V Krnově roste nový výrobní závod

Do konce letošního roku přesune své podnikání do druhé etapy průmyslové zóny v Červeném dvoře krnovská firma DMHERMES TRADE. Závod, jehož výstavba již byla zahájena, zaplní téměř třetinu z desetihektarové plochy. Do areálu firma zainvestuje 108 milionů korun bez DPH a bude v něm zaměstnáno šedesát až sedmdesát pracovníků.

Podnik bude tvořit výrobní hala, administrativní část a skladová hala surovin a hotových výrobků, vše jako jeden celek. „Se stavbou bychom měli být hotovi do konce srpna a do průmyslové zóny se chceme kompletně přestěhovat do závěru letošního roku,“ uvedl jednatel firmy Thomas Melios.
V závodu bude umístěno několik linek. Automatická linka na výrobu ovocných a proteinových tyčinek, plnicí linka na datlový sirup a stoprocentní přírodní balsamikový krém s ovocnými příchutěmi a průmyslová výrobní linka pro přípravu speciálních kaší bez přidaného cukru. Společnost má dále záměr dovážet komodity zdravé výživy z třetích zemí a přebalovat je do uživatelsky přívětivého balení, vhodného pro evropský trh.

Druhá etapa průmyslové zóny v Červeném dvoře má rozlohu deseti hektarů. Vznikla za přispění státu, který finančně podpořil vybudování technické a dopravní infrastruktury za 63 milionů korun. Město zde stále nabízí k prodeji volnou plochu o rozloze 75 230 metrů čtverečních. Cena pozemku je minimálně 325 korun za metr čtvereční plus příslušná sazba DPH. V území jsou vybudovány veškeré inženýrské sítě a stavební objekty, jako splašková a dešťová kanalizace, vodovod, elektrická přípojka nízkého napětí a trafostanice, přípojka plynu, chodníky a autobusové zastávky, zóna je napojena na komunikaci I/57.

„Z hlediska využití je podporován zejména zpracovatelský průmysl, strategické služby a technologická centra. V průmyslové zóně nelze umístit investice, které by využívaly pozemky pro pěstování rostlin a chov živočichů. Vzhledem k tomu, že zóna byla vybudována za přispění státu, musí být podnikatelský záměr každého investora před uzavřením smlouvy projednán s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, jako s poskytovatelem dotace, a Zastupitelstvem města Krnova,“ řekla referentka pro podporu podnikání Melita Vodičková. Více informací k průmyslové zóně a dalším investičním příležitostem v Krnově najdete na webu krnovinvest.cz.

zdroj: krnov.cz

Související články


Komentáře

 1. Ostravan :

  Na kdy je plánován vznik nové železniční zastávky u průmyslové zóny?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Tomáš Hradil :

  Ostravan: to bude záležet na tom, kdy se začne s modernizací tratě. Studii zastávky máme už několik let hotovou, Správa železnic ji má k dispozici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Milan :

  Dobrý den.
  Kdy začne výstavba cyklostezky Krnov-Průmyslová zóna.
  Tento týden mě při cestě z práce na kole,vytlačil kamion ze silnice do příkopu.Opravdu nic příjemného.
  Děkuji za odpověď.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Kamila :

  Dobrý den, mohu se zeptat která firma staví tu halu pro DMHERMES TRADE. děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Archerr :

  Kamila: Dobrý den , Hsf system z Ostravy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Kamila :

  Archerr : moc děkuji

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.