Ulice Budečská a Gen. Janouška procházejí rekonstrukcí

Tento týden začala v našem městském obvodě další investiční akce, a to rekonstrukce ulice Budečská. Během ní bude provedena oprava vozovky a oboustranných chodníků.

Projekt zahrnuje zúžení levé strany vozovky směrem k ulici Vítězná přibližně o 75 cm. „Zúžení vozovky je navrženo kvůli ochraně kořenového systému stávajících stromů, které budou ponechány. U této akce nedojde k žádnému kácení dřevin,“ sdělila Dagmar Žižková z investičního odboru Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Po rekonstrukci bude komunikace opět jednosměrná od ulice Sadová s podélným stáním vozidel po pravé straně. Chodníky budou osazeny novou zámkovou dlažbou, současný živičný povrch vozovky se odfrézuje, vyrovná se podklad a bude položen nový živičný povrch. Také budou přeloženy a doplněny kamenné obrubníky. Po dobu rekonstrukce by měl být zachován průjezd ulicí, i když v omezeném rozsahu. Při frézování vozovky, úpravě obrub a při pokládce živice musí řidiči počítat s úplnou uzávěrou. Toto omezení bude krátkodobé a bude včas oznámeno majitelům sousedních nemovitostí. Po dobu rekonstrukce je zrušeno parkování vozidel na komunikaci.

Zároveň probíhá rekonstrukce ulice Gen. Janouška, která je zaměřena na opravu chodníků podél této ulice a kolem věžového domu Gen. Janouška 1. Investiční akce zahrnuje také sadové úpravy. „Ty řeší minimální kácení keřů a stromů o malých obvodech kmenů, dosadby v travnatých plochách před výškovým obytným domem a výsadbu zeleně podél obytného bloku daného území,“ doplnila Jarmila Špatná z investičního odboru.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.