V Bohumíně vznikne lesopark

Informace k plánovanému lesoparku v Bohumíně.

Mezi továrními komíny a průmyslovými halami v Bohumíně vyroste další kus zeleně. Radnice tam chce mít nový lesopark s mokřady a tůňkami. Město dlouhodobě sužuje smog a radnice doufá, že park pomůže zlepšit ovzduší. Nový lesopark by v Bohumíně chtěli založit do pěti let. Vyrůst by měl v lokalitě nazývané Na Panském. Druhá zelená plíce města vznikne v místech současné orné půdy za dálničním přivaděčem a železnicí.

„Místo pole tady vzniknou mokřady, tůňky, přes které povedou různé dřevěné můstky. Než to všechno vyroste, určitě to několik desítek let potrvá, takže těšit se z toho budou naše děti, vnoučata. Snad ocení, že uprostřed průmyslu vyrostl takový další kus zeleně,“ říká mluvčí bohumínské radnice Lucie Kolková. Chybět nebudou ani drobné stavby z přírodních materiálů, jako jsou altánky, přístřešky nebo informační tabule. Prostor doplní chodníčky a cyklostezky, v plánu je i jednoduchý mobiliář, například odpočinková mola, mostky, lavičky a odpadkové koše.

„Nám by se to určitě líbilo. Bydlíme tady kousek, takže pro nás by to bylo super. Určitě na výlety s dětmi, rádi chodíme do přírody,“ říká paní Anna, matka dvou malých dětí. „Je tady všude smog, takže by to mohlo pomoci pročistit ovzduší,“ dodává.  Náklady na nový lesopark radnice odhaduje na desítky milionů korun. Jeho založení je naplánováno do tří etap a mohlo by začít už za tři roky.

zdroj: rozhlas.cz

Související články


Komentáře

 1. thvari :

  Dobrý nápad. Tak mě ale napadá, proč se zatím nic neděje s ostravskýma Benátkama, které jsou naplánovány v Hulvákách a Nové Vsi.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 2. via :

  Jsem zvědav, jak se o ty tůňky a mokřady budou starat, když zatím Bohumín není schopen ani odplevelit a vyčistit cyklostezky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Pavel :

  … hezké – ale není to málo?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.