V Petřvaldě dokončena budova radnice

V Petřvaldě na karvinsku byla dokončena novostavba budovy radnice.

Nějak stavbu hodnotit nemá už ani cenu. K architektonickým nekvalitám a celkové zpackanosti projektu jsme se vyjadřovali již dříve ZDE. Starosta očividně nemá ani ponětí, co je současný standard.

„Určitě jsme spokojeni, jedná se o moderní prostředí, které odpovídá současným standardům. Doufáme, že spokojeni budou i naši obyvatelé, to se ale po prvních dnech provozu zatím těžko posuzuje,“ uvedl starosta města Jiří Lukša s tím, že novou budovu si budou moci všichni zájemci z řad veřejnosti prohlédnout v sobotu 12. září v rámci oslav 710 let Petřvaldu a tamního Dne tradic. 

petrvald

 

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Michal :

  A vy nemáte očividně ani ponětí, jak správně psát standart.

  Thumb up 3 Thumb down 8
 2. aggu :

  Michal: Pravopisná chyba. A to je tak všechno. O meritu věci starosta pojem nemá, radnice je tragická, a může směle soutěžit s mými zastupiteli na Jihu o nejhnusnější radnici kraje. Vypadá to jako ubytovna.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. thvari :

  Bytovka. Třeba tam bude starosta ve vrchním patře zadarmo tajně bydlet? :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 4. Rado :

  Jestli to také není tím, že za touto radnicí stojí bývalé vedení města a jednalo se o šuplíkový projekt starý několik let. Samozřejmě řádně nevysoutěžený. Pokud vím, k radnici se i starosta před volbami vyjadřoval kriticky, než byl zvolen, ale když už tato stavba stojí, tak mu asi před občany nezbývá nic jiného, než ji pochválit. Samozřejmě ta stavba je děsná, a když se člověk podívá na streetview, takových nově postavených a oranžových staveb k tomu je v okolí hned několik. A žádná z nich není malá. V Petřvaldě stejně tak jako v Ostravě ten urbanismus a architektura dostala pořádně na frak.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. aggu :

  Rado: Proč by mu nezbývalo říct něco jiného? Ano, je z KSČM, ale snad není (úplně) nesvéprávný…
  Grand opening bude mít určitě velký úspěch. S klobáskou a hořčicí se takové „dotační baráky“ hodnotí pozitivněji.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  Vypadá to jako nějaká levná ubytovna. A přitom stačilo použít jiný tvar oken a jinou barvu fasády a mohlo to vypadat dobře. I to schodiště se dá na šikmý terén napojit lépe.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 7. Rado :

  aggu: Ono je jedno, z které partaje je, ale když se nad tím zamyslím, asi by to na obyvatele Petřvaldu ne moc dobře zapůsobilo, kdyby starosta města zkritizoval stavbu radnice a de facto řekl, že to jsou vyhozené peníze. Ale jsme zase u toho, jsou dotace, tak stavme o 106, kdyby se vyhlásila soutěž, je po dotacích, protože to termínově nestihneme. A poté, jak jsem napsal výše, jednalo se o šuplíkový projekt, který tuším vznikl ještě před rokem 2010.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. David :

  Už první vizualizace ukazovala, že Radnici musel navrhovat stejný člověk, co navrhoval bytovku „Prostřední dvůr“. Jak píšou někteří zde, vypadá to jako levná ubytovna v barvách komunistické jednoty doplněné o zářivě bílou, která už na konci roku bude vypadat úplně jinak. Moderní vzhled bude moderní jen pouhých pár měsíců a potom tento paskvil těžce zevšední. Na náměstí místo kašny budeme moci oslavovat metanový odtah a z druhé strany budovy krásně jako pěst na oko postavené popelnice, u kterých se už konečně jedna z nich při silném nárazovém větru převrátila a zmizela pod svahem u vstupu do budovy (zde opravdu také někdo uvažoval, ale raďte někomu, bylo to jasné už v den, kdy je zde ustavily). Nevím proč, ale i když má Petřvald dost zajímavý ekonomický potenciál, připadá mi, jako by jej město nechtělo využít a o co hůř, možná ještě případné investory odradit…

  Další velkou debatou určitého období bylo financování celého projektu, které se dostalo až k číslu 50 miliónů. Sám za sebe už nemám informace, na kolik projekt ve skutečnosti vyšel, ale každý rozumný člověk si dá dohromady jedna a jedna a když srovná Orlovský stomilionový projekt nového náměstí s podzemkami, rekonstrukcí současné přilehlé budovy a dostavbou dvou nových budov, logicky ho napadne, že na té nové králíkárně bude špatně více věcí.

  Bývalá starostka Jarmila Skálová byla určitě ta nejhodnější teta na úřadě, osobně jsem její osobu mě velice rád, ale tento projekt určitě neměla posvěcovat s úsměvem jako výtvory školáků z místní základky. Před občany města to teď vypadá jako další výrazný tunel, hned po přeceněné sportovní budově bez využití pro občany, co tady zbyla po Ing. Holečkovi… No nic, nezbývá nám než čekat na to, s čím se vytáhne Ing. Lukša.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Rado :

  Ono by se určitě dalo doptat na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, kolik ta sranda stála, ale uvidíme, zda se toho někdo z občanů města zhostí.

  Přestože mám v Petřvaldě část rodiny, nějak mi ten zajímavý ekonomický potenciál uniká, ale určitě bych byl rád, kdyby se mohl o něm David rozepsat. Osobně si myslím, že světlé zítřky pohřbil bývalý starosta Holeček, který odmítl bezúplatně převzít tehdy ještě architektonicky cenný areál Fučíku, protože kdyby byla chuť a nálada, mohlo teď stát opravdu něco pěkného. Tak akorát zbyly všem oči pro pláč, zbourané kulturní památky a až na kost očesaná těžní věž. V areálu se nic neděje, asi to skončí biologickou rekultivací a čau pipi. Nevím, ale obecně beru za chybu, která se táhne MSK krajem jako červená nic, že brownfield musí nadále sloužit průmyslové výrobě a třeba takový areál po Fučíku v Petřvaldě nebo třeba Alexandra v Ostravě beru jako promarněnou příležitost. O areálu Dolu Barbora v Karviné ani nemluvě.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.