V Malenovicích má vzniknout konferenční centrum

Konferenční centrum až pro pět set hostů by mělo vyrůst v Malenovicích pod Lysou horou. Projekt soukromého investora čerstvě získal územní rozhodnutí..

Nová víceúčelová budova má vyrůst na svažitém pozemku nedaleko parkoviště u hotelu Rajská bouda, a to na dohled od stávajícího konferenčního centra, které je součástí neziskové organizace Křesťanské akademie mladých (KAM). Právě ta stojí i za chystaným projektem.
Objekt bude moci poskytnout ubytování pro pětatřicet osob a část objektu poslouží také jako kavárna pro veřejnost. Stavba s celkovým rozměrem 35 krát 55 metrů je navržena jako dva dvoupodlažní objekty s využitým podkrovím, které jsou propojeny halou hlavního konferenčního sálu.

celý článek: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Levap :

  Stavba bude umístěna v Chráněné krajiné oblasti a bude mít zastavěnou plochu skoro 6 tis. m2!!!!Budou tam parkoviště, cesty, chodníky. Několikanásobně bude zvýšena doprava. Poklidná obec má necelých 800 obyvatel a nyní přibyde 500, kteří si nebudou jako místní chránít a udržovat „svůj“ domov. Bude to obrovský zásah do zelené krajiny, kde volně žijí a pohybují se srny, zajíci, atd. Je neskutečné co vše je v ČR dovoleno a že si necháme tak krásné území zničit.

  Thumb up 11 Thumb down 5
 2. Jája :

  Že se to uživí, o tom není pochyb, proč to chtějí tam, o tom taky není pochyb. Už tam mají další potřebné zázemí. Zda je to opravdu dobré místo vzhledem k CHKO a nešlo to postavit někde ve městě, kde je dopravní infrastruktura? Zda nešlo v územní plánu říst ne, chceme louku, aby se někdo pak dodatečně nedivil.
  Už je tam i Bezruč (a to je vzhledem brutální stavba) s konferenčním centrem pro 400 lidí, vedle ski areál. Doufám, že jsou i proti nim, aby to bylo vyvážené.
  Podle územního plánu, kde jsou plochy k zastavění, v Malenovicích bude i solidní nátřesk s rodinnými domy.
  To zase bude ekologů, kteří si pro sebe zaberou pozemkem 800 – 1200 m2 půdy, kteří se budou durdit nad tím, že jim tam o víkendu jedno přijedou a jednou odjedou autem lidi změsta, ale sami budou tím autem jezdit do města každý den, budou ucpávat centrum, zaplňovat parkovací místa a ještě říkal lidem z města, že mají mít jedno auto, protože proč by město mělo stavět parkování pro ně. :D.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 3. S200 :

  Levap: Ubytování pro 35 osob je fakt zásadní problém pro Malenovice…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Levap :

  Tady přece vůbec nejde o 35 ubytovaných, ale o zničení 6 tis. m2 zeleně v CHKO a 500 návštěvníků se kterými bude spojená doprava minimálně 200 aut a to by museli v autech jezdit po třech což v dnešní době dost pochybuji, takže se klidně můžeme bavit o 300 autech. Jako další logický krok se nabízí postavení dalšího hotelu nebo dalšího ubytovacího zařízení, protože součaná kapacita hotelu a chatek je jen 150 osob. Projekt je to tak drahý, že se každopádně počítá s pronájmem a areál bude chtít být využit naplno.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 5. KK :

  Taková aktivita, potažmo objekt do tohoto místa naprosto nepatří ! Navíc se jedná o „křesťanskou“ mládežnickou PŘÍSPĚVKOVOU organizací, takže výstavbu a provoz budeme platit z našich peněz ! Není to přímo uvedeno, ale zřejmě to tak bude. Myslím, že církev restituovala dost majetku a pozemků, aby si pro takovou činnost našla vlastní pozemky a prostory. Nebo je to záměr vyvezt mladé boromejky z frýdlantského kláštera a udělat jim přepychové ubikace v přírodě ? Pokud je to už schválené územním plánem města nebo kraje, tak jenom říkám “ No pozdrav PÁNBU !!“

  Thumb up 4 Thumb down 8
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Levap: Odkud pochází zmíněné údaje? Z územního rozhodnutí?

  KK: „Není to přímo uvedeno, ale zřejmě to tak bude.“ Aka alternativní vesmír voliče SPD.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 7. kk :

  Martin [msstavby.cz]:

  Pane v obou případech jste vedle !
  Ale chystám se na „obec“ a určitě si podrobnosti zjistím a pište si, že už tady takové případy ve Frýdlantě byly. Viz Frýdlantská spalovna odpadů !!! ???, které se díky odporu veřejnosti a také hlavně s přispěním tehdejší starostky a představenstva podařilo stavbě zabránit. (I když na kraji – tehdy TOP 09, ODS…, byli „pražskému investorovi “ naklonění. To sem ale nepatří a je to jen kvůli upřesnění Vaší koncovky předchozího příspěvku!)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 8. Martin [msstavby.cz] :

  kk: Upřímně nechápu odpověď. Takže údaje nejsou z územka?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. Jája :

  KK: Tolik hloupostí a nenávisti v jednom příspěvku.
  Víte vůbec, co dělají pro lidi, hlavně pro mladé? Takže srovnávat to se spalovnou, je úplně mimo mísu.
  Bojujete i proti současnému konferenčními centru na Bezruči, které je pro 400 lidí a ubytování je pro víc než 35 lidí. A proti ski areálu? To je taky zátěž pro přírodu nechávat nezalesněné svahy a hoblovat svahy rolbami a umělé zasněžování spotřebuje mnoho energie.
  Staví na svém, za své a ne nejsou to katolíci, kteří potřebují ubytovat Boromejky :D.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 10. Levap :

  Zde je možné volně stáhnout územní rozhodnutí(z 18.2.2019) této akce
  http://www.frydlantno.cz/uredni-deska/2

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. davidb :

  6000 m2 se rovná 100×60 metrů což je rozměr fotbalového hřiště, takže nic moc.
  Odpovídá to tomuto: https://mapy.cz/s/3pdY3

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. jp :

  Pokud by mi osobně mělo něco v Malenovicích vadit, tak spíše taková výstavba… https://mapy.cz/s/3pedq Skoro 9000m2 pro jeden rodinný dům. Kdo to tam nezná – ze strany stezky pro pěší pro jistotu obehnaný 2m vysokou gabionovou zdí a valem… a takových je veldle sebe více. Ale když obec umožňuje kupovat lány a potom z nich udělat pevnost…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 13. Crazym :

  jp: Přesně, jeden blbý barák nějakého zbohatlíka :-)
  Tohle má být přibližně zde https://mapy.cz/s/3pejY je to u cesty nevidím v tom problém snad jen, že je to už pár metrů za hranicí CHKO, znáte to, sendvičová metoda, tam něco ukrojíme, tady něco ukrojíme a budeme posunovat hranice :-)
  Tady jsem si dovolil postnout situační výkres http://screenshot.cz/8QFY8/ většinu plochy zabírá parkoviště podél cesty, budova má jen zde řečených 35 krát 55 metrů. Opět nevidím žádný velký problém.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Crazym :

  Tak jsem byl zvědavý a kdyby jen 6 tisíc metrů, 9571 je jich přesně http://screenshot.cz/MQFEU/ , dost místa tak pro 9 rodinných baráků a má je skoupeny tenhle pán https://cz.linkedin.com/in/ing-michal-fuciman-5a58a4106 Malenovice frčí :-) Jsem se špatně učil :DD

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Jp :

  Crazym: A ta parcela vedle má sice “jenom” 3400m2, ale zajímavý majitel ;-)
  Viz. https://is.gd/3H1JQ0

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. kk :

  Jája:
  původně jsem chtěl podat jinou odpověď, ale udělali jste to prakticky za mě v předchozích příspěvcích. Ano, jde mi o to, že někomu se povolí a projde vyjímka ze zákona, který by měl platit pro všechny! Pokud se týče záležitosti spalovny, znovu poukazuji na memento věci. Já nikde nesrovnávám spalovnu s barákem boromejek, je to uvedeno pouze jako příklad v minulosti potencionálního chybného rozhodnutí. A ubezpečuji vás, že ve mě není žádná zloba (ani proti vám, navzdory vaší invektivě ke mě). A nakonec, to si pište, že se na obci zeptám , protože tam jdeme m.j. kvůli jiné záležitosti, která se týká boromejek a občanů (včetně mě) v jiné části města Frýdlant n/O. A co se týče křesťanské akademie, závěry si udělejte každý sám ( pokud budete znát jejich náplň práce)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Levap :

  územní plán obce byl změněn na původní záměr a to na sportovně rekreační areál (tělocvična, sauna, bazén), na tento záměr bylo i původní řízení posouzení vlivů na životní prostředí(EIA), odkaz níže
  https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OV9002
  Záměr byl změněn a z tělocvičny se stalo konferenční centrum pro 500 osob a restaurace pro veřejnost. O tom, že nové řízení EIA není potřeba z důvodu, že rozdíl oproti původnímu záměru není tak velký, o tom si každý může udělat svůj obrázek.
  Jsem přesvědčen o tom, že kdyby v původním záměru nebyla tělocvična, která měla být využívaná i místními obyvateli tak by změna územního plánu neprošla.
  Rozdíl jít si zasportovat na hodinu a odjet a kongresy, které jsou obvykle na celý den nebo i víc dní, navíc pro 500 osob a dále restaurace pro veřejnost je dost velký rozdíl. 500 lidí, kteří jistě jen nebudou chtít a nebudou celou dobu zavřeni v této nové stavbě a jejich auta, kterými přijedou (emise, prach, hluk) si myslím že bude pro okolní přírodu navíc v CHKO obrovská zátěž!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Levap: Děkuji za odkaz.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Jája :

  kk: Není ve Vás zloba? To jsem rád, ve mě taky není. Mě to rozesmálo, co vše jste namotal dohromady..Boromejky…. :D.
  Tak už jste zjistil, co dělá KAM, že názor si máme udělat každý sám?
  Nedalo mi to a rypnul jsem si, protože, a to je smutné, většina řeší ekologii, jen kolem hranice svojí nemovitosti.
  Ti co napadali územko. Není to jen nějaký soused, kterému změnu v územním plánu nepovolili? Další jsou majitelé chatek z Ostravy a Vratimova. My máme chatku, kdo je víc, chceme do smrti tam mít klid.
  Tak leda tomu spolku z Orlové to jde věřit, že to myslí upřímně.
  Většina smýšlí na té úrovni. Co se tam dělo a děje v jiné části? Buřt, hlavně že to má pod okny Franta z druhého konce vesnice a né my.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 20. kk :

  Jája:
  Pane, vy jste jediný nepochopil logiku mementa věci a poukaz na chybné rozhodnutí a změnu rozhodnuti povolení stavby konferenčního centra, s ohledem na změnu způsobu využití budoucí stavby.( Navíc je povolení výstavby v chráněném území). V této věci jsem poukázal dále na podobnost změny rozhodnutí v jiné záležitosti !!! Nikde tedy uvedena žádná vazba a jakákoliv věcná souvistost mezi jinou stavbou (jak dedukujete vy), ale je připomenutý podobný postup při rozhodování jednotlivých záležitosti.
  A k dalšímu sděluji, že ve Frýdlantě bydlím více , než 50 let, nikdy jsem s městem neměl problémy, a naopak jsem se snažil vždy městu pomoci (bezplatná projekce inž. sítí, a pomoc při výstavbě). Tolik pro upřesnění a tím je z moji strany považována záležitost za vysvětlenou a uzavřenou .

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Jája :

  A Vy jste taky nepochopil to, na co reaguji.
  Jsou to věty z vašich příspěvků:
  1.
  „Taková aktivita, potažmo objekt do tohoto místa naprosto nepatří ! Navíc se jedná o „křesťanskou“ mládežnickou PŘÍSPĚVKOVOU organizací, takže výstavbu a provoz budeme platit z našich peněz ! Není to přímo uvedeno, ale zřejmě to tak bude. Myslím, že církev restituovala dost majetku a pozemků, aby si pro takovou činnost našla vlastní pozemky a prostory. Nebo je to záměr vyvezt mladé boromejky z frýdlantského kláštera a udělat jim přepychové ubikace v přírodě ?“
  2.
  „Ale chystám se na „obec“ a určitě si podrobnosti zjistím a pište si, že už tady takové případy ve Frýdlantě byly. Viz Frýdlantská spalovna odpadů !!! ???, které se díky odporu veřejnosti a také hlavně s přispěním tehdejší starostky a představenstva podařilo stavbě zabránit. (I když na kraji – tehdy TOP 09, ODS…, byli „pražskému investorovi “ naklonění.“
  3.
  „A co se týče křesťanské akademie, závěry si udělejte každý sám ( pokud budete znát jejich náplň práce)“

  ad 1. Uvozovky a Caps Lock u psaní „křesťanskou“ mládežnickou PŘÍSPĚVKOVOU organizací . Vám to přímo trhá žíly, že křesťani mají nějakou organizaci. Dále že to někdo bude platit za ně. Nesmyl, o kterém nic nevíte, ale šíříte křivdy. Rovněž z toho „Myslím, že církev restituovala dost majetku a pozemků, aby si pro takovou činnost našla vlastní pozemky a prostory“. Nesmysl. Staví na pozemku, který je jejich. A třešníčka na dortu „Boromejky“. Pokud nevíte nic o KAM, tak nepište.

  ad 2. Slova „zjistím a piště si“. To Vám „věřím“, že to píše někdo, kdo je úplně v klidu a bez hněvu :D. Dále věta: „už tady takové případy ve Frýdlantě byly. Viz Frýdlantská spalovna odpadů !!! ???“. Řešit dopady splavny odpadů nebo dopady centra, kde dle územka něco být 76x do roka, je opravdu mimo mísu.

  ad 3. Víte teda, co ta organizace dělá? Znáte někoho z této organizece? Znáte někoho kdo to organizaci vede? Že si máme udělat závěry každý sám. Nevíte nebo se za svůj názor stydíte?

  Že ta stavba má být v CHKO sice úplně na jejím okraji, mi taky až tak nesedí, ale proto tady nebudu jančit, míchat páté přes deváte pokud o stavebníkovi nic nevím a nebudu se chovat jako stoupenec KSČM, kterým nejvíc leží v žaludku církvem a restituce a ekologie je až druhořadý problém.
  Dneska stavět kvůli lidem, kterým jde naoko o blaho a ekologii, je velký problém, protože s nima domluva není. Ekologii dělají medvědí službu a lidi pak z opravdových ekologů mají akorát srandu… Bohužel.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 22. Gabra :

  Vysvětlím, proč konferenční centrum v Malenovicích nikdo nechce, tomu pánovi, co o tom hodně ví, viz výše, zřejmě i on patří k těm neustálým rušitelům, nebo snad zaměstnanec? Není to proto, že se jedná o křesťankou organizaci, není to proto, že by vám někdo záviděl nabitou peněženku ale kvůli AROGANCI s jakou se chová KAM k sousedům, k chráněnému území a potažmo k celým Malenovicím. Jsou to mejdany do pozdních ranních hodin v týdnu i o víkendech, které přes prosby a urgence, od recepční po vedení firmy, nikdo neřeší, vždy musela zasahovat policie aby sjednala nápravu. Nemám nic proti lidem, kteří věří v boha ale tohle je niterní záležitost a nevím, proč v okolí několika kilometrů musíme poslouchat někoho, kdo mluví a zpívá do mikrofonu, vyznává boha, křičí ALELUJA a pouští přes výkonné repro bedny kapelu do celého kotle. V podstatě je to stejné jako by se v Malenovicích konal rokový festival! (PODOTÝKÁM, ŽE CELÝ AREÁL JE V CHKO). Věřím, že mladým účastníkům se to líbí. Někteří majitelé chat, to už i vzdali a nejezdí tady. Určitě je prospěšné věnovat se mládeži ale ukazovat jim, že pouze arogance, řvaní a prosazování svého i přes mrtvoly, je ta jediná správná cesta? Určitě je fajn mít dobré sousedy a je také fajn, když se někam přistěhuji,snažit se dobře zapsat. KAM nám všem starousedlíkům i chatařům předvádí úplně něco jiného, že když má někdo nadito, může si dovolit vše. No tak se nedivte, že když soused neukočíruje stan a hospodu pro 100 lidí, tak pětinásobek sousedy děsí, o to víc, že je zapsán jako arogantní a bezohledný soused. Veškeré ostatní argumenty proč ne, jsou napsány výše, tohle je jen jeden z argumentů, proč je KAM v Malenovicích nenáviděn. Není řečeno, že když je v územním plánu pozemek pro občanskou vybavenost, může tam být postaven cirkus!!! Berete nám klid a pohodu a malebnou přírodu pro kterou jsou Malenovice tak vyhledávaným místem nejen na bydlení ale i k odpočinku!!!!!!!! Je jedno jestli jsem chatař, někdo komu nebylo něco povoleno nebo jen soused, jak jste zaseli, tak sklízíte a soudit někoho, kdo se proti Vaši nevychovanosti zvedne a má strach, že to bude ještě horší, je Vaše nebetyčná drzost. Věřte, že vyhráno ještě nemáte, ještě jsme tu my, ti, co tady mají své domovy!!!!

  Thumb up 5 Thumb down 3
 23. Gabra :

  davidb:
  To je hotel,sběrné parkoviště pro celé Malenovice, k tomu dva rodinné domy a dva a půl zahrady, takže ten zábor zase tak moc malý není, že? Půda nesmí být hodnotná podle toho, kdo žádá o její vynětí z pozemkového fondu !!!

  Thumb up 2 Thumb down 1
 24. karel :

  Jája: KAM a nebo taky jak se jim v okolí přezdívá KLUB AMERICKÝCH MILIONÁRŮ (KAM), jezdí se tady z Ameriky ožírat a dělat bordel (Rád bych viděl, zda by jim takové chování v Americe prochazelo, růšení nočního klidu atd). Nědělají nic prospěšného, pro okolí. Jen v okolí obtěžují zvyšenou dopravou a nadměrným hlukem a to jěště nepostavilí tenhle kolos. Stavba je v CHKO a něměla by tam stát je to vesnice, kde si lidé jezdí odpočinout a za přírodou, takové stavby patří do města, kde je pro ně veškeré zázemí a ne na vesnici. Občané Malenovic pokud nejsou členy tohoto klubu nemájí šanci si tento areál ani pronajmout pro oslavy nebo svatby, Je striktně jen pro tyto členy. Takže žádny prospěch z toho občané malenovic neziskají.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 25. Jája :

  karel: Gabra: No vida názor, co Vám vadí.
  Ne nejsem pracovník JV-KAM ani člen církve CB, beru to čístě ze stavařského hlediska a to že KK mele páté přes deváté, to napíší taky Šalamounsky, ať si posoudí každý sám. Jen jsem v tom viděl stín podobnosti s něčím, co už jsem mnohokrát viděl.
  Člověk studuje xy let stavařinu a když už v príci se dobojuje s úředním šimlem, tak se dohaduje s lidmi, kterým jde jen a jen a jen o jejich výhody. Proč si říkám, proč „uklízečka“ kafrá do vecí, kterým nerozumí?
  Můžu srovnat, jak to bylo na vesnici a nyní, jak to je ve městě a o co komu jde?… Proto to píší s otazníkem, ale mnohdy platí staré rčení: “ S blbým se člověk nedomluví, s posraným nenají“.
  Na vesnici byli takoví, kteří se mohli zbláznit, pokud by jim nová silnice s protihlukovou stěnou vedla cca 100 m od baráku, ale bylo jim buřt, že stávající cesta je přetížená a že mnoho lidí ji má cca 10 – 15 m před okny. Bylo jim jedno, že tu cestu nejde přejít a to vše pod rouškou ekologie. To samé dělali s opravou a modernizací železniční trati.
  Další posílal na souseda xy kontrol ze stavebního úřadu, ale ten musel jen přijít a stavebníkovi odkýval, že je vše v pořádku. A tak to bylo snaf 10x za dobu výstavby.
  Proto bojujte spravedlivě a se všemi, protože podle územních plánů, budou zachvíli všichni bydlet pod horama.
  Nemyslím si, že tento investor by šel přes mrtvoly a měl na nějaké úplatky a úřad pokud postupujete podle zákonů prostě mnohým stěžovatelům musí říct, smůla, dle zákonů je to OK a pokud to nepovolíme stavebníkovi z rozmeru, tak tu máme nebezpečný precedens a můžeme se dostat k soudu.
  Další postřeh až budu mít čas.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 26. Jája :

  karel: Gabra: Pro kladení nějakého odporu proti něčemu, by měl mít stěžovatel nějakou ověřenou páku, hlukovou studii, zatížení dopravou, atd. Když vezmu v úvahu, co řeší projektanti a co řeší úřady a jak to hlídá hygiena, hasiči a spol. , tak je to moře peněž a času a všechno tohle se v projektech řeší a pak by měl přijít jeden, já mám dojem a projekte ahoj?
  Ti co nejvíc obchází při stavění zákony, na tyto postupy kašlou a prostě staví, ale tady jak je vidět, se to řeší delší dobu podle toho, jak se to řešit má.
  Nyní co máme? Dvě skupiny početně o x lidech. A co jim jde? Já byt těmi skupinami, tak udělám grilovačku s diskuzí, protože s kusem grilovaného masa a něčím dobrým je svět lepší a lépe se jedná, než na vypjatých diskuzích ne obecním zastupitelstvu, kde se musí stihnou za krátký čas probrat spoustu věcí .
  Přestože umístění stavby se mi taky nezamlouvá, mohlo to být jinde? I ve městě by řešili to samé s lidmi z města. A já Vám můžu argumentovat takto: „Proč by mi před okny v přeplněném městě měli stavět další hlukovou zátěž při již tak hlučné okolí“. No a už bychom se opět točili v kruhu :D.
  Argumenty, že z toho místní lidi nic nemají. Pravda, pokud bych chtěl na letos nějaký termín, už si nevyberu, lidi o ten areál mají zájem. I v případě, že by ten areál byl jen pro ně, tak tomu v této fázi rozumím, ale podle stránek a toho, kdo všechno tam byl z lidí, které znám, tak asi pravda bude o něco jiná. Proč bych tomu v této fázi rozuměl, kdyby to bylo jen pro ně? Když si lidi z okolí stěžují, tak bych byl hodně opatrný, koho si tam ubytuji, protože někdo, kdo není křesťan a nesdílí určité hodnoty, mi tam může dělat špatnou pověst a teď si vyberte v jejich postavení?
  Další argument hluk. Pravda hluk je velký problém, taky nemusím fesťáky, které se táhnou až do rána. Je to úplně jedno a to samé zda jsme kdysi trpěli u obyčejné vesnické akce, nebo u Noci plné hvězd pořádané v Třinci, nebo u techno párty, nebo nyní u Colours of Ostrava, kdy se to rozléhá široko daleko za dobrých podmínek. Ale vždy tak nějak poblbli a pak byl klid. Trochu nadhledu by měli mít lidi na obou stranách barikády, ale skutečnost je taková, že to vždy skončí blbě. Hluk je problém a třeba rušnou cestu a tramvaje mi na noc nikdo nevypne.
  Z poznatku z jiné obce. Lidi v daném místě měli taky strach, ale pak i obec a sousedi byli po několika letech rádi, že tam něco takového je, že to dobře funguje. Stejně ale zůstává pár ukřivděných křiklounů, kteří prostě mají tu svoji písničku, šíří lži, negativní emoce po okolí a na tu akci, o čem vůbec je nepřijdou a nechtějí to pochopit smysl té práce.
  Jim v Malenovicích to taky funguje, mají spojené návštěvníky, spokojené podporovatele, spokojené lidi, kteří s tím, co dělají, souhlasí, spokojené účastníky kempů a rodiče účastníků kempů.
  Je to prostě o práci s mladými lidmi, s vedoucími, kteří ty mladé vedou, takže asi to nebude vždy o klidu.
  Když srovnám naši práci s malou skupinkou dětí v pubertě, které jsou z různých rodin, kde rodičům je jedno, co ty děti dělají, tak je to hlavně hluk a hluk, spousta domlouvání, přesvědčování, vysvětlování, pochopení a odpouštění. A proč to děláme, přestože bychom mohli vzít skupinku pouze věřících dětí a mít klid? Protože nám na těch dětech z okolí záleží a nechceme, aby byly arogantní, hádaly se a dělaly vše ostatní špatné kolem.
  A to samé dělají oni.
  Ta vaše poznámka o amerických milionářích, ožírání se a dělání bordelu. Nevím, seznámil jste se někdy s misionářem? Víte co dělají, jak žijí? Jestli to by měli být američtí milionáři, tak jim do Ameriky posílám pomoc při hmotné nouze. Jim bychom v Americe mohli být úplně jedno, ale přesto se u nás rozhodli podporovat práci s mladými lidmi, vytvořili tým, vytvořili podmínky.
  Byl jsem na normálních akcích a taky na spoustě křesťanských festivalů a rozdíl? U těch druhých žádné drogy alkohol, atd. O ožírání může psát někdo, kdo tam nebyl. A pokud organizátoři řešili někoho, kdo nedodržoval řád, tak to bylo proto, že ty akce se pořádaly ne jenom pro křesťany, ale také hlavně kvůli nevěřícím lidem, které tam pozvali, aby měli alternativu k tomu světskému stylu a viděli, že to jde i bez alkoholu. Takže ano, může se stát, řeší se to, že to prostě někdo z pozvaných lidí nedá a někde mimo areál nebo ze svých zásob se opije.
  Na nekřestanských akcích pokud by všechno tohle řešili, tak by neřešili nic jiného a kolik lidí to řeší? Asi pořád ti samí.
  S tou poznámkou o policii se mi přiměla jedna stará paní, která byla schopná na všechny a vždy poslat městskou policii. X krát ji zavolala i na kamaráda, který taky pracoval s mladými. Policajti, protože vyjet musí, vždy přijeli, pokecali si a bez pokuty s úsměvem odjeli, protože se nic protiprávního nedělo. Byla už jen protivná, když se jen vběhlo na trávník v parku při hraní her, ale že v tom parku nejde do teď bez opatrnosti šlápnout na zem kvůli psím exkrementům, nějak neřešila.
  Takže sejděte se mimo zdi úřadu, promluvte si, zjistěte co a jak.
  Svět je malý a ten zná toho a ten tam toho a jestli tohle jsou arogantní lidi, tak nevím, co nám teda sedí za lidi v parlamentu. Jsou to v pohodě lidi, kteří prostě dělají mnohdy nevděčnou práci s mladými, aby nerostli jako dříví v lese a při tom se problémům nevyhnete.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 27. Crazym :

  Jája: To už máš čas? :DD

  Thumb up 3 Thumb down 1
 28. Jája :

  Crazym: Jo :).
  Někdy prostě člověk musí počkat až se mu někdo moudrý vyjádří k projektu, aby pokračoval dál. Taky se musí počkat až bude mít někdo čas se sejít, aby se dořešily potřebné věci a když nic jiného nehoří?

  Thumb up 0 Thumb down 2
 29. Gabra :

  Jája: Vážený pane, sám si odpovídáte proč tato stavba je problematická. Jenom mlátíte prázdnou slámu. Motáte hrušky s jablkama. Od uklízeček , přes pos….u jídla po hlukové bariéry a rozumný argument ani jeden. Protiřečíte si. Na jedné straně Vám vadí molos hotel Bezruč a na druhé straně blahořečíte megalomanské stavbě mnohem větší. Vyčítáte těm, kteří hájí své zájmy, že jsou sobci a hájíte ty, co sobecky obtěžují okolí!!!! Hájíte stavbu, která přinese jenom problémy. Kde budou parkovat auta? Kdyby přijeli ve dvou je to 250 aut!!!! Jak bude fungovat čistička, která bude procházet nepravidelným provozem? Jak zajistí investor, že ti „špatní nekřestané“ se budou chovat korektně k okolí? Hájíte KAM a vůbec nic z historie nevíte, od spekulativního nákupu pozemků, přes stavby, které měly být původně zařízení sportovišť a ejhle je z nich ubytování a restaurace, po změnu záměru, pro který byl upraven územní plán. Takže svatí až tak svatí nejsou. Objekt bude pronajímán tak, aby se zaplatil a sám najednou píšete, že to jsou ti špatní, co budou dělat hluk, jenže „ti špatní“ budou užívat centrum, podle plánu z 90% . Na Bezruč jezdí lidé se rekreovat , tady se budou jezdit bavit, kdo zajistí klid a pořádek???? Kde ti lidé, co přijedou do konferenčního centra, budou bydlet??? Neuvědomujete si jednu zásadní věc, že Malenovice jsou koncová obec, což znamená, že provoz bude dvojnásobný, lidé budou jezdit sem a zase zpět!!!! Taky mě baví pan B…., proč si nepostaví svůj domov na pozemcích svého tchána, hned vedle konferenčního centra, místa je tam dost. Chápu, raději do klidu a daleko od zápachu hnijících výkalů z příkopů, pěkně za kopeček. Klidně a rádi si to s ním vyměníme!!!!!! Za svůj život jsem potkala tolik moudrých úředníků, že z nich mám žaludeční neurózu, když tam musím jít něco vyřizovat !!!!!!

  Thumb up 3 Thumb down 2
 30. Gabra :

  Jája: A ještě malý dodatek. Z ubytovaných osob by obec měla alespoň peníze, tak z 500-ti lidí se 365 ubytuje někde mimo a obci zůstanou jen neřešitelné problémy !!!!!!!! Další argument proti.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 31. Gabra :

  Jája: Já jsem vyrostla ve spořádaného a slušného člověka i bez amerických misionářů, tak nevím, proč by je měli potřebovat naše děti, nejsme banánová republika, ani banda nevzdělanců !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jenom dětem blbnete hlavy a nerozumí si pak se svými rodiči, nerespektování rodičů je mnohem závažnější problém, než láska k bohu !!!!!! To jen na okraj, že jsem už i v tomto měla čest si udělat názor. Každý máme svého boha, někdo ho musí vzívat veřejně a někdo ho má prostě jen tak v sobě a nemusí to okázale a nadutě dávat na odiv. (Ale na vysokoškoláka máte trochu hodně slabý sloh a měl by jste ho trochu potrénovat, ať ty děti, s kterýma pracujete, nejsou zmatené, že ve škole je učí psát tématicky jinak, při čtení Vašeho příspěvku jsem hodně musela přemýšlet, co nám tím autor sděluje)

  Thumb up 7 Thumb down 3
 32. Michal :

  Jak někdo o sobě mluví jako o slušném člověku, beru nohy na ramena.

  Thumb up 3 Thumb down 6
 33. Jája :

  Gabra: No vida, sice to z Vás jede pod tlakem ven, ale máme Vaše pocity venku, jen nevím, zda ty pocity jde dořešit na internetu.
  Není to sice slohová práce, technici nestudují filozofickou fakultu ani teologii, píší technické zprávy a technologické postupy, atd. a to je samé bude, musí, udělejte. Není čas těm dělníkům na stavbě psát slohovky, oni to nečtou. Ani nejsem architekt, abych tu stavbu na třech papírech A4 popisoval, jak tvarem a vzhledem zapadá do okolí a jaké vznešené cíle bude stavba plnit.
  Nebudeme řešit sloh a češtinu, protože bychom taky mohli natrefit na „vzívání“ a to bychom všichni z toho zívali.
  Je to soubor seskládaných postřehů, tak jak mě napadly v návaznosti na projektování, v návaznosti na soužití dvou skupin a pokud nechytnete začátek, proč jsem reagoval na KK, tak se budete v tom motat a myslet si, … že bůh ví co. A nejsou to jen odpovědí, to je mnohdy holý fakt nebo otázka.
  Možná kdybych to pro nechápavé napsal bez otazníku, zda to mohlo stát jinde už na začátku, tak to všem dojde, že z té stavby taky nejásám.
  Protože projektovat něco, co někdo nechce, tak z té práce prostě nejásáte a ubíjí Vás. Ale i tak vždy je nutné bojovat a hledat pravdu a možnosti.
  Zda je někdo sobec? To jsem taky psal jen s otazníkem, navíc s odkazem na konkrétní případy, jak to mnohdy na vesnicích funguje to soužití občanů a jak je těžké hledat, kde se nám ta potvůrka pravda schovala. Z toho si můžete vzít, co chcete, protože třeba lidi, kteří Vám při kontrolním dni, kdy už stavba jede, štěkají za zády, tak s těmi se opravdu nejde domluvit. Bez nějaké přímé diskuze se prostě domluvit nejde a je to lepší dělat na nějaké neutrální půdě v přátelském duchu. Pokud jste místní a znalá problému, kolik diskuzí bylo a byly nějaké? Kdo není hloupý tak se pří té diskuzi domluví, ale vybarvení zůstanou jen ti, kteří chtějí jen rýpat a šířit pomluvy. Ti lidi prostě jdou odhalit a pří projektování se tomu už jen zasmějeme, protože to řešit jinak nejde, jinak by se člověk zbláznil.
  Tu uklízečku jsem zmínil, protože jsem si na ni vzpomněl. Na jedné stavbě byla paní, která pracovala jako uklízečka a chtěla dělat v bytovém domě „politický“ převrat, být předsedkyní za jejich vchod a kvůli projektu pobíhala jak splašená myš. Pár lidí zblbla. Zbytek byl v pohodě, byli rádi a mysleli si svoje. Řešit argumenty, které vzala někde z internetu, byla ztráta času.
  Taky, abych to zdůraznil, nejde mi o Hotel Bezruč a o sjezdovky, jen o odpověď, zda ti, co se ohánějí rázem krajiny a ekologií, řeší i jiné stavby v Beskydech a že jich roste i v CHKO (Na Pustevnách se naposledy taky někdo vykochal). A zda to ti lidi řeší věcně.
  Stát a úředníci, protože jim dochází trpělivost, se snaží odstřihnout křiklouny a věčné napadače všeho, od možnosti vyjadřovat se ke stavbám, aby se výstavba zrychlila. Tak aby v budoucnu v případě nouze kvůli křiklounům, když se opravdu bude řešit ekologie, nebyl problém se ke stavbě vyjádřit, protože to nepůjde. To je důležité si pohlídat. Hlídat si emoce při jednání, být věcný, nejlépe mít důkaz a někoho z oboru k ruce. Na domněnky úřad kašle, proto rozhodl, jak rozhodl. Lidi, kteří se musí vejít do mantinelů zákonů, vyhlášek, norem a vyjádření dotčených orgánů pokud dojedou přes to všechno k brance a obrazně „dají gól“, Vám stěží odkývou domněnku. Proto si myslete o úřednících a těch, co projektují, co chcete. Asi i Váš obor je okleštěn řadou zákonů, které se neustále mění a asi ani Vy z toho nejásáte.
  Chcete to řešit? Máte nějakou svoji pravdu? Vezměte Karla a další, sejděte se nejprve sami, zjistěte, kdo to psychicky nedává, tomu doporučte, ať sedí doma a nechte si ho jen někde v seznamu nebo petici, že má stejná názor. Pak při jednání, když budete v klidu a věcní, tak to působí úplně jinak, než když tam vyskakují nervózní lidi.
  Protože věty od KK „si piště a zjistím si“, jen ukazují na to, že o problému ví kulové, jen bude dělat problémy. Vy jste aspoň svůj názor napsala, ale on se schovával za nějaké svoje zásluhy a bludy s Boromejkama.
  Věty „Si piště a zjistím si“ řekněte lidem na úřadě, kteří jsou zavaleni zákony, jen jednou a pak se tam s Vámi nebude bavit ani klika od dveří.
  Práci KAM ani jinak než kladně hodnotit nemůžu. Vidím, že v očích lidí je to něco, čemu bez souvislostí nerozumí.
  Věty „pletou dětem hlavu a oni si pak s rodiči nerozumí“, jak to v dnešní době chápat? A taky co si představujete pod pojmem „okázale a nadutě dávat na obdiv“?
  Když vidím kolik dětí z okolí má rozvedené rodiče, kteří jsou buď sami, nebo s dalším přítelem, kterému děti říkají strejda a cestují jednou k otci, jednou k matce. Každý dítěti něco peprného na adresu druhého rodiče řekne. Když zohledním dětí, kterým doma jen nadávají, bijí je a svádějí na ně problémy. Když vezmu děti, o kterých rodiče přes den ani neví a nezajímá je, co dělají. Tak to bude ten zakopaný pes někde jinde.
  Prostě dělají program pro mladé, tak nebudou s nimi chodit po lese, sbírat bukvice a hrát jen na honěnou, ale hlavně potichu.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 34. karel :

  Jája: Ještě jeden poznatek ke spolku KAM, obec z nich skutečně nic nemá a nikdy zřejmě nic mít nebude možná jen někteří vyvolení. Protože v obci nemá sídlo, takže jak budou provozovat restauraci tak daně pujdou Frydlantu a ne Malenovicím, pokud si nezaloží společnost v Malenovicích ale jelikož KAM sidli ve Frýdlantě tak o tom pochybuji.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 35. Jája :

  karel:
  Vyvolené nechme stranou.
  Ano Váš argument chápu, to taky můžete použít do společné diskuze. Dobře a slušně podaný argument, je argument.
  A řešit v návaznosti, že pokud by tam byl tento objekt, zda by sídlo bylo tam a ne jinde.
  To je takový český kolorit, který se „řeší“ spoustu let, protože se řeší, jak ty peníze vybrat, ale že v rozdělování jsou mezery?
  Prostě pokud by to tak bylo, máš tu provozovnu? Ano. Jde to za náma. Toho se ale asi nedočkáme.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 36. Jája :

  karel:
  Toho se asi nedočkáme, aby o daních rozhodovalo umístění provozovny a ne umístění sídla.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 37. Gabra :

  Jája:
  Nejsem neempatická a lidí, co se věnují dobrovolně dobré věci, uznávám ale nesmí to jít přes hranu a myslet si, že když dělám pro někoho něco prospěšného, musím tím obtěžovat okolí. Ale nenechám se zatáhnout do sociálních témat. Každá mince má vždy dvě strany, otázka je jak padne na zem a tady ještě nespadla. Pro Vaši informovanost o lokalitě, protože evidentně jste buď hodně mladý nebo žil jinde : Bezruč byl postaven za totality, Revolučním odborovým hnutím, pro rekreaci pracujících v železárnách a dolech, je postaven na místě, kde lidé utíkají před ruchem města a nikdo nikoho neruší. Provozovat takový kolos určitě není žádná sranda. Asi těžko bude někdo argumentovat ekologií a že se má zbourat, protože hotel už stojí spoustu let a věřte, že tak velký hotel by se dnes už málo komu povedlo postavit a v CHKO už vůbec ne, je docela chválihodné , že je ochoten vůbec někdo takový kolos provozovat aby nespustnul a nenadělal více škody. Taky sjezdovky už tady v Malenovicích brázdil můj otec, takže co to tady motáte? Postavit tady podobné mostrum jako v Bludovicích modlitební centrum Svědků Jehovových je naprosto pro tuto oblast nevhodné. Jde o stavbu, která ještě nestojí, bude rozlohově i kapacitně daleko větší než Bezruč a nepřinese obci nic, než hluk, znečištění vod a zvýšený provoz !!!!!Nenapsal jste jediný klad. A to nemluvím o tom, že tento provoz bude obtěžovat i samotný Frýdlant. K dětem dodávám, pokud jsem s nimi v přírodě, tak se budu snažit aby ji poznávali a získali k ní vztah a lásku k lesům a horám, ke zvířatům a rostlinám a né, že budu s nima sedět ve stanu, kde budou přes reproduktory bušit do hudebních nástrojů a vyřvávat hesla a učit je, že produkovat hluk je pro krajinu a okolí přínosem. Ale to už se opakuji. Je evidentní za koho bojujete, já za opačnou stranu a nevzdám se tak snadno. Ale nejde tady jen o KAM a mládež, znovu se Vás ptám, kdo zaručí, že se budou korektně chovat Ti, co si konferenční centrum budou pronajímat???? Už nám předvádíte jak to bude vypadat několik let.
  A představte si, že jako děti jsme ty bukvice, honičky, turistické výlety po horách a jiné aktivity vedoucí k lásce k přírodě, provozovali, ať už jako skauti, sokoli nebo pionýři a vůbec nám to neublížilo. Měli jsme respekt z dospělých i z policie, zatímco vy dětem ukazujete viz výše, že policie je CHACHACHA. A ještě dodatek: kdyby Vám šlo o dobro věci, tak využijete již stávající velkou kapacitu Bezruče, kde je nejen sál ale i možnost všechny ubytovat a hlavně nikoho nevtahovat do Vašich rušných aktivit a tím od takové megalomanské aktivity ustoupit a třeba svýma financema, které by KAM zaplatil za služby, pomohl, k rozvoji stávajících hotelů, když už je tu máme.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 38. Jája :

  Gabra: je evidentní za koho bojuji, to je dobré:D.
  Na Bezruči jsme byli dávno tomu. Stříbrný odznáček ROH za ušlé kilometry si pamatuji, spoustu lidí z tehdejšího SSSR a děsný průjem z jídla. Kdy tam udělali konferenční centrum pro 400 lidí?
  Vykašlete se nyní na Bezruče, vykašlete se na sjezdovky. To byla sonda, jak kdo smýšlí o ekologii. Ono při plánované výstavbě pod horami se budem dívat zachvili na hory jen přes cizí vysoké ploty, kdy uprostřed na krátko posečeného lánu bude jeden barák. A co louky, co pastviny, co pole pod horami, co ty srny a zajíci? A co pak ta kolona aut přes Místek na Ostravu? Ale neřešme to.
  Čtěte jen mezi řádky a jen to, co chcete vidět. Zastavte se u toho, „vezměte si Katla a další“. To je myšleno vážně. Máte nějaké argumenty? Máte, vypsali jste je. Tak to chce klid k řešení, ať nejste za ty arogantní Vy.
  Vyvarujte se výhrůžek, pomluv, zlosti, spousty vykřičníku a otazníků.
  Jo a nedomýšlejte si věty, které jsem neřekl, protože s tou policií,to je o protivných lidech, kteří ruší policii, aniž je důvod. Taky proč by jen přijeli a nic neřešili? Oni musí přijet. A když už na to přišlo, hahaha dělali oni, protože zjistili, kdo volal, a znali tu paní.
  Za kladným hodnocením práce zde pomlouvanych si stojím. Nejsou jen Malenovice, není to jen KAM v Malenovicich, ale JV-KAM a jen samotné JV.
  A přesto nemusím být nadšený z toho, co chtějí stavět pod horami.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 39. Jája :

  Gabra: A prosím nepište „nám předvádíte“ a vůbec, jako bych to stavěl já… Zopakují nejsem zaměstnanec KAM ani člen církve, která ty aktivity vede.To se obracejte na lidí jinde.
  Ale z těch tu asi nikdo není, jinak by se ozvali.

  Thumb up 0 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.