V Bruntále vyroste autobusový terminál

Autobusové stanoviště v Bruntále čeká přeměna v moderní dopravní terminál, který bude přímo navazovat na vlakové nádraží. Přestavba začne v březnu, hotova by měla být o rok později v dubnu.

Náklady na projekt dosáhnou téměř 75 milionů korun, přičemž přes 63 milionů uhradí evropské dotace, zbytek doplatí město. Informoval o tom Michal Sobek, mluvčí Regionální rady Moravskoslezsko, která rozděluje evropské peníze.

Stavba bude mít tvar prohnutého křídla. Pod střechou bude čekárna s občerstvením a informačním centrem. V terminálu bude automatický informační systém se dvěma odjezdovými tabulemi. Nové budou nástupní ostrůvky i komunikace, u terminálu vznikne parkoviště pro sedm desítek aut a odpočinková zóna. Přibude přístřešek pro kola a objekt s toaletami.

Než vyroste prohnuté křídlo, dojde na demolici současného zastřešení nástupišť a staré nádražní budovy. Nové dopravní terminály vzniknou v  dohledné době i v dalších městech Moravskoslezského kraje. „Projekt dopravního terminálu ve Studénce je nyní v hodnocení. Je také připraveno 190 milionů korun na nové terminály v Třinci a Havířově, které města řeší společně s Českými drahami,“ uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko David Sventek.

Rada v letech 2007 až 2013 zodpovídá za uplatnění zhruba 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezském kraji. Doposud podpořila více než 16 miliardami přes 700 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu nebo regenerace brownfields.

zdroj: archiweb.cz

Související články


Komentáře

 1. Hynek [msstavby.cz] :

  koukam na to se uz taky „par let“ ceka.. (datovano 2008) http://goo.gl/gCPV8

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. johny :

  připomíná to kšilt strýčka Pompa :)

  http://fotoalba.centrum.cz/photo.php?pid=16982598

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Balde :

  vizualizace vypada skvele

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak už se dočkali :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. mm :

  Dopravní terminály – tedy autobusová nádraží by vždy měla být chloubou města a prvním dotykovým bodem cestujicího, který tam zavítá. Je dobře, že se budou realizovat i další podobné akce. Škoda, že ÚAN není také víc „in“.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. antik :

  Zdravím. Vypadá to super, už se těšíme. Nevíte někdo, která firma dostala tuto zakázku? Rádi bychom ji oslovili a odkoupili stavební materiál z demolice.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.