Komentáře

 1. Sanju :

  Vypadá to skvěle. Doufám, že budou peníze a příští rok se skutečně začne stavět.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. Tomas T. :

  Mno tak toto vypada opravdu moc pekne….

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. LIp :

  Perfektní! Možná za sebe bych dal ještě víc zeleně!

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. Jarda :

  Tak to vypadá super, jen mě zarazil ten autobus na třetím obrázku. A místo těch lidí sedících na trávníku, tam mělo plno lidí jak venčí psy. Zkuste si někde v Ostravě sednout do trávy.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 5. Nimrod :

  Jarda: Jardo to není autobus, ale trolejbus! A je od začátku plánovaný v rámci řešení dopravního nappojení. Bude jezdit před Trojhalím. Takže vše je OK.

  Jinak vizualizace je jedna věc a skutečná podoba věc druhá. Držím Karolině palce od začátku, tak snad se to opět trochu pohne…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. PetrP :

  Kéž by… hlavně ta rohová budova nemá chybu… Snad se toho všeho dočkáme…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. aggu :

  To je Ostrava? ;) Vypadá to hezky, jenom trochu zamrzí že každý objekt je soliter. A na jádrové území trochu moc plýtvání místem.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Jarda :

  Nimrod: Fakt je to trolejbus, už asi šilhám hlady. Ale návrh vypadá luxusně, držme si palce ať se to zrealizuje.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 9. Kostelnik :

  JARDA: sedam si pravidelne, dycky kdyz chci a zadny problem. Staci se podvat pod sebe a okolo ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Jarda :

  Kostelnik: Fakt? I u Karoliny? Nevěřím. Když se podívám pod sebe a okolo, tak v 90% raději volím lavičku nebo peláším dál.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Balde :

  jako fakt krása ty byty i ta kancelářská budova zalomená, tak doufám, že investor to oseká co nejméně, a Ostrava se opět pohne o mílový krok dále

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. zajic :

  Nevím sic zda-li už to zde bylo, ale slovo do pranice od Gebriana: http://www.stream.cz/gebrianvs/831315-gebrian-vs-ostrava-nova-karolina

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  zajic: bylo, patri to spis k predchozi etape a navic jsou tam zavadejici veci (mluvi o parciku, se kterym se nebude dat nic udelat, pritom vyse je vizualizace budovy s cervenymi prvky, ktera tam ma stat). ale ok, no problem. pokud se tu o tom rozkecate, tak ty komentare presunu pod relevantni clanek. ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. mm :

  Za mě určitě palec nahoru, ale všechny tyto kancelářské prostory a byty se musí zaplnit firmami a nájemci. Když nebudou nájemci, těžko se bude stavět dál. To by mě, a jistě nebudu sám, velmi mrzelo. Ostrava má smůlu, že její první vzestup zpomalila světová ekonomická krize a recese. Snad už pomalu odeznívá a mohlo by se tak Ostravě zase blýskat na lepší časy a tyto budovy by se mohly postupně zaplňovat a co víc, mohlo by se začít pomalu stavět dále. Jenomže …. Jenomže jsem slyšel z úst již několika lidí, že se údajně na Ostravsko – tedy Ostrava a okolí (Havířov, Orlová, Karviná atd.) mají do volných bytů RPG stěhovat nepřízpusobiví občané ze Severních Čech. Je to pravda, nebo jen fáma? Údajně nějaké združení ze Severních Čech s RPG již podepsalo smlouvu. Pokud by to byla pravda, půjdete jako občan bydlet do Ostravy kde budete investovat do drahého bydlení v městě, kde se má nastěhovat údajně až 5000 takovýchto občanů, nebo jako zahraniční společnost, otevřete tady nějaké kanceláře, či postavíte firmu v takové oblasti. Já doufám, že tato informace bude stejně nepravdivá jak ta, která hovořila, že do bytového domu, který se staví za kostelem v Zábřehu se mají stěhovat nepřízpusobiví z Mostu. Pokud by to však pravda nebyla, může to opravdu hodně podlomit postavení Ostravy, protože pak bych měl opravdu strach, že tady nebude chtít nikdo investovat či bydlet a lidé by odcházeli ještě ve větší míře pryč. Já pevně doufám, že se snad jedná jen o fámu, kterou opět někdo vypustil. Jsem zvědavý, zda se něco objeví v dnešním reportu či zítřejším tisku, ale rozhodně bych neměl z potvrzení zprávy žádnou radost, to by jsme se asi mohli se spoustou staveb rozloučit.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. PetrP :

  V bytech v Zábřehu u Alexandrie budou normální lidi… Dům staví městský obvod a dle svov starosty, tam žádné nepřizpůsobivé nepustí.
  Navíc si myslím, že celé je to fáma, už to tady myslím rok anebo dva zpět bylo to samé…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. aggu :

  něco si vymyslí náckové (čím hůř, tím líp pro ně, stejně jako komunisti), něco samotní novináři (naposled Prostějovský večerník). Kdyby politici ten problém vyřešit chtěli už dávno by to udělali. Takže to někomu vyhovuje.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 17. Hynek [msstavby.cz] :

  mm: uprimne.. jako kdyz odhlednu skoro vseho ostatniho, tak jen si staci vzpomenout, co se tu delo u privozu nedavno a na to stacila stavajici situace. tudiz si nemyslim, ze by si kdokoliv lajznul neco takoveho realizovat/dopustil aby se to realizovalo. uz tak je to docela na hrane a je co hasit..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. mm :

  Hynek [msstavby.cz]: Souhlasím s příspěvky, také si myslím, že to tak horké nebude, ale docela by mi to vadilo, kdyby to byla pravda, což asi každému. Myslím si, že Ostrava má dobře našlápnuto, a že to vše konečně výjde a nezastaví to žádná krize, či jiné nepředvidatelné situace.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Michal :

  Krom černého diamantu děs. A ty domy na kuřích nohách jsou superfugly.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Ve mě kancelářská budova mezi Forem a Trojhalím evokuje současnou architekturu ze Špaňělska, či Portugalska. Také mi to velmi připomíná novou knihovnu v Birminghamu http://www.archdaily.com/421970/library-of-birmingham-mecanoo/ .
  Bytové domy vypadají jak z oblastí jako Amsterdam, Kodaň, nebo Hamburg.
  Teď nevím jestli napsat. Vítej Evropo v Ostravě, nebo Ostravo vítej v Evropě !

  Thumb up 3 Thumb down 1
 21. acdlcia [msstavby.cz] :

  Je to zajímavé, ty obytné domy sice nevypadají tak dobře jako ty z prví etapy a budova mezi obchoďákem a trojhalím je možná až zbytečně teatrální, ale celkově je to dobré. Jen nechápu toho Fieldyho na budově na prvním snímku – http://goo.gl/GZ6TrA a budova na čtvrtém snímku mi silně připomíná Hvězdné války – http://goo.gl/X9CxaF

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. Rumcajz :

  Co naplat, že tu bílý kvádr, tam černá špice, jak zrovna pan Kokotek náladu a jak se mu chtělo projektovat, ale autobus na pěší zóně je do očí bijící, to je fakt marnost! :-D

  Thumb up 5 Thumb down 10
 23. johny :

  Rumcajz dobře vystihl největší slabinu celé NK, kterou si tady málokdo připouští: jednotlivé stavby, byť samostatně můžou vypadat i dobře, dohromady na jednom místě dobře neladí. A skončí to, jako když si dáte dobrý oběd, ale snědli jste páté přes deváté: „podejte pánovi škopíčka, sviňa bude blut“.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 24. Jarda :

  johny: Myslíte, že by z NK mohlo vzniknout nové naše La Defense ?

  Thumb up 1 Thumb down 2
 25. Martin [msstavby.cz] :

  Další etapou se vytváří různorodé kreativní prostředí. Nejde u žádnou unifikovanou architekturu jako například u sídlišť.
  Domy jsou ve směs solitérní, ale celkové vytváří ucelenou blokovou zástavbu.

  La Defanse ne. Jde o kancelářskou oblast kde je v noci mrtvo, podryta dálnicí. Myslím, že v Ostravě nepotřebujeme čtvrť mrakodrapů.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 26. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: Hmm, já jsem večer před pár lety v La Defance byl a bylo tam živěji než večer na NK. A pokud by Místeckou a 28.řijna zakopali do země, tak bych se vůbec nezlobil. Čtvrť „mrakodrapů“ už máme na Náměstí republiky :-).

  Thumb up 2 Thumb down 1
 27. Balde :

  pokud nekomu prijdou návrhy moc kreativni, tak se bat nemusi urco to nebude tak crazy, protoze cim silenejsi tim je to vetsinou drazsi, ale moc chi pochválit ze u kancelarskych budov tak i u obytnych domu se myslí na komunikaci se svym okolím a jsou postaveny s obchudky v podloubich, protože pokud sledujete Gebrianovy díly tak přesně tohle se nepovedlo v nové čtvrti v Praze, kde kancelářské budovy jsou u chodniku jen holá 5é až 100m dlouhá holá zeď

  Thumb up 0 Thumb down 1
 28. mm :

  Myslím si, že až se to vše propojí a lidé si tam najdou své domovy a firmy své kanceláře, či obchody, tak to bude pěkná živá čtvrť. Že je každý dům jiný, je přece jen dobře. Několik stejných sídlišť tady už máme a domy, pod kterýma jsou obchody se mi moc líbí, tak se staví již řadu let ve Španělsku, Francii atd. Pevně doufám, že se oživí i samotné historické centrum a já musím říci, že se mi to naše centrum líbí čím dál více.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 29. Jarda :

  mm: Závidím vám váš optimismus. Zkuste si tu NK projít, je to taková Potěmkinova vesnice. Kancelářská budova je poloprázdná a bytové domy zívají prázdnými okny neprodaných bytů. Lidi prostě v Ostravě nemají na to prachy(ti , co mají ,bydlí na Čeladné) a kancelářských prostor je nadbytek.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 30. aggu :

  Jarda: Lehce poopravím ;) Už na jaře měli na Karolině prodaných 55% bytů. To není na krizi málo. Kancelářská budova není poloprázdná ale z 99% prázdná. A v neposlední řadě o těch penězích (furt dokola): lidi v MS kraji mají 4.-5. nejvyšší platy v celé ČR. V Ostravě to je samozřejmě ještě o něco lepší vzhledem k průměru kraje. Jasně je třeba mít práci, ale jinak je to bude o něčom jiném, že…. Pár let ještě bude dobíhat móda „cesty z města“, ale pak se to imho obrátí a lidi se budou vracet do měst. Ekologie se vzhledem k penězům které se do ní vráží musí jenom zlepšovat. A projekty bydlení v NK, i směrem k DOV jsou nejzajímavější široko daleko. Za 10-15 let to bude normální jádrové území a pokračování centra na jih. PS: když investor rozjíždí 2. etapu, asi k tomu má důvod ;)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 31. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: v te uvaze je jeden hacek. je velke mnozstvi „investoru“, kteri takove byty ochotne kupujou a pak je pronajimaji (ano, jsou to ti, co bydli trebas na celadne). vysledkem ale je, ze clovek nemusi mit zrovna 5mega, aby mohl na karoline bydlet. naopak mam zkusenost, ze maly byt v novostavbe muze byt stejne drahy jako zanedbatelne vetsi byt ve stare zastavbe.
  ano, socialni byty to nejsou, ale lidi, kteri tam budou ochotne bydlet, neni malo. samozrejme vsechno zavisi na vsem a ta (ne)zabydlenost se dokaze velmi rychle obratit, jakmile se do te kancelarske budovy nastehuje nejaka firma. pro me osobne by to bylo idelani bydleni. do prace za rohem a do obchodu za druhym, kultura pod nosem. do parku i mimo mesto trefim odkudkoliv. (z toho lze videt, ze jsem mestsky typ a netrpim tady, nemluvim o lidech, kteri se ve meste neciti jako doma, pro ty to neni)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 32. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Ve vaší úvaze je příliš mnoho kdyby nebo až. A i kdyby se do Karoliny nastěhovala nějaká firma nepředpokládám, že se s ní přistěhuje i hlada lidí odněkud a začne si hromadně kupovat byty na Karolině. To je spíše přání otcem myšlenky.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 33. Jarda :

  aggu: Vzhledem k tomu, že vláda v rámci obav z pádu OKD a odchodu Evrazu a AcelorMittal vyhlásila, že se bude na Ostravsku snažit snižovat zátěž firem do ekologických opatření, se situace moc nezmění. A je opět přání otcem myšlenky, že lidé se začnou vracet do Ostravy. Obávám se, že je to jen Vaše zbožné přání, movití lidé se do Ostravy vracet nebudou, proč? Kriminalita narůstá, kvalita ovzduší je úděsná a nezaměstnanost roste. Mladí a schopní se možná budou stěhovat do centra měst, ale bude to Praha, Brno nebo někde v zahraničí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 34. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: :) to „az“ je tam jedno. asi je to prilis mnoho. ja tim chtel naznacit, ze kdo bydli, nemusi byt zrovna majitel, coz se zrejme nepovedlo.

  Jarda: a toto je stejna vestecka koule jako ty ostatni.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 35. Houbelec :

  Já nevím jak si to představujete vy, ale data mluví celkem jasně. Do Ostravy se nikdo stěhovat nebude, naopak. Suburbanizace bude pokračovat. Exodus z kraje taktéž. Malovat si nějaké šílené zvraty je iracionální.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 36. Balde :

  Jarda: k tomu Evrazu, ten uz má kupce, takze Evraz ej zachráněn, jen to nění jestě oficialně uveřejněno

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. aggu :

  Jarda: 1) To neznamená zastavení ekologických opatření. Ty budou pokračovat i nadále. 2) „Cesta z města“ a zpátky do města se netýká jen Ostravy ale všech větších měst. A už vůbec ne jen movitých lidí, to je mýtus, btw znám dost lidí, kteří už dneska nevidí bydlení za Ostravou tak atraktivní jako před lety (dopravní obslužnost, vzduch v topné sezoně nic moc, slabší vyžití pro děti …). Ale to je každého volba. Jinak asi moc věříš médiím a snadno propadáš trudomyslnosti ;) Kriminalita ve skutečnosti klesá, kvalita ovzduší se dlouhodobě výrazně zlepšuje a nezaměstnanost samozřejmě kolísá podle trhu nahoru a dolů (mimochodem kdysi už byla v Ostravě i 20%). Pravda, na rychlejší a progresivnější změny k lepšímu to se současnými politiky (v Ostravě a Praze) nevypadá. Poslední větu jsem moc nepochopil, stáří, tzv. schopnosti a geografická poloha v jakémkoliv městě ti moc korelovat nebudou ;) 3) Zbožná přání na téma Ostravy nemám, nezajímá mě to. Realita je zajímavější ;)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 38. aggu :

  Houbelec: Bavíme se řádově o úbytku 1000 lidí z 1 000 000 za rok. To je opravdu úděsný exodus a apokalypsa kraje ;) Suburbanizace do toho nespadá, ta je interní v rámci kraje. Jediné město, které má opravdové problémy je Karviná.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 39. Luna :

  1. nááádhera

  Thumb up 0 Thumb down 0
 40. Balde :

  aggu: tak Karvina, Orlová, Haavířov, budou mit velke problémy po utlumu težby, Ostrava jedina ma šanci

  Thumb up 0 Thumb down 1
 41. aggu :

  Balde: už je to těžce off topic ;) útlum čeká pravděpodobně jen Paskov, snad projde rozumnou konzervací. Co bude s těžbou za 5 let dnes neví ani OKD, ale vsadím vše co mám v levé kapse, že k útlumu těžby v celém karvinském revíru nedojde. Ekonomiky v okolí se zvedají, až odejde Kalousek se ta česká zvedne taky a těžit se bude ještě hooodně dlouho… (konec věštění ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 42. Balde :

  aggu: nemuzes tezit donekonečna

  Thumb up 1 Thumb down 0
 43. aggu :

  Balde: V Karviné a okolí? Desítky let.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 44. Balde :

  právě jsem získal info, že do budovy na NK se bude stěhovat IT firma z centra, mají cele patro :D, ACH VY PESIMISTI :D :D :D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 45. Houbelec :

  aggu: Pro kraj to opravdu jsou řádově tisíce. Přesněji asi 3 tisíce. A další tisíc připadá na přirozený úbytek. To už fakt není málo. Jediný okres v kraji, který permanentně neztrácí, je Frýdecko-Místecko. To levituje na kladné nule.
  Apokalypsa je trochu přehnaný termín, ale ony utopické vize o „rozšířeném centru města“ a blablabla nejsou o moc lepší. Nabádal bych k nenulové míře realismu. Pro Ostravu je v perspektivě desítek let pozitivním scénářem stagnace na 260-270 tisících obyvatel. To prakticky vylučuje tuhle utopii, nemluvě o horších (a mnohdy pravděpodobnějších) scénářích.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 46. aggu :

  Houbelec: Tak trochu nechápu, co s čím dáváte do souvislosti. 1) Data pro celý kraj ukazují jen jednu výraznou křivku – klesá počet narozených dětí, což je evropská klasika. Každý rok se do kraje přistěhuje 2000-2500 lidí a odstěhuje s pozvolným nárůstem 3000-3500 lidí. Saldo je mírně záporné (konkrétně v Ostravě 700 za poslední pololetí) a je to přece úplně přirozené vzhledem k tomu jakou změnou kraj prochází. To není nic negativního. Masový exodus hrozil v polovině devadesátek, teď už proběhne jen těžko. 2) Mluvit o nějakých perspektivách v desítkách let, na to se já osobně necítím, ostatně počet obyvatel ani nepovažuju za nijak důležitý. 3) Jaký má vliv počet obyvatel v kraji na úspěšnost projektu NK v centru Ostravy, tak tomu už nerozumím tuplovaně ;)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 47. aggu :

  Houbelec: A jen tak mimochodem, za stejné období se v Brně (plném mladých a schopných lidí v centru podle Jardy) přistěhovalo 4000 a vystěhovalo 5000 se záporným saldem -1000. To je asi taky nějaká apokalypsa a důkaz úpadku, ne? ;)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 48. Houbelec :

  aggu: V roce 2012 bylo saldo MS kraje stěhováním -2650 lidí a podmínky, za kterých se tak děje, jsou a dlouho budou stabilní. Čísla samotného Brna s tím nejsou kvůli suburbanizaci srovnatelná. Jihomoravský kraj měl v roce 2012 přírustek stěhováním 1707.
  P.S. Zveličováním a podsouváním blbin nikdo nikdy v diskusi neuspěl.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 49. Birmingham :

  Já osobně bych bez pár miliard v kapse neplýtval pesimismem a řídil bych se tím, že kam jdou velcí Investoři, tam se objeví peníze . . . Jsem jedním z mnoha Čechů co v Ostravě investovali nemalé prostředky a vzhledem k nastavení Celoplanetárního “ monetary “ Systému se asi již nabízí vysvětlení, co hýbe ve Světě věcmi . . A tím jsou obyčejná Chut‘ a Potenciál místa či lidí .

  Thumb up 1 Thumb down 1
 50. aggu :

  Houbelec: Ráčej se nezlobit, ale to je jako já o voze on o koze. Já uvedu příklad z posledního pololetí a vy úplně z jiného období s tím, že to číslo je jiné ;) Takhle opravdu ne. Ostrava a Brno za stejné období je samozřejmě srovnatelné plně, i včetně vaší oblíbené suburbanizace, která je obdobná v obou městech (ale která se mimochodem vůbec nepromítá do krajského I/O, takže to z těch statistik přesně nepoznáte). A s těmi blbinkami si já nezačal, téma je NK a já nejsem ten, kdo jej mocí mermo oslím můstkem propojuje s daty ČSÚ o migraci obyvatel v kraji a snaží se tak věštit nějaké hypotetické fiasko, což je populární na jiných ostravských boardech.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 51. johny :

  Tady je to zase jak na sjezdu expertů-demogafů…

  Ostrava – město ztratila od roku 2003 víc jak 15 000 obyvatel. Odhaduju, že za celé období po roce 1989 to bude přibližně dvojnásob. Podtrhuju dvakrát, že se jedná o číslo za okres, který kromě samotného města (už tak zahrnujícího městské obvody, kde suburbanizace probíhá) zahrnuje i některé další samostatné obce (nejsou to náhodou ony cíle pro tu propíranou suburbanizaci?)

  V okrese Brno – město, který taky zahrnuje krom Brna i některé samostatné obce, za stejné období došlo ke zvýšení počtu obyvatel o zhruba 9000.

  http://www.czso.cz/csu/2013edicniplan.nsf/t/B4003AB3BC/$File/401813359.pdf
  http://www.czso.cz/csu/2013edicniplan.nsf/t/B4003AB372/$File/401813033.pdf

  On v tomhle opravdu nikdo nevidí rozdíl?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 52. aggu :

  johny: 1) Suburbanizace neprobíhá mezi městskými obvody ve městě, ale kromě města Ostravy a obcemi ostravského okresu (za posledních 10 let tam je nárůst obyvatel o 10%) i mezi Ostravou a sousedními okresy (hlavně FM, NJ, OP). Tam už se mi to z dostupných dat posuzuje těžko. 2) Pokles obyvatel města Ostravy (cca 10% za čtvrtstoletí) nikdo nezpochybňuje, ale je třeba některým chronickým panikářům připomínat měřítko. Z Ostravy odejdou denně v průměru 3 až 4 lidi, do Brna v průměru přišli 2 lidi denně (z těch počtů by měli třeba v Číně opravdu šok ;) Pokles obyvatel postindustriálních měst proběhl všude na světě, stačí se podívat na Pittsburgh nebo Liverpool (sešup o 50%). Je to přirozené a nevím proč si někdo zakládá na tom že Ostrava už nemá 300k. Za dalších 25 let může mít 250k nebo zpátky 350k, co na tom? ;) Bude to výslednicí mnoha trendů (třeba jaký bude Palyza primátor ;) Nejvíc zábavné je to, jak se to někdo snaží napasovat na úspěšnost projektu NK. Na takovou matematiku já nemám ;)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 53. Balde :

  a navic lepší rozšiřovat centrum, než ty sídliště, myslíte, že někdo do tech baraku bude investovat ?? ty uz tady s nama taky nebudou, v te době to nebylo stavěno na moc dlouhou dobu, jejich životnost není nekonečná

  Thumb up 0 Thumb down 2
 54. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: to ne, ale zas se s tim delaji psi kusy a zivotnost se dost prodluzuje…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 55. Žížal :

  aggu: jen chci poopravit Vaši statistiku o Exodu. Není to 1000 obyvatel z 1000000 za rok, ale 1500 obyvatel z 296500 za rok. První číslo je aritmatický průměr salda za poslední tři roky, druhé je pocet obyvatel Ostravy k 30.6. 2013. Mimochodem Brno je s prům saldem plus 1056 obyvatel ročně za poslední tři roky nejrychleji rostoucím městem v ČR. Zdroj CSU.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 56. aggu :

  Žížal: u čísla 1000/1000000 jsem psal řádově (což samozřejmě sedí), to jsem ještě nevěděl že se to tak zvrhne ;) Ostatní už je +/- přesné, akorát je třeba se vždy bavit o stejném období, což je tady problém. Krno mě moc nezajímá, bylo bráno jako možný příklad, ikdyž i tam mají za poslední pololetí -1000, což asi Onderka nerozdýchá.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 57. bapi :

  btw a platí tedy, že se má začít stavět příští rok?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 58. Martin [msstavby.cz] :

  Houbelec: Exodus ? :D Torchu drsné přirovnání, ne ? Úbytek obyvatel je logický následek situací.
  Ale jinak ti přeuju, ať ti prognostika a věštění vyjde a třeba si tě všimnou v Ezo.tv a uděláš tam skvělou kariéru.
  Jarda: Celkem logické, že v 10mil. aglomeraci Paříže se pohybuje více lidí než večer kolem Nové Karoliny v 10X menší aglomeraci.

  Dva domy do 20ti pater mi nepřijdou jako čtvrť mrakodrapů. Kdyby mrakodrap byl symbolem vyspělosti, je Německo rájem takových staveb. Tak proč není ? …

  Thumb up 2 Thumb down 3
 59. Martin [msstavby.cz] :

  Jinak bytů je prodáno 60-70%. Do kancelářské budovy se očividně stěhuje nějaký nájemce, obchodní prostory se taky začínají pomalu plnit. OC Forum na 96% obsazeno. U Nordicy trvalo okolo dvou let, než do ni přišel první nájemce. A teď je ta budova skoro plná.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 60. Houbelec :

  martin [msstavby.cz]: Není to ani drsné, ani přirovnání. Slovo exodus znamená prostě a jednoduše odchod. A taky by od tebe bylo hezké, kdybys místo projevů ignorance a urážení raději nastudoval, co je to extrapolace dat. Nic jiného jsem neudělal.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 61. Hynek [msstavby.cz] :

  Houbelec: promin, ale ve slovech exodus a odchod je znacny rozdil. mel jsi na vyber docela dost slov a pouzil jsi jedno z nejtvrdsich, jak to popsat, tak se z toho alespon nevykrucuj.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 62. Houbelec :

  Hynek [msstavby.cz]: Ne, není. Jen ukazuješ vlastní neznalost. Slovo exodus je přímo definováno jako odchod většího množství lidí. Takže jsem ho použil správně a mým trestem za snahu mít pestrý slovník jsou výtky neinformovaného okolí. Hurá.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 63. Hynek [msstavby.cz] :

  Houbelec: pokud v tech slovech necitis rozdil, pak ti fakt nepomuzu.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 64. Jarda :

  martin [msstavby.cz]: S tou čtvrtí mrakodrapů to měla být ironická narážka na budovu Tieto, kde CTP dům postupně snižovali a snižovali a pak také ta hrůza, co ještě za komančů měla být ředitelstvím ČSAD. Vy nemáte moc smysl pro humor, že ano? Nicméně z bytů na NK je 74 prodáno a 68 je volných. Pokud se i za takových podmínek vyplatí stavět další byty, tak to svědčí o tom, že i při 50% prodaných bytů má developer vyděláno. http://www.rezidence-novakarolina.cz/vyber-z-tabulky.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 65. Hynek [msstavby.cz] :

  Jarda: smysl pro humor.. jestli ocekavate, ze jakozto tvurci tohohle blogu si budeme strilet z toho, co se tu postavilo (rsp to budem zesmesnovat), pak s temi smysly to nebude tak horke.
  pochopte, ze ta energie, ktere tomu denne venujem, neni smerovana timto smerem.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 66. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Nezlobte se nechápu, bez smyslu pro humor by se člověk v tomhle hnusném městě brzo zbláznil. I když zrovna vy narozdíl od autora smysl pro humor máte.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 67. aggu :

  Jarda: Sorry Jardo, ale ty jsi přímo učebnicový troll. Negativistický pohled na svět + neoblomná touha ty sračky kydat všude okolo.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 68. Hynek [msstavby.cz] :

  aggu: ale nutno rict, ze sem tam je i pozitivni, abychom mu nekrivdili. http://goo.gl/ZQnvYD http://goo.gl/9aC9No http://goo.gl/BSuWrj

  Thumb up 0 Thumb down 2
 69. Hynek [msstavby.cz] :

  ja vim, ze bych asi nemel, ale alespon se nam to nebude tahat do dalsich clanku.. stejne tu resime plno offtopicu.
  Jak se změnil život v krajích za 10 let: Plzeňsko rychle roste, jih Moravy se propadá“ na ihned.cz: http://goo.gl/23Vj8X

  Thumb up 0 Thumb down 1
 70. Jarda :

  Hynek [msstavby.cz]: Díky, že jste se mě zastal!!! Ten článek, mě také zaujal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 71. Jarda :

  aggu: Ne nejsem troll. Nezlobte se,že nehýkám nadšením u každé stavby v OVA nebo MS, to ze mne nedělá trolla (to je něco jiného, zkuste si to nastudovat). A to, že Ostrava je škaredé město, za tím si stojím, ale za žádné jiné bych ho nevyměnil.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 72. aggu :

  Jarda: Být pozitivní neznamená automaticky tupě přijímat vše co se tady nabízí ;) Negativní přístup ti jinou možnost nedává… Tvoje volba. Jen bych se zkusil nad těmi kategoriemi „hnusný“ „škaredý“ někdy zamyslet. Jak by jsi definoval škaredé město? ;) A bere se jen historické centrum nebo město jako celek? ;) Nová Karolina je škaredá? Staré vítkovické pece jsou krásné? Otázky. Samé otázky ;)

  Thumb up 0 Thumb down 2
 73. Jarda :

  aggu: Problémem Ostravy je, že je de facto souměstí a město nerostlo postupně kolem svého historického středu, jak je tomu například u menších měst v Čechách. Ostrava centrum se mi až na vyjímky líbí a NK je rozhodně lepší než koksovna předtím. Na druhou stranu denně vidím, že centrum Ostravy je čím dál tím více osiřelé a chřadne a musím se přiznat, že já sám, už do centra po dostavbě NK a obchodního střediska až ba vyjímky nechodím.
  Čtvrť která se mi opravdu nelíbí je Dubina, ale s tím nic nenadělám.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 74. aggu :

  Jarda: To že Ostrava vznikla jako souměstí žádný problém není. Kde je napsáno, že atraktivita města je přímo úměrná postupnému evolučnímu vývoji z jeho středu? Třeba v Berlíně by asi nesouhlasili ;) Problém Ostravy je jinde, v tom že si nevážíme toho co tu máme, a zejména v imbecilitě našich politiků, kteří prostě nechtějí nebo neumí nebo obojí. Což by nevadilo, horší je, že si nenechají ani poradit (nenechat si do ničeho kecat je přece meta politického boje). 10 let jim trvalo, než pochopili o co jde v Dolní oblasti, teď zas nechápou co s centrem. A na co náhodou šáhnou (Masarykovo nám., prostor před katedrálou, Stodolní…) to podělají. Za čtvrt století se centrum nepodařilo opravit. A když se ty negativní vlivy nakumulují (energie rostou, nájmy vysoké, nevyřešené parkování…) tak je jasné proč je centrum momentálně dole. Nic ale není dole věčně ;) Je to vidět i na příkladu Nové Karoliny, která je imho architektonicky nejzajímavější obchodní centrum v Česku. Pravda mezi idiotskými krabicemi typu Avion nebo skořápkami typu Palladium to je snadné. Ne, že by NK neměla chyby ;) Vliv na centrum má, ale ten pramení z malého sebevědomí municipality a hlavně její lenosti. Na Nové Karolině se masivně investuje, Světlík masivně investuje a magistrát s obvodem dělají v centru co? Hádají se o Ostravici, zalepují centrum asfaltem podle starých komunistických plánů na budování cest, na náměstích místo stromu plácají betonové květináče a reklamní panely…FAIL.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 75. Jarda :

  aggu: Tak pod tohle se vám podepíšu. Teďka na druhou stranu nechápu, kde je ten rozpor, kvúli kterému jste mě nazval trollem, protože jste naprosto popsal mou frustraci Ostravou. Souměstí není problém, ale podle mne Ostravě chybí takový ten historický střed, kde je genius loci daného města.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 76. aggu :

  Jarda: Prostě mě nebaví číst negativismy typu „všechno je hnusné“, „jsem frustrován“ a podobné výlevy…. Toť vše ;) A historický střed? Opět a zase. Ostrava jej má cca tři čtvrtě tisíciletí, jmenuje se Moravská Ostrava a pupík má řekněme někde kolem Morového sloupu ;)

  Thumb up 5 Thumb down 3
 77. mm :

  aggu: Napsal jste tady toho hodně a já musím jen souhlasit. Proč lámat nad Ostravou jen hůl. Ano teď je doba, kdy se ji moc nedaří, ale na vině je jen politika tohoto státu a situace ve světě. Že byla v Ostravě 20 % nezaměstnanost si už asi nikdo ani nevzpomene a bylo to v době, kdy se zdálo, že Ostrava nepřežije ani rok. Od té doby tady máme dálnici (pravda vlnitou), v Mošnově nám stojí Cargo terminál a průmyslová zóna, lítáme do Paříže a Londýna a na místě nudné plochy nám dnes stojí moderní čtvrť Karolina. Kdo by si pomyslel před několika léty, že na Nám. Republiky nám vyroste výškova prosklená budova, a že Ostrava bude mít zdravotnickou fakultu a v areálu FN vyroste vědecké pracoviště na světové úrovni atd…. Ostrava nemá na růžích zrovna ustláno, tak jako Brno, ale i tam mají své problémy s obsaditelností admin. budov, vysokou kriminalitou, určitým typem občanů a prázdnějším centrem, což je fenomén dnešní doby. Bohužel firmy se po Praze nejvíce usazují právě v Brně a tím město více prosperuje. Ostrava měla v době největší slávy 330.000 obyvatel, ale není pravdou, že by všichni odešli a byl to tak nějaký exodus. Spousta lidí, možná necelá polovička se usídlila v sousedství města ať už Vřesina, Děhylov, Řepiště, nebo nedaleká Čeladná, takže ať už za práci, či obchodem nebo zábavou stejně jezdí do Ostravy. Zmiňoval se tady Pittsburg nebo Liverpool, ale netřeba chodit daleko. Vedle stojící Katowice v době největší slávy 380.000 obyvatel, dnes mají zbídou 300.000. Kdy začala Ostrava ztrácet a také celá republiky. Po nástupu Kalouska, který jen bral a to přesto, že byl ze strany ekonomů upozorňován, že to pouze tomuto státu uškodí. A kde se to projevilo nejvíce. V Ostravě, která doplatila na svůj status průmyslového města. Že se všichni stěhují pryč a budou, to je přece hloupost. Znám spoustu lidí, kteří se z Prahy budou vracet a nebo, kteří tam jen dojíždějí za prací a bydlet tam ani náhoda. Proč je takový zájem o vlakovou trať Ostrava-Praha, protože na ní kolují lidé kteří tam jedou za prací a zase zpět a nemají potřebu tam bydlet. Známá z Pardubic musela pracovně přejít do Prahy, kde je 4 dny v týdnu. Už si hledá práci zpět v Pardubicích. Já prodal byt v červenci byt v Porubě a ten koupila rodina z Prahy, kdy paní tady získala práci. Ostrava se bude muset hodně probíjet, hodně věcí ji uškodilo, ale jak už tady bylo řečeno, nic netrvá věčně a její lesk byť v jiné podobě se ji vrátí. A to samé bude platit i o Karviné. Když krachne Škodovka, tak z Mladé Boleslavi bude vesnice a když krachne větší podnik v Liberci, tak to bude to samé co v Ostravě. Centrum Ostravy je stále výstavné, ale je třeba mu ještě pomoct, bohužel kovová zábradlí, klasický asfalt a zmršené některé projekty viz. kolem katedrály mu moc nepřidají.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 78. Martin [msstavby.cz] :

  Jarda: Já humor mám. Ovšem, když prakticky denně čtu hlouposti, které vymyslíš ty a tobě podobní. Tak se nediv, že úsměv se mění v znechucení :)). Jinak pokud něco myslíš vtipně. Běžně se v diskuzi používají „“ nebo smajlíci.

  Hnusné město je krásný výstřel do tmy.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 79. Danek :

  mm: mm: Už dlouho jsem nečetl tak inteligentní názor.Možná po přečtení tohoto článku dost lidí prozře, že se opravdu nemáme tak špatně.Jak se nám bohužel snaží podsouvat třeba tisk.Možná bych tady na stránkách mohla být kapitola i kapitola o rozvoji třeba Ostravy a dalších měst, kde by mohli lide přizpívat svými nápady,kterou lokalitu by zlepšila a jak.Jen nápad.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 80. Jarda :

  aggu: http://goo.gl/XhwpYg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 81. Jarda :

  aggu: Pokud Vás něco nebaví nečtěte to.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 82. balde :

  v Karolina parku, uz je od pondelka prrstehovana, prvni firma

  Thumb up 6 Thumb down 1
 83. Summerboy :

  mm: To by se mělo vytisknout a vyvěsit zarámované v redakcích iDnes a jiných podobných sraček. Ostrava má problémy. Které město je ale nemá…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 84. Summerboy :

  balde: Hleděl jsem, když jsem jel v noci z neděle na pondělí tramvají kolem a nahoře se svítilo! Jelikož jsem měl upito, tak jsem druhý den nevěděl, jestli se mi to náhodou nezdálo, tak jsem rád, že ne :-D!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 85. Danek :

  Summerboy: Podle mě je zatím obyčejný konkurenční boj.Že toho Praha chce pro sebe co nejvíc to je jasné a tisk mu k tomu vydatně pomáhá.Možná bych se nedivil ani kdyby to bylo na objednávku.Proto čteme pořád články o ovzduší, zvyšující se kriminalitě,prazdných obchodech,vylidnujicí se městech v MS kraji.atd.kdo by asi s pražáku psal tam na konci světa v Ostravě se žije super.Ovzduší se každým rokem zlepšuje.Kriminalita klesá,města se vylidnují ale které ne.To by asi nikdo nečet.nadpis prodává.Jo nevíte která fa. v té Karolině parku?

  Thumb up 2 Thumb down 2
 86. balde :

  Danek: nejaci ajtaci, nevim nazev

  Thumb up 0 Thumb down 1
 87. balde :

  a dalsi najemce VKarolina Parku, dole se nam usidlila pobocka Raifaissen bank

  Thumb up 1 Thumb down 1
 88. Jiřík :

  balde : Bohužel zase na úkor vylidnujícího centra z poboček Imperial a na Hradbách. :(

  Thumb up 1 Thumb down 0
 89. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: ja jak to slysim dokola, tak zacinam pochybovat o tom oznaceni „oziveni/vylidneni“ v tomhle kontextu. vazne je tak zasadni, ze nekde za rohem je banka nebo obchod s riflema? kolikrat tydne to clovek vyuzije? ja myslim, ze to centrum by se mohlo transformovat na oblast, kde jde clovek stravit nejaky cas – tedy z duvodu nejakeho oddychu, pobaveni… a ne, ze se riti do banky, kde na prepazce poda nejaky papir a riti se dal (a tim ma na nasledujici rok s bankou vyrizeno). z toho pohledu jsem dokonce rad, ze tyhle pociny, ktere jsou *jen* o vymene financi za zbozi (a na to nabalena administrativa), se presunuly do krabice. stejne tak mi prijde ok, ze to neni utopene nekde v ulickach v centru, ale ma to clovek u zastavky a ma kde zaparkovat, kdyz tam jednou za uherak potrebuje.

  uznavam, ze v ramci tehle filozofie je tezke to v tom starem centru rozbehnout (zvlast, kdyz forum je prakticky kombinaci obchodaku, ale umi tam udelat i koncert a podobne a dal se tu rozrustaji nove vitkovice, ktere si tuhle funkci uz ted pomalu kradou, az ji ukradnou uplne – na tom bude pekne videt, jestli existuje poptavka nebo ne. ale 2-3 takove oblasti se imho neuzivi, nebo by musely byt nejak myslenkove oddelene – treba v centru program spise pro starsi a v dolni oblasti pro mladsi.. a pak tu mame jeste cernou louku..). idealni by bylo, aby to fungovalo tak, ze clovek muze do centra jit na slepo a vi, ze se tam bude neco dit. pak verim, ze tam lidi budou chodit prave za zabavou a nebudou misto toho hledet pul dne na televizi. a tomuhle ja bych rikal „oziveni“. ale to jsme na jine planete trosku, no..

  Thumb up 4 Thumb down 2
 90. Crazym :

  Tak si taky trochu přisolím.. :-) Ta „nová“ IT firma na Karolině se přestěhovala z 30. dubna kde měla pronajaty 2 patra. Funguje už léta. Včera jsem se to dozvěděl od zákazníka. Takže výsledek je něco málo pronajato v nové budově na Karolině a dvě opuštěné patra nájemní budovy někde jinde v centru. Já osobně nevidím žádný přínos pro Ostravu v podobě oživení centra, jen se to přesýpá z jedné strany na druhou. Snad jedině, že konkurenční boj snižuje ceny nájmů a časem se to snad dostane na úroveň kdy se objeví i nové firmy, které na to budou mít platit si drahé nájmy v tomhle pseudocentru třetího největšího města v republice.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 91. Jiřík :

  Hynek [msstavby.cz] : Nějaké náznaky v centru jsou ať nenadávám. Třeba Laser Game a tímto směrem jak říkáš by se to mělo ubírat.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 92. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: tak uprimne zrovna z laser game v baraku od meldensohna mam trosku zvlastni pocit, ale uznavam, ze to je dobry priklad toho, kam mirim.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 93. Balde :

  dalši pronajaty prostor na nove karolině, už probihají práce, prozatim nejde definovat o co pujde

  Thumb up 1 Thumb down 2
 94. Hynek [msstavby.cz] :

  jeste k tematu vylidnovani: clanek „Když méně neznamená více aneb demografické „smršťování“ Ostravy“ v bullettinu Krásná Ostrava: http://goo.gl/Q3Zbp3 (pdf)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 95. Balde :

  jinak v další obchod v karolina Parku, je kvetinářství, a vypadá to, že se na dalších prodejních jednotkách začíná pracovat

  Thumb up 0 Thumb down 2
 96. Jiřík :

  Balde : Já tam viděl i nějaký obchod s čarodějnicemi. Myslíš tohle nebo něco jiného ?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 97. Balde :

  Jiřík: asi jo, oni tam mají i takove ty dekorativni věci, ale nevim jestli to je vic květinářství nebo takovy ten doplnkovy shop :D

  Thumb up 0 Thumb down 1
 98. Danek :

  Poprosím zda někdo nevíte kdy se má začít stavět 2etapa Karoliny?Je polovina roku 2014 a stále se nic neděje.díky

  Thumb up 0 Thumb down 0
 99. Gotak :

  Danek: Tak jsem trosku pohledal, protoze me to taky zajimalo a podle clanku na rozhlas.cz to bohuzel vypada, ze letos se jeste nezacne :( http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/nova-karolina-zustava-nedokoncena-dalsi-etapa-vystavby-vazne–1310796

  Thumb up 0 Thumb down 0
 100. Petra :

  :) tak mě napadá… A k čemu bude ta druhá etapa dobrá? :) Kdo tam bude bydlet? A kdo nakupovat? Už nyní mnoho obchodníků chce končit… Tak nějak, ptal se někdo lidí, co vůbec chtějí? Ještě, že je to Trojhalí chráněno… Máme Karolínu a centrum je skoro mrtvé… :) Co tak vnímat město jako živý organismus a ptát se na jeho potřeby? :) Milé dny… p.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 101. Balde :

  Karolina není problém centra, Karolina tam naopak ty lidi dokáže dostat protože májí kde parkovat, chyba byla nepostavit podzemky pod Masarykáčem, takhle jsou v centru bud kancly v obytných domech, nebo Ostravská univerzita, lidi se po práci a škole zvednou odjedou domu a všichni zavrou krám jak hospody tak obchody, problém centra je, že tam nikdo nebydlí ne Karolina

  Thumb up 2 Thumb down 0
 102. Summerboy :

  Petra: „ptal se někdo lidí, co vůbec chtějí“ – jak si to představujete? Že někdo bude obcházet po ulici kolemjdoucí a ptát se jich? „Už nyní mnoho obchodníků chce končit“ – kterých? Kde? Odkud to víte? Sepište je sem.. Kdo tam bude bydlet? Inu další, co nebudou bydlet jinde. První etapu máte z velké většiny prodanou. Tak je třeba druhá. Město jako živý organismus – souhlasím. Ale nestavme se a priori proti všemu novému.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 103. Hynek [msstavby.cz] :

  Petra: „mnoho obchodníků chce končit“ – to je domnenka na zaklade ceho? kteri obchodnici chcou skoncit? ted se tam pomalu ale jiste presunuli lidi, vzadu se otevrelo trojhali, ktere bude taky protahovat lidi kolem centra, v tenhle moment chcou skoncit? jak mysli, nevim ale jake meli predstavy, kdyz se tam nekdy vyskytnu, tak je tam mrte lidi.

  a centrum bylo (po sichte) mrtve, co ja pamatuju (to byla jeste v miste karoliny dira v zemi). centrum je mrtve, pac se tam (temer) nic nedeje. kde jsou zakouti, kde se neco deje, se neda rict, ze by bylo mrtvo (minikino a spol). a samozrejme viz Balde. clovek bydlejici v panelaku nekde mimo centrum, vsechno, co potrebuje, ma mnohem blize, takze si to nekomplikuje. tze bud je tam treba lidi nastehovat, anebo nabidnout neco, za cim jim nevadi „cestovat“.

  a neprijde mi, ze by byl zasadni problem s parkovanim v centru v dobe, kdy je mrtvo.. tohle bych resil, az to problem bude. samozrejme kdo je liny se projit 300m, tomu nikdo nepomuze.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 104. aggu :

  Karolina je vizitka developera. Jasné, je tam několik failů, ale jinak se nemá v lize českých shopping mallů za co stydět.
  Centrum je vizitka města (MOaP, MMO).
  Obojí se ovlivňuje, ale existence jednoho není fatální pro druhého.
  Jeden investuje miliardy, staví. Druhý lelkuje, investuje jednotky miliónů (a z toho ještě většinu doluje z EU), okecává, vymlouvá se, priority má jinde (Hrabová, Mošnov) a na co šáhne, to podělá.
  Nerovný boj ;)
  Bzilion keců ( http://en.wikipedia.org/wiki/Urban_legend ), debat, kulatých stolů. Ale zatím žádný „Prokeš,Sitte,Pleskot,….“.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 105. Hynek [msstavby.cz] :

  + k tomu je pak usmevne, ze tady je nejaky „festival v ulicich“, ktery nakonec misto oziveni ulic (az na par svetlych vyjimek) naopak lidi z ulic stahne opet do krabice. absurdni. a mozna me irituje krapitek vic spis to, ze to Zlata normalne neuzna, ale politicky krouzi. snad to za rok zas bude davat smysl.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 106. Balde :

  Hynek [msstavby.cz]: naivko, kdyby jsi si o tom něco zjistil, tak bys tu nepsal takové kraviny, festival v ulich nebyl v v okoli masarrykáče, protože do poslední chvíle se nevědělo jestli se tam bude měnit za dlažba nebo ne, proto to bylo vše u trojhali, kdyby město vědělo předem že se tam kopat nebude tak by to klasicky bylo tam.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 107. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: oka. zajimave, ze toto slysim poprve. mimochodem planovat vymenu dlazby tak, aby se kryla s nejvetsi udalosti ve meste, kdy tady prijdede daleko nejvic turistu, je samo o sobe na poklepani si na celo..

  zrovna trojhali chapu a nemam s nim problem, je to nove otevrena chlouba, chteli to provarit. ale to snad neznamena, ze zbytek nemuze byt normalne, jak byval, ne? zas tak daleko to neni.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 108. Balde :

  Hynek [msstavby.cz]: jj souhlasim, ale včera v telce to rikala i Zlata holušová, že to ylo kvůli tomu že se měla v centru rekonstruovat ta jedna hl pěší zona si nepamatuji jak se jmenuje ta ulice a oprava masarykače, tak proto

  Thumb up 1 Thumb down 1
 109. Jiřík :

  Příští rok bude v Ostravě MS v hokeji i Colours. Takže za rok ta dlažba bude důležitější než letos !!!

  Thumb up 0 Thumb down 1
 110. Hynek [msstavby.cz] :

  Jiřík: tak snad se to da naplanovat tak, aby to nebylo rozrypane v terminu 14.-20.7.2014, ne? a taky by bylo fajn vymyslet podminky vyberoveho rizeni jednou a poradne a ne je menit, pac staly za starou backoru. jak kdyby se tyhle veci delaly na teto planete poprve.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 111. acdlcia [msstavby.cz] :

  Balde: „kdyby město vědělo předem že se tam kopat nebude“ – takže město neví jestli město bude opravovat dlažbu – tomu říkám vrchol neschopnosti.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 112. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Ne že bych se zastával radních v centru, ale nebyl problém u (opakovaného) výběrového řízení jak psal kenny?
  Budou mít co dělat aby to do MS stihli. V 21. století bývají vánice i počátkem dubna…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 113. Balde :

  http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ohrozi-trojhali-zivot-v-historickem-centru-mesta-20140731.html

  všichni si stěžují že centrum je prázndé a při tom si za to mužou lidi sami, viz článke

  Thumb up 0 Thumb down 1
 114. Hynek [msstavby.cz] :

  Balde: mno.. musim rict, ze zaviracka zahradek ve 22 je opruz, zvlast, kdyz je horko. ale nejake venkovni koncerty nevidim duvod proc by nemohly koncit v 22h. nehlede na to, ze nejmin Festival v ulicich probiha ve vsedni dny, kdy bezny clovek rano vstava do prace.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 115. Danek :

  Ted čtu článek a kladu si otázku proč v 100tis.Olomouci vznikají vyškové stavby a 300tis.Ostravě ne.http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/investor-santovka-tower-kvuli-uzemnimu-planu-zaluje-olomouc-1133534

  Thumb up 1 Thumb down 0
 116. Rýša :

  Danek: Zřejmě proto, že Olomouc je na historické památky docela slušně zásobena – tzn. že kdysi měly tyto stavby zelenou, takže i výškové stavby tam dnes, kdy mnohdy se jedná o zajímavou architekturu, mají zelenou. Prostě se jen město nezakonzervovalo a myslí do budoucna, kdy děti našich děti se budou zajímat o stavby, které vznikají v dnešní době. Ať se to tady někomu líbí nebo ne, tak olomouc, Brno i Praha jedou, jen Ostrava jaksi furt mele o krizi….
  Ostrava je na historické stavby chudá, mnohdy své klenoty nechala zbořit (třeba Německý dům) nebo zchátrat ( třeba namátkou dnešní stav Polského domu, OD Ostravica, Městské jatky) a tudíž nemá ani zájem, aby se tady stavělo, co by Ostravu zviditelnilo po architektonické stránce.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 117. valach jak poleno :

  Rýša: To jsem úplně nepochopil to propojení mezi historickými památkami a výškovými stavbami. Souhlasím, že Praha a Brno celkem „jedou“, ale že by zrovna Olomouc? Spíš Plzeň.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 118. Rýša :

  valach jak poleno: …asi tak, že se tehdy město nebránilo krásným moderním stavbám, které dnes obdivujeme co by historické památky z dob hodně minulé. A dnes se město nebrání zajímavým výškovým stavbám, které přece jen více zviditelní město, než jen přízemní obchoďáky.
  Jen Ostrava má stále hrůzu z výškových staveb – viz co bylo řečí a průtahů kolem výškové budovy na Náměstí republiky, až díky těm průtahům a pak i následné „krizi“ vzniklo osekané dvojče.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 119. Danek :

  Upřímně si myslím, že právě v Ostravě by měli výškové stavby vznikat.Trochu je to přitažené za vlasy, tam kde by vyškové stavby měli vznikat tak nevznikají(Ostrava) a tam kde se jedná o historická města(Praha,Olomouc čast.Brno tam se vyškové stavby stavějí)Ne nadarmo Praze hrozí Unesco.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 120. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Jaký by byl přínos výškových budov pro samotné město a jeho fungování. Vliv na život obyvatel atp.?

  Thumb up 1 Thumb down 1
 121. PetrP :

  Tak já bych třeba pár výškových budov v Ostravě velmi přivítal, když už nic, tak město pak vypadá moderněji… O tom kdo jede… Praha vždy pojede, je tam sídlo snad všech organizací, podniků, firem, úřadů apod… Tak je to jasné… Zbytek nevím jistě, jestli zrovna jedou… Nedávno jsem četl článek o Brně, bylo to z nějakého jejich regionálního média a taky tam město pěkně kritizovali, že spí, nic se nebuduje a pod… Myslím, že všichni tak nějak Brno přeceňujete… Ale je to jen můj názor.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 122. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Vliv to má i nemá. Stejně jako architektura. Kdo by nechtěl bydlet ve městě které má moderní stavby. Ať již výškové nebo ne. Jinak jak píše Petr co se týká Brna, to je přesně ono. V mediích je prezentováno jako moderní město(bohužel tomu napomáhá třeba i stavba nejvyšší stavby v ČR),plné VŠ studentu a IT pracovníku. A jak vidíme dle jejich regionální deníky je kritizují. My máme s Ostravy myslím ten samý pocit, protože nikdo nevidí nebo nechce vidět, co se všechno podařilo.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 123. acdlcia [msstavby.cz] :

  Brno namátkou
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=118741949&postcount=2858
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=116304263&postcount=2775
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=114600683&postcount=2747
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=115024321&postcount=2753
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=117691224&postcount=2816

  Thumb up 0 Thumb down 0
 124. Martin [msstavby.cz] :

  Jako nevidím souvislost výškové stavby = moderních arch.
  A jak tu někdy někde psal, že výškové stavby jsou symbolem prosperity. Ehm jo ale i ne, že http://www.tyden.cz/obrazek/201304/516509b79450a/crop-388509-pch.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 2
 125. summerboy :

  martin [msstavby.cz]: Hahaaa, no, nevím nevím, ale myslím, že i ten Pchjongjang vypadá lépe s tím hotelem než bez něj :-))!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 126. aggu :

  2 články k tématu.
  http://www.architectureanddesign.com.au/news/sydney-needs-more-skyscrapers-to-remain-a-global-h
  http://www.greenprophet.com/2012/02/skyscrapers-predict-economic-turmoil/
  IMHO: Ostrava, ani jiné české město výškové stavby nepotřebuje. Světoví budeme když si zameteme chodníky a uklidíme psí hovna v parcích. A v případě Ostravy nebo Brna když se konečně někdo začne zabývat strukturou města v úrovni -5 až +30 m. To bude na příštích 200 let bohatě stačit.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 127. aggu :

  PS:
  Highrise 100-200m
  Skyscraper 200-300m
  Supertall >300m

  Thumb up 1 Thumb down 1
 128. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Super odkazy!
  summerboy: Spíše bez budovy hotelu.Ale i tak by to bxyla pořád bída.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 129. acdlcia [msstavby.cz] :

  Když je tady řeč o těch výškových stavbách tak tohle je taky v Brně.
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=104594026&postcount=501
  http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=117102339&postcount=389
  Takhle nějak mohlo vypadat třeba i Tieto a nakonec z toho je takový nedomrlý, nedonošený…

  Thumb up 1 Thumb down 2
 130. Martin [msstavby.cz] :

  Z istav.cz Výstavba centra Nová Karolina – II. etapa 1,300.00 Mio CZK, 03.02.2015

  Thumb up 0 Thumb down 0
 131. Balde :

  martin [msstavby.cz]: tím je myšleno že se hledá zhotovitel pro další etapu bytů?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 132. Martin [msstavby.cz] :

  Balde: Nemohu s přesností říct. Netuším, podle čeho jsou stavby do seznamu zařazeny. Ale většina z uvedených staveb se má brzy realizovat. Ale fakt netuším.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.