoše Janáčka, Ostrava-Mošnov vybírá projekčního zhotovitele pro realizaci vyhlídkové terasy.

Vizualizace možného řešení:

zdroj: airport-ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Já nevím, já bych taky chtěl, aby se mí drazí z vyhlídkové terasy taky mohli podívat, jak někam odlétám, viděl bych to na kvintet Atény, Amsterodam, Barcelona, Kodaň a Dublin. Šup do práce, nové vedení letiště, ať už to lítá!

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Nové vedení letiště však jen sází kytičky a kope nový vodovod…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Tomin :

  Celkem mě to pobavilo, protože jsem na letišti byl asi před třemi týdny a ptal jsem se na informacích, jestli už je nějaká vyhlídková terasa, ze které bych se podíval, jak přilétá letadlo se synem a odkázali mě na nějaké místo, které teda ani omylem nebylo vyhlídkovou terasou, pretože bylo na urovni terénu, a navic z něho nebylo stejně nic vidět. Teď nevím, jestli to napadlo někoho kompetentniho z vedení letiště nebo se to rozhodli udělat, protože se na to ptalo vice lidí :).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. balde :

  Dnes v událostech komntářích:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/417231100030727-udalosti-v-regionech/obsah/559208-novi-investori-v-mosnove

  Investici v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku zvažují velcí investoři z USA a z Jižní Koreje. Vytvořili by tam tisíce pracovních míst. Při zahájení stavby silnice I/58 v Příboře to dnes řekl MS hejtman Ivo Vondrák. Mošnovská průmyslová zóna má celkovou rozlohu 282 hektarů a továrnu v ní už postavil např. jihokorejský výrobce světlometů Hyundai Mobis

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Rado :

  Přijde mi to jako výkřik do tmy. Letiště dlouhodobě dělá co pro to, aby bylo uživatelsky nepřívětivé jak pro cestující, tak pro spottery a naráz přichází s něčím, co mělo být naopak součástí nové odletové haly. Spíše kdyby udělali „fotodíry“ do plotu a vyhlídkovou plošinu jako na Ruzyni, udělali by mnohem lépe. A všude zrušili ty zákazy stání nebo zastavení, které lemují cestu kolem letiště. Když to srovnám s Ruzyní, na které je min. 50-ti násobně větší provoz, Mošnov je jedna velká absurdita. Co letiště s provozem 15 mil. odbavených lidí umožňuje, to je pro letiště se 300 tis. odbavenými cestujícími neskutečný problém.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Danek :

  V minulém týdnu jsem přiletěl do Mošnova a a první co by se mělo řešit je zbourat přiletovou halu.To je jeden velký pruser.Vracíte se do roku 1970. Vubec nechápu proč odletovou a přiletovou neudělali jednu velkou.Postavili novou odletovou a přiletovou nechali…fakt velký pruser.polovačaté řešení…hruza.(piši to hlavně proto, že v místě přiletové haly,chtějí stavět vyhlidkovou terasu.)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. balde :

  <a href='http://www.msstavby.cz/vyhlidkova-terasa-letiste-leose-janacka-27-07étají letadla, byl jsem na mnohem horších letištích kde je provoz i 10x větši než v Mošnově, chyba je jinde.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. kdojekdo :

  Chyba je v tom, že letiště stojí v oblasti, kde lidé letadlo využívají ve větší míře jen o prázdninách.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 9. Summerboy :

  kdojekdo: Vy jste zas chytry jak polske radio. Jake spoje maji podle Vas vyuzivat, kdyz sem krome prazdninovych charteru regulerne letaji dve linky?!

  Thumb up 5 Thumb down 0
 10. zdenek :

  Mosnov mel moznost stat se letistem pred 20 lety. Ted je pozdě. Je to bida. Vlak do Vidne z Ostravy za 3 hod, Katowice za 1 hod. Dlouhodobá koncepce zadna. A vyhlídková terasa pozde a jeste na opacne strane :-) nejdo by mohl zacit myslet dal, nez rok dopredu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 11. Lukáš :

  Výborná vyhlídková terasa je na střeše budovy Elmontex Air cca 200 m severně odbavovcí haly!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Ross :

  Článek o terase v Deníku.
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/krasnym-vlackem-k-utajenemu-letisti-20170825.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. skelet :

  Dám to zde , rozhovor se Zbyňkem Pavlačíkem (organizátor Dny NATO) a jeho vize Mošnova

  „Vaše akce je pevně spojena s letištěm v Mošnově, které se ale dostává do existenčních potíží. Jak vidíte jeho budoucnost?

  Před lety se bohužel udělalo chybné rozhodnutí, že sem nebudou vpuštěny low-costy, které šly do Katowic, a ničím se je nepodařilo nahradit. Potenciál tady je, třeba i pro byznys-jety. Takové linky by se stoprocentně uživily.
  Takže na osobní dopravě se dá v Mošnově pořád stavět?

  Má to tři aspekty. První je osobní doprava, charterové lety stále narůstají. Dalším je cargo a třetím byznys a general aviation. Nové vedení kraje ví, že se s letištěm musí něco stát, a nás přizvalo do pracovní skupiny, abychom měli možnost vyjádřit se. My potřebujeme vědět, alespoň v těch základních parametrech, že letiště tady ještě za několik let bude.
  Aktuální situace je jaká?

  Na podzim se má jednat o nabídce na dlouhodobý pronájem, která vzešla od Jaroslava Strnada (majitel skupiny Czechoslovak Group, pozn. red.). Letiště se musí v letech 2020 a 2021 rekonstruovat, dráha je na hranici životnosti, to nebude malá investice, jde o miliardy. S tím je spojena debata „když se to bude modernizovat, tak kvůli čemu?“

  http://www.euro.cz/politika/novy-vrtulnik-pro-ceskou-armadu-v-tendru-zustal-uz-jen-jeden-rika-pavlacik-1372095

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. Crazym :

  Tak myslím, že by se jim vyhlídková terasa dost hodila, mohli by se z ní koukat na další problém, který může být dalším pomyslným hřebíčkem do rakve :-) https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostravske-letiste-ma-problem-na-pokrivene-draze-nemohou-pristavat-letadla-20190611.html

  Thumb up 0 Thumb down 2
 15. aggu :

  Crazym: Runway i aprony se budou rekonstruovat.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Crazym :

  aggu: Vím a zaslechl jsem něco o 2?5 miliardách, to potěší :-)
  A taky o další podpoře linek po dobu dalších 4 let za cca 800 mega, to taky pobaví :-)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 17. aggu :

  Crazym: Ty miliardy si taháš z rukávu, co? ;)
  Rekonstrukce je potřebná a ví se o ní už léta. Problém je tam třeba i s odvodněním dráhy. Současné posunutí panelů v horku nezvěstuje nic nového, to se prostě v horku stává.
  Stát ji platit nechce. Tak kraj dává dohromady financování. Výsledný projekt jsem neviděl, ale cena by se mohla pohybovat okolo 1 miliardy. Možná půjdou do 2 etap.
  V Praze to samozřejmě šlo bez problémů jako vždy.
  http://www.strabag.cz/databases/internet/_public/content.nsf/web/CZ-STRABAG.CZ-letiste.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. aggu :

  Crazym: A podpora linek je v pořádku. Jen měla přijít o 15 let dříve. A bez Zátorského v předsíni.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 19. panakis :

  … ale tak zeny. Prestante plakat co bylo kdysi a kdo to posral. No co uz, posrali to. Pojdme se soustredit na to co muzeme zlepsit. Komousi to taky dosrali a co..? Budeme o tom furt plakat??? Koukat dopredu a zpatky ni krok :D Ps. Jasne, ze oprava te drahy bude darda.. bo je jaksi nadstandartne vetsi nez jinde… Co me tesi je Job Air s jejich novym hangarem. Jedou si pomalu svoje coz je pozitivni vyvoj. Ale muzete me dat dole, ze to je montovna ze… :D

  Thumb up 10 Thumb down 0
 20. Crazym :

  aggu: Nejsem fanda, takže se o to nezajímám ale informace a miliardy si netahám z rukávu ale jen z toho co se dozvím z tisku, dráha byla prý naposledy rekonstruována v roce 1985 a počítá se sice z menší cenou než 2,5 miliardy ale znáte naše hospodaření :-) https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/letiste-ostrava-mosnov-pristavaci-draha.A190612_083518_ostrava-zpravy_jog

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. aggu :

  Crazym:Trochu jo ;)
  Rekonstrukce pohybových ploch na letišti se projekčně řeší už minimálně 5 let…
  Poslední rekonstrukce proběhla v roce 1984, ale jen svrchní deska, spodní vrstvy jsou původní.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 22. aggu :

  btw, podpora linek byla dneska schválená.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 23. davidb :

  Pěkný dokument o rekonstrukci runwaye na letišti Václava Havla- https://www.youtube.com/watch?v=lW1FtI04pBo

  Thumb up 2 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.