Rodinný dům Krásné Pole

Autor: WMA architects | Martin Materna, Adam Weczerek
Projekt: 2009 – 2010
Realizace: 2011

Stavba se nachází v obci Krásné Pole u Ostravy. Pozemek je umístěn ve východní části obce, v údolí místního potoka s výhledem přes zahrádky do krajiny. Obdélníkový pozemek je výrazně svažitý, převýšení cca 9 m s orientací k jihozápadu. Přístup je z ulice na spodním jihozápadním okraji parcely. Dům je koncipován jako nízkoenergetický. Je vybaven rekuperační jednotkou a solárními panely. Konstrukčně je objekt řešen jako zděná dvoupodlažní stavba s ustupujícím podlažím, zastřešená plochými střechami. Nosné konstrukce jsou tvořeny obvodovými zdmi, které jsou doplněné středovou nosnou zdí.
Svislé nosné konstrukce jsou betonové, z betonových tvarovek vylitých betonem. Objekt je zateplen izolací o tloušťce 300 mm.

Celý článek: archiweb.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.