V Novém Jičíně vyroste další kruhový objezd

V Novém Jičíně přibude další kruhový objezd. V ulicích města je jich teď celkem osm. Nová okružní křižovatka poblíž náměstí zvýší hlavně bezpečnost na jednom z přechodů. Při nehodách totiž řidiči řekli, že chodce neviděli za předním sloupkem auta.

Kruhový objezd by měl vyřešit taky problém s kolonami. Radnice ho slibovala už několik let, kvůli přeložkám inženýrských sítí ale vycházel příliš draho. Teď město našlo jiné řešení. Kruhový objezd sestaví dělníci z obrubníků přímo na asfaltu. A tím se radnice vyhne požadavku vodáren na zaplacení nového vodovodu a kanalizace.

„Tím, že tento kruhový objezd bude takhle levný, lepený, bez nějakého většího zásahu to tělesa komunikace, tak vlastně ustoupili od toho a všechny tyto opravy si udělají na svůj vrub,“ popisuje místostarosta Pavel Rozbroj (ČSSD) důvod, proč místo původně předpokládaných více než sedmi milionů bude kruhový objezd stát jen 2,5 milionu korun. Pracovat se začne na přelomu léta a podzimu.

celý článek: rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. Koušn :

  Kruháčů není nikdy dost ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Robur :

  Na obrázku je místo o něco níže než na mapě: https://www.google.cz/maps/place/Gen.+Hla%C4%8Fo,+741+01+Nov%C3%BD+Ji%C4%8D%C3%ADn/@49.5934857,18.0115072,156m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x471394abf23f8e4d:0xed1a268b152b4851!8m2!3d49.5934345!4d18.0117946

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Pavel :

  Podle mě problém s kolonami v Jičíně existuje stále a těžko říct, jestli by bez kruháčů byly větší nebo menší. Jedno pozitivum mají v tom, že přijíždějící z vedlejších silnic mají větší šanci křižovatkou vůbec projet.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.