Veřejný prostor na Hlavní třídě

Jeden z nejlidnatějších ostravských obvodů Poruba chystá proměnu prostoru u kruhového objezdu na Hlavní třídě, který je pomyslným centrem čtvrti. Návrh chce připravit ještě letos a místo upravit do konce roku 2021. ČTK to dnes sdělil mluvčí porubské radnice Martin Otipka.

Starostka Lucie Baránková Vilamová (ANO) uvedla, že radnice nechce dělat žádnou rozsáhlou přestavbu, ale zachovat dosavadní charakter místa a upravit ho tak, aby se tam všichni cítili lépe. „Víme, že tady chybí toalety nebo vodní prvek, který by v horkých letních dnech, kterých přibývá, dokázal ochladit vzduch. Přemýšlíme i o spoustě dalších věcí, které by mohly lokalitu učinit přitažlivější,“ uvedla starostka.

Návrh radnice představí veřejnosti, následovat bude vytvoření projektové dokumentace, úprava zeleně a pak i celého prostoru. „Jako základ pro revitalizaci bude sloužit analýza území, kterou si Poruba nechala udělat před několika lety. Vznikala v součinnosti s místními obyvateli, jeho návštěvníky i podnikateli, kteří v okolí mají své živnosti. Návrh bude obsahovat všechny jejich podstatné připomínky,“ uvedla starostka.

Prostorem u kruhového objezdu projdou denně tisíce lidí a konají se tam nejrůznější sportovní, kulturní a společenské akce. Radnice tam nyní instalovala výstavu, která lidi seznámí s tím, jak se místo v průběhu let měnilo, a také představí nejdůležitější data z analýzy. Výstava bude k vidění do 23. září.

zdroj:  archiweb.cz

Související články


1 komentář

  1. O. :

    Vim ze tady budu ukamenovan, ale kdyby melo jit o nejakou vetsi prestavbu, kde by se i kopalo do zeme, primlouval bych se za podzemni parkovani. Pokud pujde jen o lavicky a hajzliky, tak to je samozrejme pase. Jinak se mi libi uprava pred Duklou i naproti pred Palacou, tak pokud by to nejak navazovalo, tak by to bylo fajn. Ale taky si myslim, ze ten prostor neni v nijak tragickem stavu, takze kdyz se tam nebude nic menit, nic se nestane. A libi se mi, ze se v Porube v posledni dobe zabyvaji (zabyvame) zlepsovanim kvality verejneho prostoru, a to nejenom v centru obvodu. Jen tak dale.

    Thumb up 18 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.