V Bohumíně zmizí dvě problémové lokality, vzniknou nové byty

V Bohumíně na Karvinsku letos zmizí dvě problémové lokality s vybydlenými byty. Třípatrový dům v Partyzánské ulici město opraví, za zhruba 14 milionů korun v něm vzniknou byty I. kategorie. Dva z pěti domů v ulici Petra Cingra čeká na podzim demolice. V budoucnu by se mělo známé ghetto proměnit v zástavbu rodinných i bytových domů. Bohumínská radnice pokračuje v projektu Nulová tolerance, jehož cílem je to, aby z města zmizela ghetta, v nichž žili nebo žijí sociálně nepřizpůsobiví lidé.

V šesti problémových lokalitách, mezi nimiž jsou právě ulice Partyzánská a Petra Cingra, patří městu bezmála 250 bytů. Až se domy zcela vyprázdní, čeká je buď rekonstrukce, nebo demolice. V domě v Partyzánské ulici, který se postupně stával ghettem, tak do konce roku vznikne po rekonstrukci 12 dvoupokojových bytů I. kategorie.

Podobně město vyřešilo před několika lety problém zchátralé ubytovny železáren, která se proměnila v městský bytový dům. Šlo o první počin dlouhodobého projektu Nulová tolerance. Ghetto v ulici Petra Cingra ve Starém Bohumíně je poslední kolonií z doby vzniku bohumínských železáren. Město má už připravenou studii lokality, kde by měly v budoucnu stát desítky rodinných domů i bytové domy se zhruba 300 byty.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.