Úprava lávky nad Bazaly

Lávka nad nad stadionem Bazaly je místo s unikátním, vlastně panoramatickým výhledem, na Ostravu. Obvod Slezská Ostrava zde plánuje „zvelebení“ prostoru. Neuškodí mu však plánovaný záměr?

S nárůstem obliby sociálních sítí jako Instagram apod. se do většího povědomí obyvatel nejen Ostravy dostala lávka nad stadionem Bazaly na Slezské Ostravě. Betonová brutalistní lávka je unikátní v tom, že poskytuje jedinečný výhled na město Ostravu. Z jednoho místa tak můžete pozorovat centrum města, Přívoz, Dolní oblast Vítkovice, Porubu a další městské zajímavosti. Při dobré viditelnosti můžete vidět i vysílač na vrcholku Pradědu.

Obvod Slezská Ostrava v březnu roku 2021 prezentoval návrh úpravy této lávky a jejího okolí. Dle záměru zde má být zeleň, lavičky a hlavně „rám“ lemující pohled na Ostravu. Za nás je to však velmi nešťastné řešení. Které nejenže likviduje genius loci místa. Ale zároveň, až paradoxně, omezuje výhled z lávky. Lávka si rekonstrukci opravdu zaslouží, ale ne takto. Zadání a obrys návrhu / investičního záměru je vždy v rukou investora, tomto případě Slezské Ostravy.

Pro přibližnou představu jsme naznačili (červeně), jak návrh bude omezovat výhled, který lávka poskytuje.

Současný stav lávky:

Související články


Komentáře

 1. Pat :

  Pokud někdo bude chtít mít výhled i do míst která jste vyznačili červeně , tak přece nebude stát za zdí , stačí udělat krok do strany . Mě se návrh líbí .

  Thumb up 45 Thumb down 20
 2. Bůh je Radegast :

  Jaj… přijde mi, že autoři jsou víc a víc zaslepení zášti vůči vedení města Ostrava. Chlapci, měli by jste se vzpamatovat, dokud jste to vedli apoliticky, byl to super web. NEPOSERTE to! Hezký den.

  Thumb up 47 Thumb down 23
 3. Dan :

  Mame super vyhled na mesto.
  Co udelame?
  Omezime!

  Co udelaji patrioti v diskuzi?
  Redakce je zaslepena! Plna zasti! Prece jde udelat krok vedle (klidne za zabradli do vzduchu) 😅😘

  Achjo, dalsi prostor na hrane poutove atrakce, co navic zmensuje kapacitu plochy a omezuje vyhled. Ale mistni patrioti, zvykli ze se v Ostrave nic nedeje, jsou radi za kazdou hloupost.

  Thumb up 24 Thumb down 28
 4. Jarmil Buqa :

  Bůh je Radegast:

  Bohužel, přesně tak to cítím už nějaký pátek i já. Jeden „z komára velbloudismus“ za druhým a za nimi se skrývá dost prvoplánově skrytý lynč… A takový fajny web to byl…

  Thumb up 40 Thumb down 17
 5. Pat :

  Dan: jde vidět , že vám to myslí , klidně si pak do toho vzduchu stoupněte .

  Thumb up 9 Thumb down 12
 6. Winter :

  Masterdesign udělal další špatný návrh, nevím, koho to překvapuje. Spíše je zarážející, jak hladce se nám tato firma obchodující s podnikatelským kýčem přisála na město.

  Thumb up 23 Thumb down 10
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Pat: Proč si to nedělat složitější, že. Současný výhled omezit, a pak dělat kroky dál…. Které ti ani nepomůžou. Zbavit se volných rohů je největší omezení. A zároveň největší unikátnost současné lávky. Pak se můžeš s dalšími lidmi mačkat u jediné volné hrany a zkoušet, kde bude nejlepší úhel pohledu. A nebo o tři metry dál stát za koncem olemováním zkoušet, jak se ti bude dívat na město…

  Bůh je Radegast: Texty v článcích reflektují názor členů redakce a odborných spolupracovníků z akademického prostředí, dlouholetých odborníků ve svém oboru, často s autorizací. Nejde o nic politického. Ale tohle lidem bez odborné znalosti, dopování pestrobarevnými (často nereálnými) vizualizaci, půjde vysvětlit velmi těžko. Ale s tím vlastně počítáme.

  Pokud je něco neopodstatněného, stačí na to reagovat. Napsat že jde pak o zášť je velmi jednoduché a vlastně nic neříkající.

  Jarmil Buqa: Třeba ze štěrku v záhonech, co? :)

  Thumb up 24 Thumb down 28
 8. Bůh je Radegast :

  Martin [msstavby.cz]: Stejně jako se tady oháníte odborností, a vlastně tím, že my všichni ostatní jsme tupci, protože nemáme odborné vzdělání, takže nepochopíme, proč je to špatně… A musím souhlasit s Jarmil Buqa: Že děláte z komára velblouda (např. kvůli špatně zvolenému designu záhonu se nenávratně poškodí architektura města :O ) neříkám, často máte pravdu, ale píšete víc a víc nenávistně vůči vedení města (to nemá žádnou souvislost s Vaším odborným či odporným vzděláním, kterým se tady oháníte..)

  Thumb up 23 Thumb down 19
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Bůh je Radegast: U štěrkových záhonů se nejednalo o vliv na architekturu města. Ale vliv na mikroklima v městském prostředí. V tomto případě se jedná o nepochopení textu.

  Kde jsme psali nenávistně prosím vás…

  Thumb up 17 Thumb down 15
 10. Petr :

  Nechápu kde redakce vidí problém. Přeci dle mého ten rám na konci je vyhlídka. Nebudu se tedy dívat na město 10m od rámu, ale až od toho skleněného zábradlí na konci. Pak vidím celé město a nic mi nebrání ve výhledu. Jako přidanou hodnotu vidím, že jsem částečně chráněný před nepřízní počasí. Podle mě je to super nápad. Jestli se to zrealizuje, tak sociální sítě bude spíše plnit otravná selfie z tohoto místa.

  Thumb up 24 Thumb down 13
 11. Vítek :

  Krásná vizualizace: květinové záhony, lavička uprostřed lávky,atraktivní mladé korzujici ženy a zřejmě moderní ostravský kýč – rezavé železo.
  Opravdu to tak bude fungovat? Nebo spiše vznikne další místo s problematickou údržbou?
  Nemá spíše současná lávka svou architektonickou hodnotu a funkčnost, kterou stačí obnovit?

  Thumb up 16 Thumb down 7
 12. Tlustý :

  Dobrý den. Nemá toto ohraničení evokovat „obrazový rám“? Když to bude místo pro instagrsmery, tik tokare apod. Už jsem to několikrát viděl… Např. i ve volné krajině.

  Thumb up 16 Thumb down 3
 13. Daniel :

  Na první vizualizaci slečna v růžových šatech. Nepochybuji, že má na město dokonalý výhled a ty bočnice ji vůbec neomezují.

  Thumb up 6 Thumb down 7
 14. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  Mě baví jak zamýšlíš že se tam budeš mačkat s dalšími lidmi i kdyby to postavili – to si opravdu myslíš že tam budou jezdit davy pro pár fotek? :D Ten kdo ten boční uhel potřebuje, ať vystrčí ruku nad zábradlí a namíří objektiv do leva nebo do prava, tam není co řešit. Já když bych tam stál tak nebudu stát 5 metrů od zábradlí abych si vyfotil výhled, asi se logicky postavím k zábradlí a podívám se ven… no ale jestli ty stojíš 5m od hrany pak máš asi problém snad na každém místě :D Navíc levou část s těmi stromy určitě nikdo fotit nebude, těch pár stromů si klidně nafotím z mého balkonu a nepojedu až na Bazaly :D nezlob se ale tak tupé téma – to asi přepošlu na TMBK…
  PS: Loni jsem si říkal že asi nemáš co do čeho píchnout tak píšeš nesmysly viz většina tvých článků z loňska ale že si ani letos na nový rok nedáš pokoj? Tenhle web má informovat o nových stavbách tak ať si každý sám udělá obrázek (což ty jako majitel bys vědět měl proč si ho založil že) a ne shazovat je hned v úvodní hlavičce… to můžeš nechat na diskuzi kde klidně zveřejni svůj názor ale do popisu se to opravdu nehodí :( ať si snad každý udělá názor, ale tímto si škodíš, jen tak dále :) No jsem šťastný že už to docvaklo i většině…

  Thumb up 23 Thumb down 14
 15. thvari :

  Winter: dík, žes to sem napsal, když si člověk projede jejich portfolio, tak ho až zarazí, jak průměrně jim to všechno vypadá. jejich návrh domu na Biskupské je proti tomu, co se pak objevilo a umístilo v architekonické soutěži, spíš srandovní… https://www.master-design.cz/projekty/obcanske-stavby/ostatni-stavby/bytovy-dum-v-centru-mesta-ostrava

  a vlastně mě zarazilo, že si je pan Zeman vybral pro Ostravicu, tak přeju, ať aspoň to se jim povede, ale být ten zodpovědný já sám, nespolupracoval bych s něma. často slýchám, že z vizualizací se nic moc vyčíst nedá, já si myslím, že určité věci v nich vidět jsou, konkrétně u MD to, že nepřemýšlí jednoduše a snaží se stavby komplikovat, což je přesně případ této lávky, která místo jednoduché opravy dostane nadbytečný rám, nebo právě Ostravice, kde se vymýšlí druhá předsazená fasáda, místo abychom dali přednost něčemu přímočařejšímu.

  nemůžu se zbavit dojmu, že v Ostravě někdy zbytečně hledáme okázalost a snažíme se „být vidět“ způsobem, který je v konečném důsledku kontraproduktivní. pokud MD tento návrh plánuje uskutečnit, měl by tyto námitky brát v potaz a rám z návrhu odstranit.

  Thumb up 16 Thumb down 5
 16. aldar :

  Vizualizace: pěkné slečny a kytičky ( a mimochodem rád bych se dožil toho, že ty kytka bude někdo zalévat.)
  – Za slečnou v zelené jupce ta vzdálenější cortenová zeď je asi zábradlí rampy, které směřuje na terén a je tudíž o několik metrů níž , takže to nebude za plným zábradlím viditelné.
  – lávka slouží hlavně jako přechod přes komunikaci, jako bonus je zde krásná vyhlídka na Ostravu. Proto v místě, kde by se měl člověk kochat, by mělo být bez konstrukcí, které výhledům brání. To je , myslím, hlavní požadavek na vyhlídku. Tady je navržený stav horší než současný, což asi nebylo účelem…

  Thumb up 14 Thumb down 4
 17. Jan :

  Dobrý den, jsem rád, že je v plánu oprava lávky. Avšak tento rám, opravdu zásadně mění celé místo. Kdo tam byl, tak mi dá za pravdu, že ten výhled je jedinečný a vidět takhle Ostravu snad ani jinde lépe nejde vidět. A rám, byť v jiných místech určitě splní svůj prvek v rámci designu či ohraničení, tak tady jen ubere celému panoramatu a krásnému výhledu na naše město.

  PS: Co se týče zaměření tohoto webu, tak si myslím, že odvádí svou práci a byť ne vždy se všemi názory souhlasím (a o tomto to také je, že někdo sdělí svůj názor a ostatní vyjádří svůj, případně se rozjede debata na dané téma) a jsem rád, že si někdo dává čas a práci s tím informovat ostatní co se v Ově děje, včetně svého názoru.

  Thumb up 23 Thumb down 3
 18. Václav :

  A: „Hele vidíš tam tu haldu?“ B: „Kterou? Nevidím“ A: „Musíš se vyklonit, počkej, pustím tě…“

  Jasný, myšlenka rámování výhledu, populární a často funkční. Ale funkční na místě, kde to není jediná možnost stejně kvalitního výhledu a kde je ono rámování jakési dobrovolné namíření na dokonalou kompozici. Tady a) nemám pocit, že je tvořena pěkná kompozice. b) Není alternativního místa se stejně kvalitním výhledem. c) Jsem zvědav, jak se kdy kdo bude ochotně opírat o čistě skleněné zábradlí… To je prostě nekomfortní, nepříjemné a už vůbec nikdo nezvedne dítě, aby se taky mohlo podívat „za roh“ Na děti se totiž opět nemyslí. Ten prvek prostě objektivně snižuje současnou kvalitu místa a to je při investici neobhajitelné. Dále mě děsí, jak úzkou plánují autoři studie nechat průchozí šířku lávky. Věřím, že jde jen o pokus dostat maximum zeleně do vizualizace a faktická situace bude jiná, ale i tak mě to znepokojilo. Dva cyklisté vedoucí kolo a proti nim školní skupina… To bude krásné míjení v záhonu. Navíc pokud s cortenem počítají jako vnitřním opláštěním té zdi (proč je to sakra zeď, proč tam není nějaké vzdušnější zábradlí?), bude to všechny držet stranou. Ono kdo by taky chtěl šahat na rezavý kov. A opět, děti mají smůlu, mohou koukat leda tak na kytky…

  Thumb up 19 Thumb down 0
 19. Tom :

  Zdravím. V tomto případě musím souhlasit s autorem článku. Myšlenka návrhu podle mě není špatná, jenže konkrétně na tomto místě, zbytečně upoutává pozornost a ruší některé úhly pohledu. Ve volné krajině, kde se tyto rámy vyskytují, máme alespoň na výběr jestli pohled skrze něj využijeme. Tady jsme limitováni zábradlím a nic jiného nám nezbývá. Ano určitě se dá jít až ke konci zábradlí a kochat se výhledem, ale proč si ho kazit hned po vstupu na lávku od metropolu, nevidím důvod.
  Těm co se návrh líbí, bych chtěl vzkázat, že to je v pořádku a pokud s ostatními nesouhlasí, nemusí to být okamžitě zášť proti městu, nebo politická angažovanost. Jestliže budou vznikat špatné návrhy, holt i tady na webu bude více negativních článků, ale za to redakce webu nemůže. Pokud vám to tak přijde, není nic lepšího než odejít, založit svůj web nebo najít alternativu. Přeji hodně štěstí.

  Thumb up 24 Thumb down 4
 20. thvari :

  Tom: někteří diskutující jakoby měli představu, že to bude jako za komunismu a běda aby si pány soudruhy někdo dovolil kritizovat. po přečtení dalších příspěvků chci dodat ještě poslední věc – proč se lávka a zábradlí, které jsou samy o sobě dostačující a není na nich potřeba téměř nic měnit, jen nenatře a neopraví a proč je vůbec nutné oslovovat nějaké studio? kdyby se komplexně vyřešilo okolí, zastávky, předprostor hotelu Metropol, to jak lépe překlenout širokou silnici a propojit místa na obou stranách, bylo by to snad i přínosnější.

  Thumb up 10 Thumb down 7
 21. Michal :

  Vždyť je to odporný bunkr s omezeným výhledem a děcka neuvidí téměř nic. Co tak raději lávku opravit, nevymýšlet capiny a začít se o okolí starat? Ten bordel od Silvestra se tam zase bude jako každý rok válet do března.

  Thumb up 15 Thumb down 1
 22. xxx :

  Mě přijde, že se tu řeší naprosté hlouposti.
  Pokud budu chtít mít unikátní panoramatický výhled, tak slezu o pár metrů níže, na ten chodníček, jak je pán v růžovém svetru na první fotce, který vede k lávce, a je po problému.

  Thumb up 11 Thumb down 7
 23. Libor :

  Článek totální trapas a pro mě pomyslný hřebíček do rakve kdysi kvalitního webu. Škoda.

  Thumb up 11 Thumb down 18
 24. chytrák :

  Otázka místního chytrého webmastera zněla: “Neuškodí mu však plánovaný záměr?”… Ne, neuškodí, protože se zvýší návštěvnost mostu násobně.

  Thumb up 9 Thumb down 10
 25. Martin [msstavby.cz] :

  xxx: O kousek níže už ten výhled takový není. Zajdi si tam a pochopíš.

  Libor: Mohla to být zajímavá diskuze. Ale bohužel část z vás neumí napsat důvody, proč to je dobrý návrh a to masivní olemování má smysl a zmůžou se pouze na „škoda kdysi kvalitního webu, zaslepenost vůči vedení, apod.“. Taková reakce pak ale nemá nic společného se samotným návrhem a argumentačně to ani nereaguje na obsah článku. Nejste pak ani schopni napsat, proč je to tedy dobrý návrh, a vlastně ani svůj názor nevyjádříte, nebo ho neumíte zdůvodnit (čest těm, co dokážou aspoň napsat „mě se to líbí“). Ale chápu, že emočně založené reakce jsou jednodušší napsat a racionální argumentace se v nich pak ztrácí a postrádá smysl.

  „Článek totální trapas a pro mě pomyslný hřebíček do rakve kdysi kvalitního webu. Škoda.“

  Tohle je typický příklad argumentačního failu. Vlastně tam není nic konkrétního k lávce. Není tam napsané proč by to měl být „trapas“. Prostě takový výstřel. Já bych si třeba rád přečetl, proč je článek trapas a rád znal jiný názor. Ale upřímně se obejdu bez návštěvníků, co neumí ani napsat a zdůvodnit svůj názor.
  Velké díky těm, co umí napsat racionální komentář, který má hlavu a patu, i když nemusí souhlasit s obsahem článků.

  chytrák: No, nezněla.

  Thumb up 14 Thumb down 14
 26. Libor :

  Ok, nechtel jsem puvodne plytvat s casem nad timto clankem, ktery je dle meho nazoru taky pouhym vykrikem do tmy, ale budiz.

  1) Soucasny stav je naprosto tristni, tj. minimalne vnimam jako pozitivum, ze to nekdo resi a podle me i uspesne.
  2) Nevsiml jsem si zadnych davu, ktere by se tam nyni kochaly vyhledy “doprava a doleva”. Jezdim tama pomerne casto, pri zapadech slunce, a vetsinou je lavka zcela prazdna. Rekonstrukce tomu tedy uskodit ani nemuze, kdyz navstevnost lavky se rovna prakticky nule.
  3) Kdo chce vyhled “doprava a doleva”, postavi se k zabradli. Nepredpokladam, ze by to byl tak rusivy element.
  4) V zahranici pomerne casto frci “fotoramecky”, ve kterych se lidi foti se zajimavym pozadim vztahujicim se k danemu mistu. Toto muze plnit stejny ucel.

  Misto toho, aby byl clovek rad, ze se neco ve meste deje a ve srovnani mista a ucelu se jedna o pomerne fajn reseni, vyplodi takove nic. Je to stejne, jako nedavny clanek o “krovi” u kruhace vyse. Jezdim tama denne a nikdy jsem tedy problem s viditelnosti nemel. Jak byste si vlastne tedy verejny prostor predstavoval? Zatim ctu jen hejty, ale vlastne nic vlastniho nebo napad na zlepseni jste nepredstavili.

  Thumb up 18 Thumb down 12
 27. Klárka :

  Pat: Lávka je teď dobře přístupná i pro imobilní. Jak od Metropolu, tak od zastávek pod lávkou. Vozíčkář ten krok vedle však neudělá. Aby viděl i za stěnu z cortenu… Vozíčkář nemá hlavu ani u hrany zábradlí, ale mnohem dál. O zábradlí se samozřejmě neopře. V současné podobě lávky však vidí bez problémů do všech stran. Je to příjemné místo na procházky. Které město má tak přístupný výhled? A nepiště prosím, že z Emy jde taky tak vidět, asi víte jaký tam je přístup pro vozíčkáře!

  Prosím, myslete i na ostatní. Ne všichni mají stejné podmínky, tak proč jim ještě více stěžovat možnosti? Teď jsem chlapi na vaše rady vážně zvědavá.

  Thumb up 12 Thumb down 3
 28. Martin [msstavby.cz] :

  Libor: No vida, aspoň něco.

  Bod 1. Ano, současný stav je nevyhovující a zaslouží rekonstrukci, v článku to zmiňuji.
  Bod 2. Nemyslím si, že se návštěvnost lávky se rovná nule. Já mám jiné zkušenosti. Ale to je čistě subjektivní o zážitcích každého. Nicméně ten výhled je nyní „čistý“, bez překážek.
  Bod 3. Nad tímhle jsem úplně nepřemýšlel, ale viz Klárka:
  Bod 4. Ano, takové „rámečky“ jsou poměrně časté. Ale jak píše Václav: ,jde tam udělat krok jinak, do místa, kde je již výhled není omezen. Navíc si nemyslím, přitom jak nyní vypadá Slezská, že by investice měly směřovat do turistických rámečků.

  Já chápu, že se v Ostravě toho moc neděje, tak jsou lidé rádi za vše. Je fajn, že se něco děje, ale přece když se děje něco špatného / nevhodného, tak to nebudeme přece kvitovat, ne? Ke „křoví“. Nemyslím si, že přerostlá zeleň v rozhledovém poli řidičů u kruhového objezdu nesplňující normu je něco akceptovatelného. I když to může být fajn.
  Ale no tak, přece publikujeme i články, kde je prostor řešen kvalitně. A nejsou to výjimky.

  Thumb up 9 Thumb down 15
 29. Pavel :

  Jakou logiku má omezovat výhled na vyhlídkovém místě? Jo, kvůli Instagramu, aha.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 30. MM :

  David: Místo je využíváno také profesionálními fotografy, kteří fotí na stativ. Tam nějaké vyklonění fotoaparátu za bariéru není reálné. Za mě je to úplně zbytečné, ať tam to zábradlí upraví, ale nijak neomezují výhled nebo můžou dát ten rám obrazu jak píšete pár metrů před vyhlídku, ničemu to vadit nebude. Ono stejně pokud si někdo takto vyfotí selfíčko s tím rámem, tak za sebou uvidí jen rozmazané cosi. Konkrétního nepůjde vidět nic, proti světlu jen vypálená fotka. Můj názor.

  Thumb up 16 Thumb down 1
 31. Jarmil Buqa :

  Martin [msstavby.cz]:

  Ano pane, například ta fraška o záhonech, likvidujících mikroklima.

  Mimochodem, ty které potkávám na kole cestou do práce, jsou pořád krásné.

  Ale máte tu i další perly o nebezpečných rondlech a plotech, které „vyspělá společnost“ přeci nestaví (protože v zaostalém Německu není ve veřejném prostoru jediný plot, odhlučňovací stěna, zátaras… :)).

  Lávku nad Bazaly mám rád a o její opravě/úpravě si zatím, přes vaši snahu, nemyslím vůbec nic. Pokusím se z dovolením udělat svůj vlastní laický názor, jestli se mi to líbí.

  Thumb up 8 Thumb down 9
 32. Dejv :

  Pat: Vždyť to vyznačení zakrytých míst není ani děláno u stěny, ale skoro z druhé strany lávky směrem na protilehlou stranu :D :D
  Ale čučím, že podle laiků u komentáře někteří ani neumí rozpoznat obrázek.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 33. Vítek :

  Neví někdo, kdo je autor současné lávky a jaký je jeho názor na rekonstrukci?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 34. Ivan :

  Ale tak za je tu prostor pro kreativitu, stačí přistavit žebřík, trochu odvahy a fotky z rámečku budou perfektní :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 35. Peter :

  Rámeček je tam zbytečný. Ješte bude zajímavé sledovat jak se bude udržovat čistota toho skla. Jak se můžeme přesvědčit, na Havlíčkově nábřeží to moc nefunguje. Veřejný prostor má být „blbuvzdorny“

  Thumb up 10 Thumb down 1
 36. Tom :

  Jarmil Buqa: Dobrý den, pane Jarmile. Pokud se něco, v tomto případě článek, může dostat do širšího povědomí nebo k vedení města a může pomoci změnit věci k lepšímu, nebo dokonce zachránit život, nenazýval bych to fraškou. Přinejmenším jsou tyto články přínosnější než vaše poslední komentáře. A pokud máte v sobě alespoň špetku vkusu, musíte uznat, že zmíněný plot na Dubině, olemovaný štěrkem a mulčovací kůrou, je fraška.

  Thumb up 10 Thumb down 7
 37. Jarmil Buqa :

  Tom:

  Nemějte prosím starost o můj vkus pane. To je veskrze osobní věc.

  O plotu a jeho potřebnosti,nepotřebnosti, škodlivosti atd jsem neřekl ani slovo. Ani teď, ani předtím. Pouze jsem konstatoval, že autor článků občas používá emotivní prvoplánová prohlášení a že si tím škodí. A za tím si sstojím.

  Úplně stejně škodí svému webu kritikou města, „za každou cenu“. Tak mi ty články poslední dobou zkrátka připadají a pohleďme výše, že nejsem zrovna sám…

  Thumb up 9 Thumb down 11
 38. Jméno :

  No já jsem jenom rád, že nikdo ze redakce se nepodílí na vedení města.

  Thumb up 12 Thumb down 10
 39. davidb :

  Jarmil Buqa:
  Jak si tím škodí?
  Když se vám to nelíbí, tak si soukromý web nečtěte.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 40. DRJPJR :

  davidb: Tady se tak často skloňuje veřejný prostor, že si to už někteří pletou :)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 41. Jarmil Buqa :

  davidb:

  Jak si autor škodí?

  Pokud se Vám tyto a podobné články jeví netendenční, vyrovnané, objektivní, tak si samozřejmě autor ve Vašich očích neškodí nijak. Já to vnímám zcela odlišně. Když zaskrolujete nahoru, zjistíte, že v tom nejsem zdaleka sám. Bohužel v mých a nejen v mých očích autor ztrácí kredit a důvěryhodnost. Čím? Kritikou za každou cenu, podsouváním svého názoru za správný a líbivými a povrchními zvoláními na adresu svého (vesměs mlčícího) oponenta – města.

  Autor také miluje diskusi. „Mohla to být zajímavá diskuse“ (kdybyste mě tak děsně nekritizovali)… Když někdo z nás napíše co se mu nelíbí a proč, jsme označeni za blbce, co mají rádi barevné vizualizace,… To je taky super.

  A ano, pane davideb, nemusím to tu číst. Stejně tak vás nic nenutí číst mé příspěvky a ani na ně reagovat. :)

  Za mě je směr, kterým se to tu ubírá zkrátka škoda. Nic víc.

  Přeji pěkný večer.

  Thumb up 4 Thumb down 8
 42. Martin [msstavby.cz] :

  Jarmil Buqa: Tobě ale přece nikdo tvůj názor nebere. Že má někdo odlišný názor než ty a umí si ho obhájit, není přece špatně. Ty to však neumíš uznat a pochopit. A zároveň bereš ostatním jejich názor. Začneš potom psát o tendenčnosti, zaujatosti.
  Ty však ale neumíš reagovat věcně, podložit svůj názor a následně sdělit svůj. Jak jsi sám častokrát předvedl, že i když ti někdo argumentuje. Začneš rozporovat i věci podložené sledováním. Já se zaměřil v článku jen na výhled. Plno dalších zde však napsalo další důvody, proč je návrh špatně. To ty však klidně přehlédneš, aby tvůj pohled na věc nebyl narušen. Nemáš kapacitu něco pochopit, podívat se na to komplexně. Logicky pak začneš kopat. Podívej se, co jsi nejenom v téhle diskuzi předvedl. Jen sis pobrečel, že články nejsou podle tvých představ. To ti však bohužel nesplním.

  Že má s tebou někdo tady stejný názor? Má, ale je to promile z celkové návštěvnosti (několik tisíc) přímo tohoto článku. A jde i o lidi, co má více přezdívek z jedné IP. Pro mne je důležitější interakce s lidmi, se kterými vím co jsou, co mají za sebou, čím se živí. Ti tuhle lávku klidně rozcupují více, než já.

  Opravdu chceš psát kritikou za každou cenu? Tušíš kolik tu je článku k Ostravě a v kolika z nich je nějaká kritika?

  davidb: To je to nejvtipnější. Stejně web bude navštěvovat pořád. A sem tam vyblije něco podobného.

  Thumb up 8 Thumb down 8
 43. Rýša :

  Když k nám zavítali známí i s dětmi z Prahy a pak z Liberce – mimochodem, když tehdy před léty byli v Ostravě poprvé, tak jsem s nimi navštívil ZOO a stavili jsme se i na lávce právě kvůli Ostravě na dlani. Bylo léto a tehdy z levé strany pohled byl docela rušen vzrostlými stromy a náletovými dřevinami, právě na to upozornili známí, že výhled mohl být větší. Když jsem se tam pak stavil sám se synkem na podzim, listí už opadalo, výhled byl lepší. No a teď by měl být ohraničen bránou. Ta lávka potřebuje opravu jako sůl a pak hlavně alespoň minimální údržbu, neb vandalismus kvete nejen v Ostravě.
  Takže za mne si myslím, oprava ano, rám ne.
  Ohledně vandalismu: pomohly by kamery?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 44. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  spíš bych se zamyslel proč tenhle web bude on, budu já a budou ostatní navštěvovat a to je teprve nejvtipnější :) za poslední rok se opravdu příspěvky změnili, ze zvědavosti už tady ani tak moc lidí nechodí. Co si budeme povídat, tvé „soukromé“ stránky už ani nejsou kdoví jakým přínosem a to nemyslím ve zlém. Ale všechny novinky o stavbách Ostravy jsou už běžně na Ostrava profilech na LinkedIn, Instagramu či Facebooku a to ještě dříve než ty se k nim dopátráš nebo než vymyslíš nějaký negativní popisek…. Takže informovanost z tvé strany o těchto projektech je minimální, ano před 10ti lety jsi objevil něco co tady ještě nebylo ale dnes? Dnes se tady většina jen podívá ze zvědavosti co zas ostatní schvalujou a neschvalujou či vyblijou včetně autora ale toť vše. Za těch 10let či více tady vlastně není ani žádný progress… spíše taková nostalgie projektu který byl kdysi fajn. O nazaujatosti jednotlivých článků už se nedá mluvit, jde o to si udělat vlastní názor… město sice zveřejní nablískaný text a ovečky kolem ale i tak si uděláš vlastní názor a nijak ti neznechutí den, zatímco zde je vše špatně už od hlavičky textu, no není divu a nedej bože nesouhlasit s arogantním majitelem stránek…. já osobně na web chodím už jen proto abych se zasmál a sem tam tu diskuzi osvěžil. Jen mě zajímá jestli tohle takhle půjde dál či se někdo z těch autorů zamyslí…

  Thumb up 15 Thumb down 8
 45. Crazym :

  David: Tak ještě, že tě tady máme neboť bez Tebe by jsme zbloudili z té správné cesty. Ty jsi něco jako pochodeň poznání pro nás neinformované a nevzdělané. Dekujeme :-)

  Thumb up 13 Thumb down 10
 46. Alex :

  Už tady chodím jen výjimečně, tenhle do sebe zahleděný portál s nulovým nadhledem dávno ztratil kdysi slibný potenciál.
  Tahle debata je příznačná, hraje hru na to, že „výhled na Ostravu“ je nějaká hodnota, pro kterou stojí za to ztrácet čas a energii.

  Thumb up 8 Thumb down 7
 47. Jarmil Buqa :

  Martin [msstavby.cz]:

  Martine. Víc psát nemusíte. „Blít“ Vám tu už dále nehodlám. Máte patent na vkus a rozum. Přeji hodně štěstí.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 48. Martin [msstavby.cz] :

  David: Hned tvůj úvod je založen na lži. Přesněji „už tady ani tak moc lidí nechodí“. To z prostého důvodu.
  1. Přístup do statistik nemáš. Nemůžeš vědět jakou má web návštěvnost.
  2. Návštěvnost má rostoucí křivku. Své tvrzení tak zakládáš na nepravdivé domněnce, kterou považuješ za skutečnost.

  Mohl bych ti tu dát odkazy na desítky staveb, které nejsou ani na jedné ze sociálních sítí Ostravy. Je to logické, Ostrava jako veřejná osoba bude málokdy informovat o investicích, které sama nefinancuje, nebo investorovi neprodala pozemek. Ostatně proto web pořád navštěvuješ.
  Jak jsem psal několikrát, co je obsahem článků nezáleží na tobě. Je pak velmi prostoduché kritizovat to, že články nejsou podle tvých představ. Ale to podle tvé gramatiky, neznalosti slov a jejich následnému výsměchu, bude pro tebe těžké pochopit.

  Jen za poslední měsíc zde bylo 30 článků k Ostravě. To jsi ani nepípl. Objeví se jeden článek s názorem autora, na který při své mentalitě nejsi schopny ,kromě lží a jakési myšlenky v jednom souvětí, ani racionálně zareagovat.

  Pokud se ještě chvástáš tím, že zde sem tam chodíš „oživit“ diskuzi, Tak prosím, jestli tě to vnitřně uspokojuje. Ale nemá to do diskuze žádný přínos.

  Alex: Ale nepovídej, stejná písnička několik posledních let. Ale je pravda, že už nepíšeš věci typu jako :“místní adolescenti, kteří ve svém krátkém životě neodpovídali za nic, než za sebe a za truchlivé produkty své mysli“ z roku 2017. Nebo kdy jsi doporučoval kurz komunikace se založením sbírky v roce 2016, aby mě to tolik nestálo.

  „Chcete-li nadále úspěšně realizovat tento (jinak užitečný) projekt a přitom jej neznehodnocovat svými arogantními útoky proti komukoli, kdo s vámi nesdílí postoje, měl byste velmi rychle uvažovat o absolvování kursu komunikace s veřejností.
  Zásady vás naučí prakticky v každém z nich, v těch opravdu kvalitních pochopíte a nacvičíte, jak být slušný, přesvědčivý a přitom zůstat autentický. Berte tento návrh velmi vážně!
  Jistě nebudu sám, kdo se ochotně zúčastní sbírky, abyste nemusel nést plné náklady na něj..

  Vše jen kvůli jinému názoru. A v historii komentářů je toho ještě spousta podobného :o) Vida, několik let uplynulo. A i když tvrdíš, že zde zajdeš jen občas, tak se aktivně zapojuješ do diskuze (naposledy na konci prosince) a natrefíš na tuhle diskuzi. Na náhody však nevěřím.

  Thumb up 4 Thumb down 12
 49. Tomas… :

  Jezdím kolem několikrát denně a je zázrak, když se na lávce někdo objeví za účelem výhledu na Ostravu. Takže za mě ano, proč taky ne.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 50. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  Martine jak sám rád argumentuješ ke všem co mají opačný názor že nepochopili a nedokážou číst ani ty nejsi vyjímka…
  má druhá věta vůbec neřešila návštěvnost ale fakt, že ze zvědavosti zde moc lidi nechodí, možná jen hrstka…a to rozhodně lež není. Ostrava informuje celkem dobře, pokud si přečtou lidi že se něco plánuje pak už nemusí chodit sem a číst to samé přidané o tvůj arogantní názor, ty informace už se pravidelně objevují na sociálních sítích a dnes už je sleduje dost lidí, snad většina z původních návštěvníků MSstavby. Takže to že sem jiní chodí za jakýmkoliv účelem jsem asi popsal – nostalgie. Ano statistiky máš určitě pěkné :) podle toho kolik negativních ohlasů se vyjádřilo jen pod tímto článkem i těch předchozích oproti minulých měsíců a let je ta navýšena statistika v pořádku… ale jak doufám třeba se to tady dříve nebo později posune dál, ale tímhle článkem se to zakopalo na dno.

  Thumb up 13 Thumb down 5
 51. Martin [msstavby.cz] :

  David: Jak píšu. Úchvatné, jak někdo dokáže popsat chování a tok čtenářů mezi různými zdroji v průběhu let, aniž by měl jakékoliv číslo. Ty budeš habibi pro každou PR agenturu.
  Článek se zakopal na dno. Ale ve svých aleborátech na úrovni základní školy, jsi za celou dobu nenapsal ani proč. Jen proto, že si někdo (a nejen já myslím), že bude omezen výhled.

  Co tohle? Další arogantní zaslepenec? :)
  https://twitter.com/JanLefner/status/1466022951082504194

  Thumb up 5 Thumb down 14
 52. TJ :

  Byl jsem tam o Silvestrovké půlnoci. Po úpravě děcka z mostu nic neuvidí kvůli neprůhlednému zábradlí a dospělí se budou ještě víc mačkat. Za mě uživatelsky mínus, přestože návrh vypadá vizuálně pěkně.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 53. Tom :

  David:
  Moc vás nechápu. Web přeci není jen o tom, informovat o nových projektech, jako oficiální stránky města, ale i o následné diskuzi s lidmi, kteří mají rádi stavební dění, zda je projekt dobrý, nebo ne a případně navrhnout lepší řešení. Takhle web chápu já. Když redakce napíše svůj názor k projektu na vlastním webu, je to pouze jejich věc a při vstupu na web není tlačítko, kde byste musel potvrdit, že budete muset souhlasit se všemi názory redakce webu. Opravdu nikdo vám ten názor nevnucuje, jak se zde psalo. Pokud s těmito názory dlouho nesouzníte, můžete sledovat zmíněné stránky města. A když už jsme u článku o lávce, za mě by bylo fajn, kdyby se lávka opravila a v rámci Slezské Ostravy šly investice na důležitější místa než na tento projekt.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 54. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Hele souhlas, ale zrovna ten Lefner, to je snad nejvetsi místní arogant a egocentrik na Twitteru :-))

  Thumb up 2 Thumb down 0
 55. Martin [msstavby.cz] :

  Autor mnoha publikací o ostravské architektuře a výrazná osobnost Ostravy, Martin strakoš, vyjádřil obdobný názor na úpravu lávky.
  https://www.facebook.com/photo/?fbid=2183449091793360&set=pcb.2183449495126653

  Thumb up 4 Thumb down 1
 56. O. :

  Hmmm, jestli by nebylo lepsi se jenom prubezne venovat udrzbe, nez to napred nechat shnit a pak vymyslet nejake cool cypoviny za tezke love.
  V soucasne situaci by se mi asi nejvic libilo, kdyby se to uvedlo do stejneho stavu, jako kdyz to bylo nove. Treba to puvodni zabradli mi pro to misto prijde vhodnejsi a vice nadcasove. Trosku se bojim, co budeme delat s verejnym prostorem. az soucasny design vyjde za par let z mody. Podobne jako treba vysel z mode design devadesatek a dneska se na tehdejsi stavby a upravy neda divat s nejakym velkym nadsenim, kulantne receno :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 57. Petr :

  Václav: nejedná se o „rezavý kov“, ale o patinující ocel, po vytvoření patiny – vytvrzení tato ocel nešpiní …bezúdržbový materiál = žádný lak apod.

  Hezký den

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.