V Karlově Studánce vznikne nové parkoviště

Oblíbené lázně a výletní místo Karlova Studánka se dočkají nového parkoviště. To má vzniknout na okraji lázní, při silnici směřující na Vrbno pod Pradědem.

Horské lázně Karlova Studánka, státní podnik, vypsaly veřejnou zakázku na dodavatele stavebních prací.

Situace parkoviště

Parkoviště má vzniknout v tomto prostoru

pramen: tenderarena.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  nechápu , že obce které tíží turisti nevybudují parkingy a nenastřelí ceny tak aby se jim to vrátilo a tvrdě nepokutují ty co stojí kde nemají, jinak to vyřešit nejde

  Thumb up 2 Thumb down 3
 2. kl :

  Obce nepokutují, pokutuje PČR nebo městská.

  A pro turisty je prostě lepší risknout velmi málo pravděpodobnou pokutu.

  Běžná beskydská obec se svým rozpočtem měštáka neuživí. Městská policie sousedních obcí (Frýdlant, Baška) nemá zájem smluvně zajet aspon jednou týdně do turistických obcí, bo nemá lidi (obec poptávala). PČR jezdí, ale velmi zřídka a raději vykáže činnost v městě a nebude projíždět naftu na cestě do hor.

  A parkingy? Turisté po zřízení placeného parkování začnou parkovat mimo parkoviště, na cizích loukách a příjezdových cestách, aby ušetřili 100-200 Kč. Pokutu jim nikdo nedá, zbudou vytočení místní. Je to otázka času, kdy někomu z místních prasknou nervy. V lepším případě to odnese jen auto.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 3. davidb :

  kl:
  Naprosto přesně popsáno.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. Cyril :

  Píše se v KarlovĚ. Není to totiž Studánka karlová (jaká), ale Karlova (čí).

  Thumb up 7 Thumb down 0
 5. abc :

  Cyril: Divadlo A. Dvořaka najdeme na Smetanovem namjesti…

  Thumb up 2 Thumb down 5
 6. Vojtěch :

  Žádné nabíjení? Velká škoda :/ Člověk by si mohl zakorzovat po lázeňském městě nebo udělat menší turistický výšlap na Praděd a po návratu by ho přivítalo nabité auto. Bohatě by stačil příkon 22kW.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 7. balde :

  kl: kdyz ta pokuta bude za 1 000 Kč neveřím, že si ten měšťák nevidělá na svuj plat během jednoho dne, kdy dorazi turisti.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 8. Pavel :

  abc: … které pojmenovali po Emmě Smetaně.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 9. Kl :

  balde: Nevydělá. Při pokutě 1000 Kč a parkovém 100-200 Kč budou obecní parkoviště zcela prázdná a všichni budou parkovat na loukách, krajích lesů a u polí. A tam měšťák samozřejmě pokutovat nesmí, protože to jsou soukromé pozemky. Jiný nápad? Nemyslím to ironicky, hledáme řešení, které umožní funkční koexistenci místních i turistů. Vylučují varianty s šibenicí na vjezdu do obce, ač jsou někteří místní přesvědčeni, že krkavci ohlodané tělo řidiče, který rozryl autem louku u lesa, by ostatní podobně smýšlející spolehlivě odradilo.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 10. balde :

  Kl: myslím že turisti jsou dost líní na to aby šli pak někam kilometr po hlavní cestě s dětmi, navíc když tady je cílem Bílá Opavice, jako nemyslím si že by obce na kultrůře parkování nějak zásadně pracovali.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. abc :

  Pavel: Nebo dům stojí na ulici třída 28. října. Nevadí, neznám zase milion jiných věcí.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. TML :

  Nejakou dobu jsem tam pracoval a zil a tam je opravdu parkoviste nutne potreba. A to nejen pro turisty ale taky pro zamestnance, kteri prijedou do prace a nemaji kde zaparkovat. A vzhledem k tomu, ze vim, jak tezke papirovani a dohadovani je zapotrebi aby se podarilo neco ve spirale stat-statni podnik-obec neco dohodnout a vyjednat, tak mam radost, ze se to podarilo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Martin [msstavby.cz] :

  Cyril: Oka :)

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.