Visuté galerie – fotky postupu prací

Aktuální fotky z postupu prací na projektu Visutých galerii u Ostravice v blízkosti Krajského soudu.

Aktuálně se dláždí parkoviště u soudu a pracuje se nejspíš na podjezdu pod lávkou pro cyklisty (tak to na mě působilo).


Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Tak co? kdo bude prvni a zase napise ze je to sunelovai mestskeho rozpoctu a je to naprosto zbytecna stavba?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Michal :

  Ano, je to naprosto zbytečná a hloupá výstavba. A vrchol geniality je vysázení stromků pod nimi – na magistrátu zřejmě řekli všem budoucím záplavám stop!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. marian :

  Tomas T.: že je to tunel je jasné :-) jde jen o to, jak to bude vypadat a sloužit.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Michal: nevim, jestli ty stromy nepatri spis do projektu kolem Ostravice, pocitam, ze to ma byt prirozene zpevneni.. a jinak mi to prijde v pohode, parkrat jsem se tam valel v lete a takovy stromek sem tam se hodi, jinak je clovek uplne uvareny.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  NO už by mohli vytunelovat rozpočet i tím, že opraví budovu soudu :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Čím víc se to zrevitalizování okolí Ostravice dokončuje, tím se mi víc líbí, jak říkám kdyby to bylo dřív… Vysazené stromky ve svahu hrází jsou ok, ale ty co jsou pár metrů od koryta a ještě i v místech kde je Ostravice spoutána vysokou zdí jsou odsouzeny k záhubě neboť než se z nich stanou odolné stromy, což nějaký ten rok potrvá, tak ta voda ode zdi ke zdi příjde určitě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Pokud zkvalitnění a zpestření městského prostoru je hloupost, tak ok no. Proto to tu vypadá tak jak vypadá…

  marian: A po 21. prosinci bude konec světa…
  Já jsem jsem až udiven, jak lidé mají přehled o o tom, co je a není tunel…..!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. marian :

  martin [msstavby.cz]: u českých politiků je třeba ctít presumpci viny – http://ostravablog.cz/komentare/tresnicka-na-podezrele-upecenem-dortu-noveho-hejtmana-novaka/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Martin [msstavby.cz] :

  marian: Ale v celém vedení města nesedí jen klony Nováka, kterého moc nemusím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. mm :

  Jiřík: Budovu soudu bude muset nejspíš opravit ministerstvo spravedlnosti a jelikož to se vyčerpalo na soudu v Brně, jen tak rychle to tady nebude, což je škoda, protože opravu fasády a celé budovy by to už chtělo. A že se něco tady zkrašluje – to je přece jen dobře, byť to jsou jen maličkosti. Co je tunelování by si měli opravdu někteří přečíst, nebo mi chcete namluvit, že vše co se tady staví či opravuje je jen velký tunel. Ten se mimochodem stavěl u Jablunkova.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. marian :

  to možná nesedí (myslím, že samotný kajnar je jen nastrčený poctivka-naivka, ty kšefty řídí někdo jiný), ale ten systém tak funguje. Že občas někoho chytnou, to není žádný ojedinělý výstřelek, ale jen špičička ledovce. Z veřejných zakázek politické strany a politici žijou, o nic jiného v politice nejde, nějaká levice/pravice, to řeší nasraný dělný lid u piva, ale oni se tomu mezi sebou na golfu jenom smějou. pravda je, že se to poslední dobou prý trošku zlepšuje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  podle některých by město nemělo asi stavět a opravovat, nic.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. marian :

  Balde: ale jen ať staví, opravujou :-) ale nemůžu si pomoct – politik má velmi krátký čas na to, aby se zabezpečil, to není byznys na dlouhé roky. takže se činí a snaží vydělat dost peněz na znovuzvolení a získaz dost bodů u voličů. veřejné zakázky mají dvojí účinek: občan je šťastný, že se obec zvelebuje a politik/strana si ulije nějaké peníze na kampaň, obojí zajistí další volební období a plynulý chod systému. všichni (politik, firmy, občani) jsou happy – kdo by to měnil? http://www.motejlek.com/schieberi-vsech-zemi-pozor-zacina-tazeni-proti-offshore-firmam – tohle jsou v porovnání s DP Praha nebo ČEZ vpodstatě čučkaři z ostravské periferie a přesto si někdo letos vybral 47 mega … za to si zaplatíte pisálků na PR, billboardů kolik chcete.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Nimrod :

  Jedním slovem – PARÁDA. A ty negativně smýšlející jedince tady zase jiným slovem – HNUS!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Jenik :

  proc je na tech opernych zdech nyni a to na obou brezich zavesena ta oskliva trubka ?! to je provizorium nebo trvaly stav ? k cemu ?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Balde :

  marian: vim ze tohle neni web o korupci, ale politici, jsou obrazem cele spolecnosti, vsichni z nas korumpujem jen v malem, a sme pak posrani ze oni to umeji ve velkem, tak jim uz nezavidte lidi

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. marian :

  Balde,Nimrod: s tím souhlasím. žádné oni, jsme to prostě my. trochu více k věci: dneska v trafice jsme viděl MS Denník s velkým titulkem: Problémy s podezřelým financováním cyklosteszek kolem Ostravice.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  *komentare k cyklostezkam jsem presunul sem http://www.msstavby.cz/cyklostezka-slezskoostravsky-hradhrabova-21-11-2012/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Crazym :

  A přidáme jednu ze dneška: http://slecinky.eu/images/79861142144551162591.jpg Na stavbě se pilně pracovalo i v té zimě… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Hodně pěkné.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Balde :

  doufám ze ty galerie udelaji po celem brehu v centru

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Balde: Doufat není zakázáno.. :-) Ale asi tě zklamu, budou jen dvě, u soudu a u ulice Matiční. Myslím že i tak jich je až dost… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Trochu aktuálního info ze včerejška:
  http://slecinky.eu/images/35619161425284883364.jpg
  http://slecinky.eu/images/21185953030946343241.jpg
  http://slecinky.eu/images/84083562427825818102.jpg
  Některé detaily nevypadaj špatně:
  http://slecinky.eu/images/54079021314192315403.jpg
  http://slecinky.eu/images/73889066845719649849.jpg Tady mě překvapilo, že to sklo na podlaze není průhledné, ale pokud bude svítit, může to být skvělý efekt, pokud ne, je tam zbytečně.
  První dojem je, že ta galerie u soudu může být fajn místo k zastavení, zábradlí vypadá dobře, má fajn výšku a sklon a přímo láká k opření. Na té galerii u ulice Matiční kazí dobrý dojem velká intenzita hluku dopravy z ulice Českobratrské.
  No a na závěr jedno rýpnutí, na to že to mělo být do 9.1. 2013, tak jsem se včera rozhodně po cyklostezce neprojel. Ne že by mi to vadilo, jsem rád, že se to vůbec dělá, ale ať tam příště ty cedule nedávaj… :-) http://slecinky.eu/images/47661525335554114833.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: tos klido mohl nalifrovat pres kontaktni formular, udelal by se z toho clanek :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: btw ta prvni fotka.. to tam intenzivne betonovali, to je jako prujezd? tam daji semafor, nebo jak? :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Proč není průhledné. Vem si, že bys byl emancipovaná právnička co si výjde z krajského soudu zakouřit nebo se prostě nějak dostane nad ty skla a pod tebou by byla kupa zvědavců co by ti čuměla pod sukni ! :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]: Jo, je to docela chytré využití zbytečného prostoru. Už kdysi jsem dumal jak tam vyřeší tu cyklostezku a vypadá to že to je ono, akorát tam bylo málo prostoru, tak tam asi bude zůžené místo. Ale nájezdové rampy na most jsou na druhé straně toho sloupu, tak jsem zvědav jak to vyřeší. Třeba tam v rámci ochrany EU oveček bude jednosměrka nebo ten semafor… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Co se týče toho skla, tak si myslím, že pokud nebude svítit, tak je to zbytečný, prodražující, desingový prvek, který si myslím bude za nepříznivého počasí (třeba sněhového poprašku) i nebezpečný.
  Jinak sklo v podlaze visuté galerie vždy sloužilo k možnosti průhledu ale tady se prostě není na co dívat, tak nevím co tím pánbůh myslel… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. Martin [msstavby.cz] :

  Crazym: Tam je to opravdu jen designový prvek. Ale zas jen tak vykonzolovaná betonová deska by nebylo to pravé.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.