Úprava okolí koncertní síně sv. Ducha, Krnov

V Krnově se blíží dokončení další velmi zajímavý a vydařený veřejný prostor. Aktuální fotografie úpravy okolí koncertní síně sv. Ducha.

Práce na ploše o rozloze 2 300 metrů čtverečních spočívají především ve vybudování chodníků, zpevněných ploch a zdí, obnově části hradeb i úseku středověkého valounového chodníku a výsadby nové zeleně. Při archeologickém průzkumu v letech 2014-2016 byl odhalen systém barvířských kádí, odtokového kanálu a hradby. Po průzkumy byly zbytky staveb zasypány. V prostoru jsou však půdorysně vyznačeny.
Historii místa bude připomínat rovněž část středověké uličky z říčních valounů, která se nachází poměrně hluboko pod úrovní terénu a bude proto zpřístupněna dvěma schodišti z pohledového železobetonu. 

Pochozí plochy jsou nejen ze žulových kostek, ale také mlatové nebo dřevěné. Dřevěná plocha z železničních pražců je umístěna v místě bývalého mostku přes mlýnský náhon.

Pohled na prostor od ulice Sv. Ducha, kterému dominuje vyvýšený záhon z kortenu. Celkově se v celé ploše úprav nachází štěrkové záhony minimálně a jsou aspoň správně realiovány.

Pohled na prostor za koncertní síní sv. Ducha.

Pohled na vyznačený půdorys barvířských kádí a odtokového kanálu. Celkově nový veřejný prostor otevírá nové pohledy na původní průmyslové objekty v okolí, či synagogu. Dominantní objekt v popředí má nového majitele a do dvou let by měla proběhnout rekonstrukce.

Středověká ulička z valounové dlažby. Původně se ulice nacházely níže, než v dnešní době.

Dřevěné pražce v místě původního mostku.

Další pohledy.

Původní stav.

Související články


Komentáře

 1. riltr :

  wow, krása!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. Dan :

  Byvalou textilni budovu ma spolecnost cresco&finance a.s.. Na webovych strankach maji i nejake vizualizace.
  http://www.crescofinance.cz/nemovitosti

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Dan: Děkujeme za odkaz!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Karlos :

  Jaroslav Vrzal byl v anketě zvolen osobností města Krnova ač byl předlistopadový předseda Městského národního výboru (MěNV) v Krnově.
  Zasloužil se a prosadil v totalitě opravu KOSTEL SV. DUCHA A ŠPITÁL.
  Památka spadá do 80. let 13. Století.
  Dnes slouží tato opravená stavba jako koncertní síň s krásnými varhanami, vyrobenými v Krnově.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.