Vyhlídková terasa letiště Leoše Janáčka

Letiště Leoše Janáčka, Ostrava-Mošnov vybírá projekčního zhotovitele pro realizaci vyhlídkové terasy.

Vizualizace možného řešení:

zdroj: airport-ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Já nevím, já bych taky chtěl, aby se mí drazí z vyhlídkové terasy taky mohli podívat, jak někam odlétám, viděl bych to na kvintet Atény, Amsterodam, Barcelona, Kodaň a Dublin. Šup do práce, nové vedení letiště, ať už to lítá!

  Thumb up 15 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Nové vedení letiště však jen sází kytičky a kope nový vodovod…

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. Tomin :

  Celkem mě to pobavilo, protože jsem na letišti byl asi před třemi týdny a ptal jsem se na informacích, jestli už je nějaká vyhlídková terasa, ze které bych se podíval, jak přilétá letadlo se synem a odkázali mě na nějaké místo, které teda ani omylem nebylo vyhlídkovou terasou, pretože bylo na urovni terénu, a navic z něho nebylo stejně nic vidět. Teď nevím, jestli to napadlo někoho kompetentniho z vedení letiště nebo se to rozhodli udělat, protože se na to ptalo vice lidí :).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. balde :

  Dnes v událostech komntářích:http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/417231100030727-udalosti-v-regionech/obsah/559208-novi-investori-v-mosnove

  Investici v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku zvažují velcí investoři z USA a z Jižní Koreje. Vytvořili by tam tisíce pracovních míst. Při zahájení stavby silnice I/58 v Příboře to dnes řekl MS hejtman Ivo Vondrák. Mošnovská průmyslová zóna má celkovou rozlohu 282 hektarů a továrnu v ní už postavil např. jihokorejský výrobce světlometů Hyundai Mobis

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. Rado :

  Přijde mi to jako výkřik do tmy. Letiště dlouhodobě dělá co pro to, aby bylo uživatelsky nepřívětivé jak pro cestující, tak pro spottery a naráz přichází s něčím, co mělo být naopak součástí nové odletové haly. Spíše kdyby udělali „fotodíry“ do plotu a vyhlídkovou plošinu jako na Ruzyni, udělali by mnohem lépe. A všude zrušili ty zákazy stání nebo zastavení, které lemují cestu kolem letiště. Když to srovnám s Ruzyní, na které je min. 50-ti násobně větší provoz, Mošnov je jedna velká absurdita. Co letiště s provozem 15 mil. odbavených lidí umožňuje, to je pro letiště se 300 tis. odbavenými cestujícími neskutečný problém.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 6. Danek :

  V minulém týdnu jsem přiletěl do Mošnova a a první co by se mělo řešit je zbourat přiletovou halu.To je jeden velký pruser.Vracíte se do roku 1970. Vubec nechápu proč odletovou a přiletovou neudělali jednu velkou.Postavili novou odletovou a přiletovou nechali…fakt velký pruser.polovačaté řešení…hruza.(piši to hlavně proto, že v místě přiletové haly,chtějí stavět vyhlidkovou terasu.)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 7. balde :

  <a href='http://www.msstavby.cz/vyhlidkova-terasa-letiste-leose-janacka-27-07étají letadla, byl jsem na mnohem horších letištích kde je provoz i 10x větši než v Mošnově, chyba je jinde.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. kdojekdo :

  Chyba je v tom, že letiště stojí v oblasti, kde lidé letadlo využívají ve větší míře jen o prázdninách.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 9. Summerboy :

  kdojekdo: Vy jste zas chytry jak polske radio. Jake spoje maji podle Vas vyuzivat, kdyz sem krome prazdninovych charteru regulerne letaji dve linky?!

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. zdenek :

  Mosnov mel moznost stat se letistem pred 20 lety. Ted je pozdě. Je to bida. Vlak do Vidne z Ostravy za 3 hod, Katowice za 1 hod. Dlouhodobá koncepce zadna. A vyhlídková terasa pozde a jeste na opacne strane :-) nejdo by mohl zacit myslet dal, nez rok dopredu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 11. Lukáš :

  Výborná vyhlídková terasa je na střeše budovy Elmontex Air cca 200 m severně odbavovcí haly!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 12. Ross :

  Článek o terase v Deníku.
  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/krasnym-vlackem-k-utajenemu-letisti-20170825.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. skelet :

  Dám to zde , rozhovor se Zbyňkem Pavlačíkem (organizátor Dny NATO) a jeho vize Mošnova

  „Vaše akce je pevně spojena s letištěm v Mošnově, které se ale dostává do existenčních potíží. Jak vidíte jeho budoucnost?

  Před lety se bohužel udělalo chybné rozhodnutí, že sem nebudou vpuštěny low-costy, které šly do Katowic, a ničím se je nepodařilo nahradit. Potenciál tady je, třeba i pro byznys-jety. Takové linky by se stoprocentně uživily.
  Takže na osobní dopravě se dá v Mošnově pořád stavět?

  Má to tři aspekty. První je osobní doprava, charterové lety stále narůstají. Dalším je cargo a třetím byznys a general aviation. Nové vedení kraje ví, že se s letištěm musí něco stát, a nás přizvalo do pracovní skupiny, abychom měli možnost vyjádřit se. My potřebujeme vědět, alespoň v těch základních parametrech, že letiště tady ještě za několik let bude.
  Aktuální situace je jaká?

  Na podzim se má jednat o nabídce na dlouhodobý pronájem, která vzešla od Jaroslava Strnada (majitel skupiny Czechoslovak Group, pozn. red.). Letiště se musí v letech 2020 a 2021 rekonstruovat, dráha je na hranici životnosti, to nebude malá investice, jde o miliardy. S tím je spojena debata „když se to bude modernizovat, tak kvůli čemu?“

  http://www.euro.cz/politika/novy-vrtulnik-pro-ceskou-armadu-v-tendru-zustal-uz-jen-jeden-rika-pavlacik-1372095

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.