Nová transformovna v Porubě umožní rozvoj

V Ostravě – Porubě byla v těchto dnech dokončena nová transformovna. Minimálně tuto městskou část zasáhne masivní výstavba.

Bezmála půlmiliardová investice umožní pokrýt rostoucí požadavky na odběry energie plynoucí z rozvoje průmyslových a obchodních zón v dané lokalitě. Cílem projektu je rovněž zvýšit spolehlivost a kvalitu dodávky stávajícím zákazníkům. Nový uzel distribuční sítě „vyrostl“ na ulici 17. listopadu u výpadovky směrem na Klimkovice, v těsné blízkosti průmyslové zóny ProLogis Park a Průmyslového parku Poruba.

Cílem investice je především zvýšení kapacity distribuční soustavy v lokalitě, tzn. pokrýt nové požadavky na připojení a současně umožnit rozvoj stávajících objektů v Ostravě-Porubě. Součástí stavby je i prostorová rezerva pro další možné rozšíření areálu nové transformovny v případě budoucí potřeby navýšení odběrů energie v lokalitě.

Ze stávajících odběratelů, kterým nová transformovna a související investice do sítí umožní navýšit odběry, se jedná např. o Fakultní nemocnici Ostrava, Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava a lokalitu průmyslové zóny u transformovny. K novým připojením dojde např. v souvislosti s realizací stavby Superpočítačového centra v blízkosti VŠB-TU Ostrava, rozšířením Vědeckotechnologického parku v Pustkovci, obchodní zóny podél ulice Opavská, či průmyslové zóny nad Porubkou.

zdroj: infoportaly.cz

[geo_mashup_map  zoom=15]

Související články


Komentáře

 1. LP :

  Tuší někdo co je myšleno obchodní zónou podél ulice Opavské?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  LP: nejspis rozsireni globusu..

  Zahájení stavebních prací: léto 2013
  Plánované otevření: podzim 2014
  http://www.reflecta.cz/cz/os_plan_centra.php

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. mm :

  Konečně, na to rozšíření vcelku čekám, přestože to možná zase nějaký ten odliv z centra bude mít za následek, což mě sice mrzí, ale jak jsem již řekl, kdo chce cestu si do centra najde. Je pravdou, že Globus patří mezi špičky v hypermarketech, takže to rozšíření o galérii mu jen prospěje.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. MM :

  LP: Podle mého se jedná o areál Globusu, je známo, že má vlastní „plynovou elektrárnu“ aby pokryl své potřeby. Plánuje se také rozšíření prodejní plochy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. LP :

  MM: Pravě kvůli té vlastní elektrárně si nemyslím, že by šlo přímo o rozšíření Globusu… Možná kolem, tam je hodně vhodných míst… A řada obchodům by té lokalitě komerčně pomohla… Nějaký nábytek, hobby market, restaurace možná autosalon…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Tak za globusem bylo jeste planovano postavit makro, pro lidi ze smeru z opavy, takze mozna to.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Summerboy :

  Tomas T.: To máte odkud tu informaci o Makru? To by byla totiž bomba, vůbec by mě nenapadlo, že by stavěli druhé Makro v Ostravě..? – Aha, teď se dívám na jejich stránky a nějak jsem zaspal dobu – myslel jsem, že Makro je stejně jako Ikea jen v Praze, Ostravě a Brně a ono je mezitím i ve Zlíně či dokonce v Karlových Varech (wtf!)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Danek :

  Makro tak nebude(je to však 3-4roky stará zaležitost).MO Puskovec řekl že, ne a dobře udělal.Lide si nepřáli tak je vzal v potaz.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. aldik :

  Hynek [msstavby.cz]:

  Koukám na to rozšíření Globusu, a zajímalo by mě kolik z těch obchodů bude mít v Ostravě další provozovnu a které se jen přesunou.. třeba z nedaleké galerie u Tesca nebo Sparu, je to sice jejich věc, ale nevím jestli se další obchody uživí…

  Na http://reality.aktualne.centrum.cz/fotogalerie/2012/10/21/nove-otevirana-nakupni-centra-v-cesku/ u posledních třech fotek kde píšeou o Géčku píšou, že jednají s nějakým strategickým partnerem.. kdo ví kdo to bude.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. MM :

  aldik: Například nyní ve Futuru končí prodejna C&A. Do konce roku to zavřou, ale neví co tam bude dalšího. Už nejsou ani v centru, v Baťovi u Lasa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  MM: C&A je v Karolině. To je taky centrum…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Balde :

  martin [msstavby.cz]: s tímhle názorem taky souhlasím, nevim proc oddelujete karolinu od centra kdyz je to nova cast centra

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  aldik: tak v globusu je lidi dost, podle me se to sveze.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. LP :

  Hynek [msstavby.cz]: Presne tak, v Globuse je plno a byla by z jejich strany hloupost to nerozsirit… Je to idealni misto pro obchodni zonu – dobra dopravni dostupnost, okraj mesta, v tesne blizkosti hlavniho tahu napric MS krajem…

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.