V lázních Klimkovice staví nové apartmány

Lázním v kraji přibývají pacienti. Část z nich musejí dokonce zařízení odmítat, protože nemají dost lůžek. Takový problém teď řeší i Sanatoria Klimkovice.

Z kapacitních důvodů tam musí každý měsíc odmítnout několik desítek zájemců o lázeňskou léčbu. Už příští rok tam ale možnosti ubytování rozšíří. Začali tam se stavbou nových apartmánových domků. „Finále předpokládáme nejpozději koncem února nebo maximálně v polovině března příštího roku,“ upřesňuje prokurista lázní Jozef Dejčík. Klimatizované domky s celkem 36 lůžky budou sloužit hlavně pro ubytování zahraničních hostů.

„Ta zahraniční klientela, speciálně arabská, je specifická v tom, že s jedním pacientem přijede pět až šest lidí, kteří fungují jako doprovod. A v rámci stávajícího ubytovacího zařízení pro ně nemáme pokoje,“ vysvětluje Dejčík. Do klimkovických lázní letos přijelo asi 500 arabských pacientů, o 7 procent meziročně méně, lázně dávají přednost českým hostům, přestože ti arabští mají o pobyt enormní zájem. Pro příští rok si lázně pro klienty připravily nové léčebné programy a přibudou i rehabilitační přístroje, třeba speciální trenažér na dětské oddělení.
„Měl by umožnit trénink rovnovážného ústrojí u dětí. Ta sedačka, která tam je, se dá dítěti přizpůsobit i velikostně. Dá se s tím přístrojem pracovat ve velmi pomalém tempu, aby to zvládlo každé dítě,“ dodává vedoucí fyzioterapie Romana Holáňová.

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. Ostravan :

  „Do klimkovických lázní letos přijelo asi 500 arabských pacientů, o 7 procent meziročně méně…“

  Článek byl publikován 3. ledna 2018, předpokládám tedy, že to jsou údaje za rok 2017.

  „Pro příští rok si lázně pro klienty připravily nové léčebné programy a přibudou i rehabilitační přístroje, třeba speciální trenažér na dětské oddělení.“

  Tím se tedy myslí rok 2019, nebo letošní rok?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Ostravan: Nikoliv, článek Rozhlas publikoval ještě v roce 2017.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. Rado :

  Myslím si, že by se lázeňské, co tam pracují, bez té arabské klientely klidně obešly, protože když slyším, co jsou to za čuňata, a to v mnoha ohledech, tak snad jim tak podlízat nemusíme. Jen bych možná u těch apartmánů postavil velkou kapličku nebo kříž, aby se zorientovali, že nejsou u sebe doma :-)

  Thumb up 7 Thumb down 17
 4. miv :

  Rado: Ano a čechům bych jako přídavek rozdal bibli, aby věděli proč se ty kříže a kaple staví.

  Thumb up 20 Thumb down 1
 5. Daniel :

  Rado: Doufal jsem, že tenhle typ komentářů se zde neobjeví. Nechte si to, prosím, na server Parlamentní Listy.

  Thumb up 19 Thumb down 6

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.